plasma-settings - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Info
it: Informazioni

en: System Information
it: Informazioni sul sistema

en: Operating System
it: Sistema operativo

en: Webpage
it: Pagina web

en: KDE Plasma Version
it: Versione di KDE Plasma

en: KDE Frameworks Version
it: Versione di KDE Frameworks

en: Qt Version
it: Versione di Qt

en: Kernel Version
it: Versione del kernel

en: OS Type
it: Tipo di SO

en: Processor | Processors
it[0]: Processore
it[1]: Processori:

en: Memory
it: Memoria

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
it: %1 di RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
it: Sconosciuta

en: Copy to clipboard
it: Copia negli appunti
