plasma-settings - en to ka translation catalogue (15 entries)

en: Languages
ka: ენები

en: Apply
ka: გამოყენება

en: On-Screen Keyboard
ka: ეკრანის კლავიატურა

en: Type anything here…
ka: აქ აკრიფეთ ნებისმიერი რამ…

en: Sound
ka: ხმა

en: Whether to emit a sound on keypress.
ka: ღილაკის დაწოლისას ხმის გამოცემა.

en: Vibration
ka: ვიბრაცია

en: Whether to vibrate on keypress.
ka: ვიბრაცია ღილაკის დაწოლისას.

en: Check spelling of entered text
ka: შეყვანილი ტექსტის სპელინგის შემოწმება

en: Capitalize the first letter of each sentence
ka: წინადადების პირველი ასოს გადიდება

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
ka: მიმდინარე სიტყვის პირველი მინიშნებით დასრულება ჰარეთი

en: Suggest potential words in word ribbon
ka: პოტენციური სიტყვების შემოთავაზება

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
ka: ჰარეს ორჯერ დაწოლისას სრული გაჩერების ჩასმა

en: Configure Languages
ka: ენების მორგება

en: Virtual Keyboard
ka: ვირტუალური კლავიატურა
