plasma-settings - en to nn translation catalogue (48 entries)

en: 30 sec
nn: 30 sekund

en: 1 min
nn: 1 minutt

en: 2 min
nn: 2 minutt

en: 5 min
nn: 5 minutt

en: 10 min
nn: 10 minutt

en: 15 min
nn: 15 minutt

en: Never
nn: Aldri

en: Energy Settings
nn: Strauminnstillingar

en: Battery Information
nn: Batteriinformasjon

en: Usage Graph
nn: Bruksgraf

en: Information
nn: Informasjon

en: Is Rechargeable
nn: Er oppladbart

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Charge State
nn: Ladestatus

en: Not charging
nn: Ladar ikkje

en: Charging
nn: Ladar

en: Discharging
nn: Ladar ut

en: Fully charged
nn: Fullt opplada

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Current Charge
nn: Gjeldande ladenivå

en: Health
nn: Helse

en: Vendor
nn: Leverandør

en: Model
nn: Modell

en: Serial Number
nn: Serienummer

en: Technology
nn: Teknologi

en: Lithium ion
nn: Litium ion

en: Lithium polymer
nn: Litium polymer

en: Lithium iron phosphate
nn: Litium jernfosfat

en: Lead acid
nn: Bly-syre

en: Nickel cadmium
nn: Nikkel-kadmium

en: Nickel metal hydride
nn: Nikkel-metallhydrid

en: Unknown technology
nn: Ukjend teknologi

en: Devices
nn: Einingar

en: Internal battery
nn: Internt batteri

en: UPS battery
nn: UPS-batteri

en: Monitor battery
nn: Skjermbatteri

en: Mouse battery
nn: Musebatteri

en: Keyboard battery
nn: Tastaturbatteri

en: PDA battery
nn: PDA-batteri

en: Phone battery
nn: Telefonbatteri

en: Unknown battery
nn: Ukjent batteri

[ctx: %1 is value, %2 is unit]
en: %1%2
nn: %1 %2

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
nn: %1 %2 (ladar)

en: Screen
nn: Skjerm

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
nn: Ton skjermen ned etter

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
nn: Slå av skjermen etter

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
nn: Slå av eininga etter
