plasma-settings - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Info
pl: Dane

en: System Information
pl: Informacje systemowe

en: Operating System
pl: System operacyjny

en: Webpage
pl: Strona sieciowa

en: KDE Plasma Version
pl: Wersja Plazmy KDE

en: KDE Frameworks Version
pl: Wersja Szkieletów KDE

en: Qt Version
pl: Wersja Qt

en: Kernel Version
pl: Wersja jądra

en: OS Type
pl: Rodzaj systemu

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
pl: %1-bity

en: Processor | Processors
pl[0]: Procesor
pl[1]: Procesory:
pl[2]: Procesorów:

en: Memory
pl: Pamięć

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
pl: %1 RAM-u

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
pl: Nieznana

en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka
