plasma-settings - en to pt_BR translation catalogue (15 entries)

en: Info
pt_BR: Informações

en: System Information
pt_BR: Informações do sistema

en: Operating System
pt_BR: Sistema operacional

en: Webpage
pt_BR: Site

en: KDE Plasma Version
pt_BR: Versão do KDE Plasma

en: KDE Frameworks Version
pt_BR: Versão do KDE Frameworks

en: Qt Version
pt_BR: Versão da Qt

en: Kernel Version
pt_BR: Versão do kernel

en: OS Type
pt_BR: Tipo de sistema operacional

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
pt_BR: %1 bits

en: Processor | Processors
pt_BR[0]: Processador
pt_BR[1]: Processadores

en: Memory
pt_BR: Memória

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
pt_BR: %1 de RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
pt_BR: Desconhecida

en: Copy to clipboard
pt_BR: Copiar para a área de transferência
