plasma-settings - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Languages
ro: Limbi

en: Apply
ro: Aplică

en: On-Screen Keyboard
ro: Tastatură pe ecran

en: Type anything here…
ro: Tastați aici orice…

en: Check spelling of entered text
ro: Verifică ortografia textului introdus

en: Capitalize the first letter of each sentence
ro: Fă prima literă majusculă în fiecare propoziție

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
ro: Completează cuvântul actual cu prima sugestie la apăsarea spațiului

en: Suggest potential words in word ribbon
ro: Sugerează cuvinte posibile în panglica cu cuvinte

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
ro: Inserează un punct la apăsarea dublă pe spațiu

en: Configure Languages
ro: Configurează limbile

en: Virtual Keyboard
ro: Tastatură virtuală
