plasma-settings - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Info
ru: Сведения

en: System Information
ru: Сведения о системе

en: Operating System
ru: Операционная система

en: Webpage
ru: Веб-страница

en: KDE Plasma Version
ru: Версия KDE Plasma

en: KDE Frameworks Version
ru: Версия KDE Frameworks

en: Qt Version
ru: Версия Qt

en: Kernel Version
ru: Версия ядра

en: OS Type
ru: Архитектура

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
ru: %1-битная

en: Processor | Processors
ru[0]: Процессоры
ru[1]: Процессоры
ru[2]: Процессоры
ru[3]: Процессор

en: Memory
ru: Память

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
ru: %1 ОЗУ

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Copy to clipboard
ru: Копировать в буфер обмена
