plasma-settings - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Languages
ru: Языки

en: Apply
ru: Применить

en: On-Screen Keyboard
ru: Экранная клавиатура

en: Type anything here…
ru: Используйте это поле для проверки ввода…

en: Sound
ru: Звук

en: Whether to emit a sound on keypress.
ru: Проигрывать звук при нажатии

en: Vibration
ru: Вибрация

en: Whether to vibrate on keypress.
ru: Вибрировать при нажатии

en: Check spelling of entered text
ru: Проверять орфографию

en: Capitalize the first letter of each sentence
ru: Делать первую букву фразы прописной

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
ru: Автоматически завершать ввод первым вариантом при нажатии пробела

en: Suggest potential words in word ribbon
ru: Предлагать варианты

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
ru: Вставлять точку при двойном нажатии пробела

en: Configure Languages
ru: Настроить языки

en: Virtual Keyboard
ru: Виртуальная клавиатура
