plasma-settings - en to sl translation catalogue (13 entries)

en: System Information
sl: Podatki o sistemu

en: Operating System
sl: Operacijski sistem

en: Webpage
sl: Spletna stran

en: KDE Plasma Version
sl: KDE Plasma verzija

en: KDE Frameworks Version
sl: KDE Frameworks verzija

en: Qt Version
sl: Qt verzija

en: Kernel Version
sl: Jedro verzija

en: OS Type
sl: Vrsta OS

en: Processor | Processors
sl[0]: Procesor
sl[1]: Procesorja
sl[2]: Procesorji
sl[3]: Procesorji

en: Memory
sl: Pomnilnik

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
sl: %1 RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Copy to clipboard
sl: Kopiraj na odložišče
