plasma-settings - en to sl translation catalogue (40 entries)

en: Never
sl: Nikoli

en: Energy Settings
sl: Nastavitve energije

en: Battery Information
sl: Informacija o bateriji

en: Usage Graph
sl: Grafikon uporabe

en: Information
sl: Informacija

en: Is Rechargeable
sl: Je sposobna polnjenja

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Charge State
sl: Stanje napajanja

en: Not charging
sl: Se ne polni

en: Charging
sl: Se polni

en: Discharging
sl: Se prazni

en: Fully charged
sl: Polno napolnjena

en: Unknown
sl: Neznano

en: Current Charge
sl: Trenutna napolnjenost

en: Health
sl: Zdravje

en: Vendor
sl: Dobavitelj

en: Serial Number
sl: Serijska številka

en: Technology
sl: Tehnologija

en: Lithium ion
sl: Litij ionska

en: Lithium polymer
sl: Litij polimerna

en: Lithium iron phosphate
sl: Litij železov fosfat

en: Lead acid
sl: Svinčeva kislinska

en: Nickel cadmium
sl: Nikelj kadmij

en: Nickel metal hydride
sl: Nikelj kovinski hidrid

en: Unknown technology
sl: Neznana tehnologija

en: Devices
sl: Naprave

en: Internal battery
sl: Notranja baterija

en: UPS battery
sl: UPS baterija

en: Monitor battery
sl: Baterija zaslona

en: Mouse battery
sl: Baterija miške

en: Keyboard battery
sl: Baterija tipkovnice

en: PDA battery
sl: Baterija ročne naprave

en: Phone battery
sl: Baterija telefona

en: Unknown battery
sl: Neznana baterija

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
sl: %1 %2 (Se polni)

en: Screen
sl: Zaslon

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
sl: Zatemni zaslon po

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
sl: Ugasni zaslon po

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
sl: Naprava v mirovanje po
