plasma-settings - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: 30 sec
sv: 30 s

en: Never
sv: Aldrig

en: Energy Settings
sv: Strömsparinställningar

en: Battery Information
sv: Batteriinformation

en: Usage Graph
sv: Användningsdiagram

en: Is Rechargeable
sv: Är uppladdningsbar

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Charge State
sv: Laddningstillstånd

en: Not charging
sv: Laddas inte

en: Charging
sv: Laddas

en: Discharging
sv: Laddas ur

en: Fully charged
sv: Fulladdat

en: Unknown
sv: Okänt

en: Current Charge
sv: Aktuell laddning

en: Health
sv: Hälsa

en: Vendor
sv: Tillverkare

en: Model
sv: Modell

en: Serial Number
sv: Serienummer

en: Technology
sv: Teknologi

en: Lithium ion
sv: Litiumjon

en: Lithium polymer
sv: Litiumpolymer

en: Lithium iron phosphate
sv: Litiumjärnfosfat

en: Lead acid
sv: Blybatteri

en: Nickel cadmium
sv: Nickelkadmium

en: Nickel metal hydride
sv: Nickelmetallhydrid

en: Unknown technology
sv: Okänd teknologi

en: Devices
sv: Enheter

en: Internal battery
sv: Internt batteri

en: UPS battery
sv: UPS-batteri

en: Monitor battery
sv: Bildskärmsbatteri

en: Mouse battery
sv: Musbatteri

en: Keyboard battery
sv: Tangentbordsbatteri

en: PDA battery
sv: Handdatorbatteri

en: Phone battery
sv: Telefonbatteri

en: Unknown battery
sv: Okänt batteri

[ctx: %1 is value, %2 is unit]
en: %1%2
sv: %1 %2

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
sv: %1 %2 (laddas)

en: Screen
sv: Skärm

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
sv: Dämpa skärmen efter

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
sv: Stäng av skärmen efter

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
sv: Gå till viloläge efter
