plasma-settings - en to ta translation catalogue (32 entries)

en: Jan
ta: ஜன

en: Feb
ta: பிப்

en: Mar
ta: மார்

en: Apr
ta: ஏப்

en: May
ta: மே

en: Jun
ta: ஜூன்

en: Jul
ta: ஜூலை

en: Aug
ta: ஆக

en: Sep
ta: செப்

en: Oct
ta: அக்

en: Nov
ta: நவ

en: Dec
ta: டிச

en: Date
ta: தேதி

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
ta: நேரமண்டலத்தை தேர்ந்தெடுத்தல்

[ctx: @action:button]
en: Close
ta: மூடு

en: Pick Time
ta: நேரத்தை தேர்ந்தெடு

en: Pick Date
ta: தேதியை தேர்ந்தெடு

en: Date and Time
ta: தேதியும் நேரமும்

en: Unable to set current time
ta: தற்போதைய நேரத்தை அமைக்க இயலவில்லை

en: Unable to set timezone
ta: நேரமண்டலத்தை அமைக்க இயலவில்லை

[ctx: This means "Local Timezone"]
en: Local
ta: வட்டாரம்

en: Your system time zone
ta: உங்கள் கணினியின் நேரமண்டலம்

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Singapore
ta: சிங்கப்பூர்

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Africa
ta: ஆப்பிரிக்கா

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: America
ta: அமெரிக்கா

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Antarctica
ta: அன்டார்டிகா

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Asia
ta: ஆசியா

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Atlantic
ta: அட்லான்டிக்

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Australia
ta: ஆஸ்திரேலியா

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
ta: ஐரோப்பா

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Indian
ta: இந்திய

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Pacific
ta: பசிபிக்
