plasma-settings - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Info
tr: Bilgi

en: System Information
tr: Sistem Bilgisi

en: Operating System
tr: İşletim Sistemi

en: Webpage
tr: Web Sayfası

en: KDE Plasma Version
tr: KDE Plasma Sürümü

en: KDE Frameworks Version
tr: KDE Frameworks Sürümü

en: Qt Version
tr: Qt Sürümü

en: Kernel Version
tr: Çekirdek Sürümü

en: OS Type
tr: İS Türü

en: Processor | Processors
tr[0]: İşlemci
tr[1]: İşlemciler

en: Memory
tr: Bellek

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
tr: %1 RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala
