plasma-settings - en to vi translation catalogue (48 entries)

en: 30 sec
vi: 30 giây

en: 1 min
vi: 1 phút

en: 2 min
vi: 2 phút

en: 5 min
vi: 5 phút

en: 10 min
vi: 10 phút

en: 15 min
vi: 15 phút

en: Never
vi: Không bao giờ

en: Energy Settings
vi: Thiết lập năng lượng

en: Battery Information
vi: Thông tin pin

en: Usage Graph
vi: Biểu đồ sử dụng

en: Information
vi: Thông tin

en: Is Rechargeable
vi: Sạc lại được

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Charge State
vi: Trạng thái sạc

en: Not charging
vi: Đang không sạc

en: Charging
vi: Đang sạc

en: Discharging
vi: Đang xả

en: Fully charged
vi: Đã sạc đầy

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Current Charge
vi: Lượng sạc hiện tại

en: Health
vi: Sức chứa

en: Vendor
vi: Nhà cung cấp

en: Model
vi: Mẫu mã

en: Serial Number
vi: Số loạt

en: Technology
vi: Công nghệ

en: Lithium ion
vi: Ion lithi

en: Lithium polymer
vi: Polime lithi

en: Lithium iron phosphate
vi: Phốt-phát lithi sắt

en: Lead acid
vi: A-xít chì

en: Nickel cadmium
vi: Catmi kền

en: Nickel metal hydride
vi: Hyđrua kền kim loại

en: Unknown technology
vi: Công nghệ không rõ

en: Devices
vi: Thiết bị

en: Internal battery
vi: Pin nội bộ

en: UPS battery
vi: Pin UPS

en: Monitor battery
vi: Pin màn hình

en: Mouse battery
vi: Pin chuột

en: Keyboard battery
vi: Pin bàn phím

en: PDA battery
vi: Pin PDA

en: Phone battery
vi: Pin điện thoại

en: Unknown battery
vi: Pin không rõ

[ctx: %1 is value, %2 is unit]
en: %1%2
vi: %1 %2

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
vi: %1 %2 (Đang sạc)

en: Screen
vi: Màn hình

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
vi: Làm tối màn hình sau

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
vi: Tắt màn hình sau

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
vi: Tạm ngưng thiết bị sau
