plasma-settings - en to vi translation catalogue (53 entries)

en: Jan
vi: Th1

en: Feb
vi: Th2

en: Mar
vi: Th3

en: Apr
vi: Th4

en: May
vi: Th5

en: Jun
vi: Th6

en: Jul
vi: Th7

en: Aug
vi: Th8

en: Sep
vi: Th9

en: Oct
vi: Th10

en: Nov
vi: Th11

en: Dec
vi: Th12

en: Display
vi: Hiển thị

en: 24-Hour Format
vi: Định dạng 24 giờ

en: Whether to use a 24-hour format for clocks.
vi: Có dùng định dạng 24 giờ cho đồng hồ không.

en: Timezone
vi: Múi giờ

en: Time and Date
vi: Ngày và giờ

en: Automatic Time Synchronization
vi: Đồng bộ hoá thời gian tự động

en: Whether to set the time automatically.
vi: Có tự động đặt giờ không.

en: Current Time
vi: Giờ hiện tại

en: Date
vi: Ngày

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
vi: Chọn múi giờ

[ctx: @action:button]
en: Close
vi: Đóng

en: Pick Time
vi: Chọn giờ

en: Pick Date
vi: Chọn ngày

en: Date and Time
vi: Ngày giờ

en: Unable to change NTP settings
vi: Không thể thay đổi thiết lập NTP

en: Unable to set current time
vi: Không thể đặt giờ hiện tại

en: Unable to set timezone
vi: Không thể đặt múi giờ

[ctx: This means "Local Timezone"]
en: Local
vi: Địa phương

en: Your system time zone
vi: Múi giờ của hệ thống

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Baghdad
vi: Bát-đa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bangkok
vi: Băng-cốc

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Berlin
vi: Béc-lin

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chongqing
vi: Trùng Khánh

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Christmas
vi: Đảo Giáng Sinh

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ho Chi Minh
vi: Hồ Chí Minh

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hong Kong
vi: Hồng Công

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Macau
vi: Ma Cao

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pyongyang
vi: Bình Nhưỡng

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Shanghai
vi: Thượng Hải

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Taipei
vi: Đài Bắc

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vienna
vi: Viên

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Warsaw
vi: Vác-xa-va

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Africa
vi: Châu Phi

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: America
vi: Châu Mĩ

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Antarctica
vi: Châu Nam Cực

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Asia
vi: Châu Á

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Atlantic
vi: Đại Tây Dương

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Australia
vi: Châu Úc

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
vi: Châu Âu

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Indian
vi: Ấn Độ Dương

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Pacific
vi: Thái Bình Dương
