plasma-systemmonitor - en to az translation catalogue (115 entries)

[ctx: @menu]
en: File
az: Fayl

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
az: Yeni səhifə əlavə edin...

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
az: Səhifəni idxal edin...

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
az: Cari səhifəni ixrac edin...

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
az: Yeni səhifələr almaq...

[ctx: @menu-action]
en: Quit
az: Çıxış

[ctx: @menu]
en: View
az: Baxış

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
az: Yan paneli genişləndirin

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
az: Yan paneli yığın

[ctx: @menu]
en: Settings
az: Ayarlar

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
az: Səhifəyə düzəliş edin və ya onu silin...

[ctx: @menu]
en: Help
az: Kömək

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
az: Xətanı bildirin...

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
az: Sistem İzləyici haqqında

en: System Monitor
az: Sistem İzləyici

en: An application for monitoring system resources
az: Sistem resurslarını izləmək üçün tətbiq

en: © 2020 Plasma Development Team
az: © 2020 Plasma Tərtibatçılar Komandası

en: Development
az: Tərtibatçı

en: Design
az: Dizayn

en: Design and Quality Assurance
az: Dizayn və keyfiyyətə nəzarət

[ctx: @action]
en: Tools
az: Alətlər

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
az: Səhifəyə düzəliş edin və ya onu silin...

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
az: Cari səhifəni ixrac edin...

[ctx: @action]
en: Import Page…
az: Səhifəni idxal edin

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
az: Yeni səhifələr almaq...

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
az: Genişləndirilmiş yan panel

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
az: Yığılmış yan panel

[ctx: @action]
en: Report Bug…
az: Xətanı bildirin...

[ctx: @action]
en: About System Monitor
az: Sistem İzləyici haqqında

[ctx: @action]
en: Add New Page…
az: Yeni səhifə əlavə etmək

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
az: Yeni səhifə əlavə etmək

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
az: Səhifəyə düzəliş

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
az: %1 ixrac edin

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
az: Sistem İzləyici səhifəsi (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
az: Səhifəni idxal edin

en: System Monitor has fallen back to software rendering because hardware acceleration is not available, and visual glitches may appear. Please check your graphics drivers.
az: Sistem izləyici proqram təminatı renderləməsinə geri qayıtdı, çünki çünki avadanlıq sürətləndirici əlçatmazdır. Qrafik sürücüləri yoxlamanız xahiş olunur.

[ctx: @action]
en: Add Section
az: Bölmə əlavə etmək

[ctx: @action]
en: Add Separator
az: Ayırıcı əlavə etmək

[ctx: @action]
en: Show Background
az: Arxa fonu göstərmək

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
az: Arxa fonu haşiyələrini silmək

[ctx: @action]
en: Edit Page
az: Səhifəyə düzəliş

[ctx: @action]
en: Save Changes
az: Dəyişiklikləri saxlamaq

[ctx: @action]
en: Discard Changes
az: Dəyişiklikləri ləğv etmək

[ctx: @action]
en: Configure Page…
az: Səhifəni tənzimləmək...

[ctx: @action]
en: Add Row
az: Sıra əlavə etmək

[ctx: @action]
en: Add Title
az: Başlıq əlavə etmək

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
az: "%1" səhifəsini tənzimləmək

[ctx: @action:button]
en: Save
az: Saxlayın

[ctx: @action]
en: Add
az: Əlavə etmək

[ctx: @action]
en: Remove
az: Silmək

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
az: %1 tənzimləmək

[ctx: @action]
en: Close
az: Bağlamaq

[ctx: @action]
en: Load Preset…
az: Hazır ayarları yükləmək

[ctx: @action]
en: Get new presets…
az: Yeni hazır ayarlar almaq...

[ctx: @action]
en: Save Settings as Preset
az: Ayarları hazır ayarlar kimi saxlamaq

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Saved settings as preset %1.
az: Ayarları %1 hazır ayar kimi saxlamaq.

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
az: Diaqramı İş masasına qoşma kimi əlavə edin

[ctx: @action]
en: Get new display styles…
az: Yeni görüntü üslubları almaq...

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
az: %1 hazır ayar yükləndi.

[ctx: @label:textbox]
en: Title
az: Başlıq

[ctx: @option:check]
en: Show Title
az: Başlığı Göstərmək

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
az: Görüntü Üslubu

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
az: Yenilənmələr arasındakı ən az vaxt:

en: No Limit
az: Sonsuz

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
az: 1 saniyə

en: %1 seconds
az: %1 saniyə

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
az: Qrafik yoxdur

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
az: Hazır ayarları yükləmək

[ctx: @action:button]
en: Load
az: Yükləmək

[ctx: @action:button]
en: Cancel
az: İmtina

[ctx: @title]
en: Replace Missing Sensors
az: Çatışmayan sensorları əvəzləyin

[ctx: @action]
en: Move
az: Köçürmək

en: This page is missing some sensors and will not display correctly.
az: Bu səhifədə bəzi sensorlar çatışmır və o düzgün göstərilməyəcəkdir

[ctx: @action:button]
en: Fix…
az: Düzəldn...

[ctx: @action:button]
en: Add
az: Əlavə etmək

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
az: Yeni Səhifə

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
az: Adı:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
az: Ad boş ola bilməz.

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
az: Nişan:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
az: Səhifənin Kənarları:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
az: Heç biri

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
az: Kiçik

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
az: Böyük

[ctx: @label:listbox]
en: Use Actions From:
az: Buradakı Fəaliyyətləri İstifadə Edin:

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
az: Bu səhifəni yükləyin:

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
az: Lazım olduqda

[ctx: @item:inlistbox]
en: During application startup
az: Tətbiq başladığı zaman

en: New Title
az: Yeni Başlıq

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
az: Səhifəni göstərmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
az: Səhifəni gizlətmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
az: Səhifəni sıfırlamamaq

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
az: Səhifə onun standart vəziyyətinə sıfırlanacaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
az: Səhifəni ilkin vəziyyətinə sıfırlamaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
az: Bu səhifəni silməmək

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
az: Bu səhifə silinəcək

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
az: Bu səhifəni silmək

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
az: Bununla başlatmaq:

en: Last Visited Page
az: Sonuncu baxılan səhifə

[ctx: @action]
en: Add Column
az: Sütun əlavə edin

[ctx: @action]
en: Height
az: Hündürlüyü

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
az: Tarazlaşdırılmış

[ctx: @info:tooltip]
en: Try and use the same height across different rows.
az: Müxtəlif sətirlərdə eyn hündürlük istifadə etməyə cəhd edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Minimum
az: Ən az

[ctx: @info:tooltop]
en: Use the minimum amount of height needed to display contents correctly.
az: Ekrandakəların düzgün görünməsi üçün lazım olan ən az hündürlük ölçüsünü istifadə etməyə cəhd edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Maximum
az: Ən çox

[ctx: @info:tooltip]
en: Try to use as much height as possible.
az: Mümkün olan ən çox hündürlük ölçüsünü istifadə etməyə cəhd edin.

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
az: Sütunları tənzimləmək

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
az: Gizli

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
az: Yalnız Mətn

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
az: Qrafik xətti

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
az: Yalnız Mətn (100%-ə miqyaslandı))

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
az: Qrafik xətti (100%-ə miqyaslanıb)

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
az: Yenidən soruşmamaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
az: Pəncərini məhv etmək...

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
az: %1 başlatmaq
