plasma-systemmonitor - en to bg translation catalogue (116 entries)

[ctx: @menu]
en: File
bg: Файл

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
bg: Добавяне на нова страница…

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
bg: Импортиране на страница…

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
bg: Експортиране на текущата страница…

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
bg: Изтегляне на нови страници…

[ctx: @menu-action]
en: Quit
bg: Изход

[ctx: @menu]
en: View
bg: Изглед

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
bg: Показване на страничния панел

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
bg: Скриване на страничния панел

[ctx: @menu]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
bg: Редактиране или премахване на страници…

[ctx: @menu]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
bg: Подаване на сигнал за грешка…

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
bg: Относно Мониториране на системата

en: System Monitor
bg: Мониториране на системата

en: An application for monitoring system resources
bg: Приложение за мониториране на системните ресурси

en: © 2020 Plasma Development Team
bg: © 2020 Екип за разработка на Plasma

en: Development
bg: Разработка

en: Design
bg: Дизайн

en: Design and Quality Assurance
bg: Дизайн и контрол на качеството

en: Marco Martin
bg: Марко Мартин

[ctx: @action]
en: Tools
bg: Инструменти

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
bg: Редактиране или премахване на страници…

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
bg: Експортиране на текущата страница…

[ctx: @action]
en: Import Page…
bg: Импортиране на страница…

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
bg: Изтегляне на нови страници…

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
bg: Показване на страничния панел

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
bg: Скриване на страничния панел

[ctx: @action]
en: Report Bug…
bg: Подаване на сигнал за грешка…

[ctx: @action]
en: About System Monitor
bg: Относно Мониториране на системата

[ctx: @action]
en: Add New Page…
bg: Добавяне на нова страница…

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
bg: Добавяне на нова страница

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
bg: Редактиране на страници

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
bg: Експортиране на %1

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
bg: Страница на Мониториране на системата (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
bg: Импортиране на страница

en: System Monitor has fallen back to software rendering because hardware acceleration is not available, and visual glitches may appear. Please check your graphics drivers.
bg: Мониториране на системата премина обратно към софтуерно рендериране, защото не е налично хардуерно ускорение. Може да се наблюдават визуални смущения. Моля, проверете графичните драйвери.

[ctx: @action]
en: Add Section
bg: Добавяне на секция

[ctx: @action]
en: Add Separator
bg: Добавяне на разделител

[ctx: @action]
en: Show Background
bg: Показване на фона

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
bg: Премахване на краищата на фона

[ctx: @action]
en: Edit Page
bg: Редактиране на страницата

[ctx: @action]
en: Save Changes
bg: Запазване на промените

[ctx: @action]
en: Discard Changes
bg: Отказ от промените

[ctx: @action]
en: Configure Page…
bg: Конфигуриране на страницата…

[ctx: @action]
en: Add Row
bg: Добавяне на ред

[ctx: @action]
en: Add Title
bg: Добавяне на заглавие

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
bg: Конфигуриране на страница "%1"

[ctx: @action:button]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: @action]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: @action]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
bg: Конфигуриране на %1

[ctx: @action]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @action]
en: Load Preset…
bg: Зареждане на предварителни настройки…

[ctx: @action]
en: Get new presets…
bg: Изтегляне на нови предварителни настройки…

[ctx: @action]
en: Save Settings as Preset
bg: Запазване като предварителни настройки

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Saved settings as preset %1.
bg: Запазено като предварително настройки %1.

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
bg: Добавяне на диаграмата като уиджет към работния плот

[ctx: @action]
en: Get new display styles…
bg: Изтегляне на нови стилове на оформление…

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
bg: Зареждане на предварителни настройки %1.

[ctx: @label:textbox]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: @option:check]
en: Show Title
bg: Показване на заглавие

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
bg: Стил на оформление

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
bg: Минимален интервал между актуализациите:

en: No Limit
bg: Без ограничение

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
bg: 1 секунда

en: %1 seconds
bg: %1 секунди

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
bg: Без графика

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
bg: Зареждане на предварителни настройки

[ctx: @action:button]
en: Load
bg: Зареждане

[ctx: @action:button]
en: Cancel
bg: О&тказ

[ctx: @title]
en: Replace Missing Sensors
bg: Заместване на липсващите сензори

[ctx: @action]
en: Move
bg: Преместване

en: This page is missing some sensors and will not display correctly.
bg: На тази страница липсват някои сензори и тя не се показва правилно.

[ctx: @action:button]
en: Fix…
bg: Отстраняване на проблема…

[ctx: @action:button]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
bg: Нова страница

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
bg: Името не може да бъде празно.

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
bg: Икона:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
bg: Граници на страницата:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
bg: Без

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
bg: Малък

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
bg: Голям

[ctx: @label:listbox]
en: Use Actions From:
bg: Използване на действия от:

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
bg: Зареждане на тази страница

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
bg: При нужда

[ctx: @item:inlistbox]
en: During application startup
bg: По време на начално стартиране

en: New Title
bg: Ново заглавие

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
bg: Показване на страницата

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
bg: Скриване на страница

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
bg: Тази страница да не се нулира

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
bg: Страницата ще се върне към стандартните си настройки

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
bg: Връщане на страницата към стандартните ѝ настройки

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
bg: Тази страница да не се премахва

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
bg: Страницата няма да бъде премахната

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
bg: Премахване на тази страница

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
bg: Започване с:

en: Last Visited Page
bg: Последно посетена страница

[ctx: @action]
en: Add Column
bg: Добавяне на колона

[ctx: @action]
en: Height
bg: Височина

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
bg: Балансирано

[ctx: @info:tooltip]
en: Try and use the same height across different rows.
bg: Използване на еднаква височина за различни редове

[ctx: @action:inmenu]
en: Minimum
bg: Минимално

[ctx: @info:tooltop]
en: Use the minimum amount of height needed to display contents correctly.
bg: Използване на минималната височина, необходима за правилното представяне на съдържанието.

[ctx: @action:inmenu]
en: Maximum
bg: Максимално

[ctx: @info:tooltip]
en: Try to use as much height as possible.
bg: Използване на възможно най-голямата височина.

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
bg: Конфигуриране на колони

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
bg: Скрита

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
bg: Само текст

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
bg: Линейна графика

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
bg: Само текст (мащабиран на 100%)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
bg: Линейна графика (мащабирана на 100%)

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
bg: Изключване на въпроса

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
bg: Принудително затваряне на прозорец…

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
bg: Стартиране %1
