plasma-systemmonitor - en to ca@valencia translation catalogue (143 entries)

[ctx: @menu]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
ca@valencia: Afig una pàgina nova…

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
ca@valencia: Importa una pàgina…

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
ca@valencia: Exporta la pàgina actual…

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
ca@valencia: Obtín pàgines noves…

[ctx: @menu-action]
en: Quit
ca@valencia: Ix

[ctx: @menu]
en: View
ca@valencia: Vista

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
ca@valencia: Expandix la barra lateral

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
ca@valencia: Reduïx la barra lateral

[ctx: @menu]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
ca@valencia: Edita o elimina pàgines…

[ctx: @menu]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
ca@valencia: Informeu d'un error…

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
ca@valencia: Quant a Monitor del sistema

en: System Monitor
ca@valencia: Monitor del sistema

en: An application for monitoring system resources
ca@valencia: Una aplicació per a controlar els recursos del sistema

en: © 2025 Plasma Development Team
ca@valencia: © 2025 L'equip de desenvolupament de Plasma

en: Development
ca@valencia: Desenvolupament

en: Design
ca@valencia: Disseny

en: Design and Quality Assurance
ca@valencia: Disseny i control de qualitat

[ctx: @action]
en: Tools
ca@valencia: Eines

[ctx: @action]
en: Add New Page…
ca@valencia: Afig una pàgina nova…

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
ca@valencia: Edita o elimina pàgines…

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
ca@valencia: Exporta la pàgina actual…

[ctx: @action]
en: Import Page…
ca@valencia: Importa una pàgina…

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
ca@valencia: Obtín pàgines noves…

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
ca@valencia: Expandix la barra lateral

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
ca@valencia: Reduïx la barra lateral

[ctx: @action]
en: Report Bug…
ca@valencia: Informeu d'un error…

[ctx: @action]
en: About System Monitor
ca@valencia: Quant a Monitor del sistema

[ctx: @action]
en: About KDE
ca@valencia: Quant a KDE

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
ca@valencia: Afig una pàgina nova

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
ca@valencia: Edita pàgines

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
ca@valencia: Exporta %1

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
ca@valencia: Pàgina del Monitor del sistema (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
ca@valencia: Importa una pàgina

en: System Monitor has fallen back to software rendering because hardware acceleration is not available, and visual glitches may appear. Please check your graphics drivers.
ca@valencia: El Monitor del sistema ha retornat a la renderització de programari perquè l'acceleració de maquinari no està disponible, i poden aparéixer errors visuals. Comproveu els controladors gràfics.

[ctx: @action]
en: Add Section
ca@valencia: Afig una secció

[ctx: @action]
en: Add Separator
ca@valencia: Afig un separador

[ctx: @action]
en: Show Background
ca@valencia: Mostra el fons

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
ca@valencia: Elimina els marges de fons

[ctx: @action]
en: Edit Page
ca@valencia: Edita la pàgina

[ctx: @action]
en: Save Changes
ca@valencia: Guarda els canvis

[ctx: @action]
en: Discard Changes
ca@valencia: Descarta els canvis

[ctx: @action]
en: Configure Page…
ca@valencia: Configura la pàgina…

[ctx: @action]
en: Add Row
ca@valencia: Afig una fila

[ctx: @action]
en: Add Title
ca@valencia: Afig un títol

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
ca@valencia: Configura la pàgina «%1»

[ctx: @action:button]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: @action]
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @action]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
ca@valencia: Configura %1

[ctx: @action]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @action]
en: Load Preset…
ca@valencia: Carrega els valors predefinits…

[ctx: @action]
en: Get New Presets…
ca@valencia: Obtín ajustaments predefinits nous…

[ctx: @action]
en: Save Settings as Preset
ca@valencia: Guarda la configuració com a ajustaments predefinits

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Saved settings as preset %1.
ca@valencia: La configuració s'ha guardat com a valors predefinits %1.

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
ca@valencia: Afig el diagrama com a giny de l'escriptori

[ctx: @action]
en: Get New Display Styles…
ca@valencia: Obtín estils de vista nous…

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
ca@valencia: S'han carregat els valors predefinits %1.

[ctx: @label:textbox]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: @option:check]
en: Show Title
ca@valencia: Mostra el títol

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
ca@valencia: Estil de la vista

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
ca@valencia: Temps mínim entre actualitzacions:

en: No Limit
ca@valencia: Sense límit

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
ca@valencia: 1 segon

en: %1 seconds
ca@valencia: %1 segons

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
ca@valencia: Sense diagrama

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
ca@valencia: Carrega els valors predefinits

[ctx: @action:button]
en: Load
ca@valencia: Carrega

[ctx: @title]
en: Replace Missing Sensors
ca@valencia: Substitució dels sensors que falten

[ctx: @action]
en: Move
ca@valencia: Mou

en: This page is missing some sensors and will not display correctly.
ca@valencia: En esta pàgina falten alguns sensors i no es mostrarà correctament.

[ctx: @action:button]
en: Fix…
ca@valencia: Esmena-ho…

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. The changes have been copied to %1 (Old Version).
ca@valencia: S'ha instal·lat una versió nova d'esta pàgina, però heu fet canvis en esta pàgina. Els canvis s'han copiat a %1 (versió antiga).

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. Would you like to keep your changes or discard your changes and use the new version of the page?
ca@valencia: S'ha instal·lat una versió nova d'esta pàgina, però heu fet canvis en esta pàgina. Voleu mantindre els canvis o descartar els canvis i utilitzar la versió nova de la pàgina?

[ctx: @action:button]
en: Keep Changes
ca@valencia: Mantín els canvis

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
ca@valencia: Descarta els canvis

[ctx: @action:button]
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
ca@valencia: Pàgina nova

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
ca@valencia: El nom no pot estar buit.

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
ca@valencia: Icona:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
ca@valencia: Marges de la pàgina:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
ca@valencia: Petits

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
ca@valencia: Grans

[ctx: @label:listbox]
en: Use Actions From:
ca@valencia: Utilitza les accions de:

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
ca@valencia: Carrega esta pàgina:

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
ca@valencia: Quan calga

[ctx: @item:inlistbox]
en: During application startup
ca@valencia: Durant l'inici de l'aplicació

en: New Title
ca@valencia: Títol nou

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
ca@valencia: Mostra la pàgina

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
ca@valencia: Oculta la pàgina

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
ca@valencia: No reinicies la pàgina

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
ca@valencia: La pàgina es reiniciarà al seu estat predeterminat

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
ca@valencia: Reinicia la pàgina al seu estat predeterminat

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
ca@valencia: No elimines esta pàgina

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
ca@valencia: La pàgina s'eliminarà

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
ca@valencia: Elimina esta pàgina

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
ca@valencia: Comença amb:

en: Last Visited Page
ca@valencia: Última pàgina visitada

[ctx: @action]
en: Add Column
ca@valencia: Afig una columna

[ctx: @action]
en: Height
ca@valencia: Alçària

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
ca@valencia: Equilibrat

[ctx: @info:tooltip]
en: Try and use the same height across different rows.
ca@valencia: Prova i utilitza la mateixa alçària entre files diferents.

[ctx: @action:inmenu]
en: Minimum
ca@valencia: Mínima

[ctx: @info:tooltop]
en: Use the minimum amount of height needed to display contents correctly.
ca@valencia: Utilitza la quantitat mínima d'alçària necessària per a mostrar correctament el contingut.

[ctx: @action:inmenu]
en: Maximum
ca@valencia: Màxima

[ctx: @info:tooltip]
en: Try to use as much height as possible.
ca@valencia: Intenta utilitzar tanta alçària com siga possible.

[ctx: @action:inmenu]
en: Half Page Height
ca@valencia: Alçària de mitja pàgina

[ctx: @info:tooltip]
en: Use half the height of the page.
ca@valencia: Utilitza la meitat de l'alçària de la pàgina.

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
ca@valencia: Configura les columnes

[ctx: @item:inlistbox]
en: Enabled Columns
ca@valencia: Columnes activades

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled Columns
ca@valencia: Columnes desactivades

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
ca@valencia: Oculta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
ca@valencia: Només el text

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
ca@valencia: Diagrama de línies

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
ca@valencia: Només el text (escalat al 100%)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
ca@valencia: Diagrama de línies (escalat al 100%)

[ctx: @info]
en: No columns matched the search
ca@valencia: Cap columna coincidix amb la busca

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
ca@valencia: No ho tornes a preguntar

[ctx: @title:window]
en: Set Priority
ca@valencia: Establiment de la prioritat

[ctx: @title:group]
en: CPU Scheduler
ca@valencia: Planificador de la CPU

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.
ca@valencia: El planificador estàndard de temps compartit per a processos sense requisits especials.

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process is mildly disfavored in scheduling decisions, for CPU-intensive non-interactive processes.
ca@valencia: El procés es desfavorix lleugerament en les decisions de planificació, per a processos no interactius intensius en CPU.

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: Round robin
ca@valencia: Round roben

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process will run whenever runnable, with timeslicing.
ca@valencia: El procés s'executarà sempre que es puga executar, amb segments de temps.

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process will run whenever runnable, with no timeslicing.
ca@valencia: El procés s'executarà sempre que es puga executar, sense segments de temps.

[ctx: @title:group]
en: I/O Scheduler
ca@valencia: Planificador d'E/S

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process' priority is based on the CPU priority.
ca@valencia: La prioritat del procés està basada en la prioritat de la CPU.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Idle
ca@valencia: En espera

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.
ca@valencia: El procés només pot utilitzar el disc dur quan cap altre procés l'ha utilitzat recentment.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Best Effort
ca@valencia: Tant-com-puc

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process is given higher priority to access the hard disk than normal.
ca@valencia: El procés té més prioritat de la normal per a accedir al disc dur.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Real Time
ca@valencia: Temps real

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.
ca@valencia: El procés té accés immediat al disc dur sempre que siga necessari, independentment del que estiga passant.

[ctx: Lower process priority]
en: Low priority
ca@valencia: Prioritat baixa

[ctx: Higher process priority]
en: High priority
ca@valencia: Prioritat alta

[ctx: Lower I/O priority]
en: Low priority
ca@valencia: Prioritat baixa

[ctx: Higher I/O priority]
en: High priority
ca@valencia: Prioritat alta

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
ca@valencia: Mata una finestra…

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
ca@valencia: Inicia %1
