plasma-systemmonitor - en to cs translation catalogue (144 entries)

[ctx: @menu]
en: File
cs: Soubor

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
cs: Přidat novou stránku…

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
cs: Importovat stránku…

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
cs: Exportovat aktuální stránku...

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
cs: Získat nové stránky...

[ctx: @menu-action]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: @menu]
en: View
cs: Pohled

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
cs: Rozbalit postranní panel

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
cs: Sbalit postranní panel

[ctx: @menu]
en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
cs: Instalovat nebo odstranit stránky...

[ctx: @menu]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
cs: Nahlásit chybu…

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
cs: O Monitoru Systému

en: System Monitor
cs: Monitor Systému

en: An application for monitoring system resources
cs: Aplikace pro monitorování systémových prostředků

en: © 2025 Plasma Development Team
cs: © 2025 Tým vývojářů Plasma

en: Development
cs: Vývoj

en: Design
cs: Návrh

en: Design and Quality Assurance
cs: Návrh a zajištění kvality

[ctx: @action]
en: Tools
cs: Nástroje

[ctx: @action]
en: Add New Page…
cs: Přidat novou stránku…

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
cs: Instalovat nebo odstranit stránky...

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
cs: Exportovat aktuální stránku...

[ctx: @action]
en: Import Page…
cs: Importovat stránku…

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
cs: Získat nové stránky...

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
cs: Rozbalit postranní panel

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
cs: Sbalit postranní panel

[ctx: @action]
en: Report Bug…
cs: Nahlásit chybu…

[ctx: @action]
en: About System Monitor
cs: O Monitoru Systému

[ctx: @action]
en: About KDE
cs: O KDE

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
cs: Přidat novou stránku

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
cs: Upravit stránku

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
cs: Exportovat %1

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
cs: Stránka Systémového monitoru (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
cs: Importovat stránku

en: System Monitor has fallen back to software rendering because hardware acceleration is not available, and visual glitches may appear. Please check your graphics drivers.
cs: Systémový monitor přešel zpět na softwarové vykreslování, protože hardwarová akcelerace není k dispozici a mohou se objevit vizuální chyby. Zkontrolujte prosím své grafické ovladače.

[ctx: @action]
en: Add Section
cs: Přidat oddíl

[ctx: @action]
en: Add Separator
cs: Přidat oddělovač

[ctx: @action]
en: Show Background
cs: Zobrazit pozadí

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
cs: Odstranit okraje pozadí

[ctx: @action]
en: Edit Page
cs: Upravit stranu

[ctx: @action]
en: Save Changes
cs: Uložit změny

[ctx: @action]
en: Discard Changes
cs: Zahodit změny

[ctx: @action]
en: Configure Page…
cs: Nastavit stránku...

[ctx: @action]
en: Add Row
cs: Přidat řádek

[ctx: @action]
en: Add Title
cs: Přidat titul

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
cs: Nastavit stránku... "%1"

[ctx: @action:button]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: @action]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: @action]
en: Remove
cs: Odstranit

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
cs: Nastavit %1

[ctx: @action]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: @action]
en: Load Preset…
cs: Načíst přednastavení…

[ctx: @action]
en: Get New Presets…
cs: Získat nová přednastavení…

[ctx: @action]
en: Save Settings as Preset
cs: Uložit nastavení jako přednastavení

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Saved settings as preset %1.
cs: Uloženo jako přednastavení %1.

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
cs: Přidat graf jako widget na plochu

[ctx: @action]
en: Get New Display Styles…
cs: Získat nové styly zobrazení…

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
cs: Načteno přednastavení %1.

[ctx: @label:textbox]
en: Title
cs: Název

[ctx: @option:check]
en: Show Title
cs: Zobrazit název

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
cs: Styl zobrazení

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
cs: Minimální čas mezi aktualizacemi:

en: No Limit
cs: Bez omezení

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
cs: 1 sekunda

en: %1 seconds
cs: %1 s

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
cs: Žádný graf

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
cs: Načíst přednastavení

[ctx: @action:button]
en: Load
cs: Načíst

[ctx: @title]
en: Replace Missing Sensors
cs: Nahradit chybějící senzory

[ctx: @action]
en: Move
cs: Přesunout

en: This page is missing some sensors and will not display correctly.
cs: Na této stránce chybí některé senzory a nebude se správně zobrazovat.

[ctx: @action:button]
en: Fix…
cs: Oprava...

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. The changes have been copied to %1 (Old Version).
cs: Byla nainstalována nová verze této stránky, ale vy jste na ní provedli změny. Změny byly zkopírovány do %1 (stará verze).

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. Would you like to keep your changes or discard your changes and use the new version of the page?
cs: Byla nainstalována nová verze této stránky, ale vy jste na ní provedli změny. Chcete své změny zachovat, nebo je zrušit a použít novou verzi stránky?

[ctx: @action:button]
en: Keep Changes
cs: Zachovat změny

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
cs: Zahodit změny

[ctx: @action:button]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
cs: Nová stránka

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
cs: Název:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
cs: Název nesmí být prázdný.

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
cs: Ikona:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
cs: Okraje stránky:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
cs: Nic

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
cs: Malá

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
cs: Velké

[ctx: @label:listbox]
en: Use Actions From:
cs: Použít akce z:

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
cs: Načíst tuto stránku:

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
cs: Pokud je potřeba

[ctx: @item:inlistbox]
en: During application startup
cs: Při spuštění aplikace

en: New Title
cs: Nový popisek

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
cs: Zobrazit stránku

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
cs: Skrýt stránku

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
cs: Neobnovovat stránku

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
cs: Stránka bude obnovena do výchozího stavu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
cs: Obnovit stránku do výchozího stavu

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
cs: Neodstraňovat tuto stránku

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
cs: Stránka bude odstraněna

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
cs: Odstranit tuto stránku

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
cs: Začít s:

en: Last Visited Page
cs: Naposledy navštívená stránka

[ctx: @action]
en: Add Column
cs: Přidat  sloupec

[ctx: @action]
en: Height
cs: Výška

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
cs: Vyvážený

[ctx: @info:tooltip]
en: Try and use the same height across different rows.
cs: Zkusit a použít stejnou výšku pro různé řádky.

[ctx: @info:tooltop]
en: Use the minimum amount of height needed to display contents correctly.
cs: Použít minimální výšku potřebnou pro správné zobrazení obsahu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Try to use as much height as possible.
cs: Použít co nejvyšší výšku.

[ctx: @action:inmenu]
en: Half Page Height
cs: Polovina výšky stránky

[ctx: @info:tooltip]
en: Use half the height of the page.
cs: Použít polovinu výšky stránky.

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
cs: Nastavit sloupce

[ctx: @item:inlistbox]
en: Enabled Columns
cs: Povolené sloupce

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled Columns
cs: Nepovolené sloupce

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
cs: Skryté

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
cs: Pouze text

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
cs: Čarový graf

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
cs: Pouze text (zvětšeno na 100 %)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
cs: Lineární graf (v měřítku 100 %)

[ctx: @info]
en: No columns matched the search
cs: Žádné sloupce neodpovídají hledání

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
cs: Znovu se nedotazovat

[ctx: @title:window]
en: Set Priority
cs: Nastavit prioritu

[ctx: @title:group]
en: CPU Scheduler
cs: Plánovač CPU

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: Normal
cs: Normální

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.
cs: Standardní plánovač časového sdílení pro procesy bez zvláštních požadavků.

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: Batch
cs: Dávkový

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process is mildly disfavored in scheduling decisions, for CPU-intensive non-interactive processes.
cs: Proces je mírně znevýhodněn při rozhodování o plánování pro procesy náročné na CPU, které nejsou interaktivní.

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: Round robin
cs: Cyklická obsluha

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process will run whenever runnable, with timeslicing.
cs: Proces bude v časovém intervalu spuštěn vždy, kdy jej bude možné spustit.

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process will run whenever runnable, with no timeslicing.
cs: Proces bude vždy spuštěn, když to bude možné.

[ctx: @title:group]
en: I/O Scheduler
cs: Plánovač I/O

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Normal
cs: Normální

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process' priority is based on the CPU priority.
cs: Priorita procesu je založena na prioritě CPU.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Idle
cs: Nečinný

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.
cs: Proces může používat pevný disk pouze tehdy, pokud jej v poslední době nepoužíval žádný jiný proces.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Best Effort
cs: Nejlepší úsilí

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process is given higher priority to access the hard disk than normal.
cs: Proces má vyšší prioritu pro přístup k pevnému disku než je obvyklé.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Real Time
cs: Reálný čas

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.
cs: Proces získá okamžitý přístup k pevnému disku, kdykoli je to potřeba, bez ohledu na to, co se právě děje.

[ctx: Lower process priority]
en: Low priority
cs: Nízká priorita

[ctx: Higher process priority]
en: High priority
cs: Vysoká priorita

[ctx: Lower I/O priority]
en: Low priority
cs: Nízká priorita

[ctx: Higher I/O priority]
en: High priority
cs: Vysoká priorita

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
cs: Zabít okno…

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
cs: Spustit %1
