plasma-systemmonitor - en to da translation catalogue (21 entries)

[ctx: @label:listbox]
en: By default show:
da: Vis som standard:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Own Processes
da: Egne processer

[ctx: @item:inlistbox]
en: User Processes
da: Brugerprocesser

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Processes
da: Systemprocesser

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Processes
da: Alle processer

[ctx: @action]
en: Search
da: Søg

[ctx: @action]
en: Display as List
da: Vis som liste

[ctx: @action]
en: Display as Tree
da: Vis som træ

[ctx: @action %1 is view type]
en: Show: %1
da: Vis: %1

[ctx: @item:inmenu]
en: Own Processes
da: Egne processer

[ctx: @item:inmenu]
en: User Processes
da: Bruger

[ctx: @item:inmenu]
en: System Processes
da: System

[ctx: @item:inmenu]
en: All Processes
da: Alle processer

[ctx: @action:inmenu]
en: Send Signal
da: Send signal

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Suspend (STOP)
da: Suspender (STOP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Continue (CONT)
da: Fortsæt (CONT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Terminate (TERM)
da: Terminer (TERM)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Kill (KILL)
da: Dræb (KILL)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 1 (USR1)
da: Bruger 1 (USR1)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 2 (USR2)
da: Bruger 2 (USR2)

en: Are you sure you want to end this process?
    Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?
    Any unsaved work may be lost.
da[0]: Er du sikker på, at du vil afslutte processen?
    Arbejde som ikke er blevet gemt kan gå tabt.
da[1]: Er du sikker på, at du vil afslutte disse %1 processer?
    Arbejde som ikke er blevet gemt kan gå tabt.
