plasma-systemmonitor - en to da translation catalogue (53 entries)

[ctx: @menu]
en: File
da: Fil

[ctx: @menu]
en: View
da: Vis

[ctx: @menu]
en: Settings
da: Indstillinger

[ctx: @menu]
en: Help
da: Hjælp

en: System Monitor
da: Systemovervågning

en: An application for monitoring system resources
da: Et program til at overvåge systemressourcer

en: Development
da: Udvikling

en: Design and Quality Assurance
da: Design og kvalitetssikring

[ctx: @action]
en: Tools
da: Værktøjer

[ctx: @action]
en: About System Monitor
da: Om Systemovervågning

[ctx: @action]
en: About KDE
da: Om KDE

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
da: Tilføj ny side

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
da: Rediger sider

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
da: Eksportér %1

[ctx: @title:window]
en: Import Page
da: Importér side

[ctx: @action]
en: Show Background
da: Vis baggrund

[ctx: @action]
en: Edit Page
da: Rediger side

[ctx: @action]
en: Save Changes
da: Gem ændringer

[ctx: @action]
en: Discard Changes
da: Forkast ændringer

[ctx: @action]
en: Add Row
da: Tilføj række

[ctx: @action]
en: Add Title
da: Tilføj titel

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
da: Konfigurer side "%1"

[ctx: @action:button]
en: Save
da: Gem

[ctx: @action]
en: Add
da: Tilføj

[ctx: @action]
en: Remove
da: Fjern

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
da: Konfigurer %1

[ctx: @action]
en: Close
da: Luk

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
da: Tilføj diagram som skrivebordswidget

[ctx: @label:textbox]
en: Title
da: Titel

[ctx: @option:check]
en: Show Title
da: Vis titel

[ctx: @action:button]
en: Load
da: Indlæs

[ctx: @action]
en: Move
da: Flyt

[ctx: @action:button]
en: Add
da: Tilføj

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
da: Ny side

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
da: Navnet må ikke være tomt.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
da: Lille

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
da: Stor

en: New Title
da: Ny titel

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
da: Vis side

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
da: Skjul side

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
da: Nulstil ikke siden

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
da: Siden nulstilles til sin standardtilstand

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
da: Nulstil siden til sin standardtilstand

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
da: Fjern ikke siden

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
da: Siden fjernes

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
da: Fjern siden

[ctx: @action]
en: Add Column
da: Tilføj kolonne

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
da: Konfigurer kolonner

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
da: Skjult

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
da: Kun tekst

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
da: Kun tekst (skaleret til 100%)

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
da: Spørg ikke igen

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
da: Start %1
