plasma-systemmonitor - en to eu translation catalogue (146 entries)

[ctx: @menu]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
eu: Gehitu orri berria…

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
eu: Inportatu orria...

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
eu: Esportatu uneko orria...

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
eu: Lortu orri berriak...

[ctx: @menu-action]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: @menu]
en: View
eu: Ikuspegia

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
eu: Zabaldu alboko barra

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
eu: Tolestu alboko barra

[ctx: @menu]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
eu: Editatu edo kendu orriak...

[ctx: @menu]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
eu: Akatsa jakinarazi...

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
eu: Sistema-begiraleari buruz

en: System Monitor
eu: Sistemaren begiralea

en: An application for monitoring system resources
eu: Sistemaren baliabideak gainbegiratzeko aplikazio bat

en: © 2025 Plasma Development Team
eu: © 2025 Plasma Garapen Taldea

en: Development
eu: Garapena

en: Design
eu: Diseinua

en: Design and Quality Assurance
eu: Diseinua eta kalitate-bermea

[ctx: @action]
en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: @action]
en: Add New Page…
eu: Gehitu orri berria…

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
eu: Editatu edo kendu orriak...

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
eu: Esportatu uneko orria...

[ctx: @action]
en: Import Page…
eu: Inportatu orria...

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
eu: Lortu orri berriak...

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
eu: Zabaldu alboko barra

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
eu: Tolestu alboko barra

[ctx: @action]
en: Report Bug…
eu: Akatsa jakinarazi...

[ctx: @action]
en: About System Monitor
eu: Sistema-begiraleari buruz

[ctx: @action]
en: About KDE
eu: KDEri buruz

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
eu: Gehitu orri berria

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
eu: Editatu orriak

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
eu: Esportatu %1

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
eu: Sistema-begiralearen orria (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
eu: Inportatu orria

en: System Monitor has fallen back to software rendering because hardware acceleration is not available, and visual glitches may appear. Please check your graphics drivers.
eu: Sistema-begiraleak software bidezko errendatzera atzera egin du, hardware bidezko azelerazio erabilgarririk ez dagoelako, eta ikus-akatsak ager daitezke. Mesedez, egiaztatu zure gidari grafikoak.

[ctx: @action]
en: Add Section
eu: Gehitu atala

[ctx: @action]
en: Add Separator
eu: Gehitu bereizlea

[ctx: @action]
en: Show Background
eu: Erakutsi atzeko planoa

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
eu: Kendu atzeko planoko marjinak

[ctx: @action]
en: Edit Page
eu: Editatu orria

[ctx: @action]
en: Save Changes
eu: Gorde aldaketak

[ctx: @action]
en: Discard Changes
eu: Baztertu aldaketak

[ctx: @action]
en: Configure Page…
eu: Konfiguratu orria...

[ctx: @action]
en: Add Row
eu: Gehitu errenkada

[ctx: @action]
en: Add Title
eu: Gehitu titulua

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
eu: Konfiguratu «%1» orria

[ctx: @action:button]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @action]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
eu: Konfiguratu %1

[ctx: @action]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @action]
en: Load Preset…
eu: Zamatu aurrehautaketa...

[ctx: @action]
en: Get New Presets…
eu: Lortu aurrezarpen berriak...

[ctx: @action]
en: Save Settings as Preset
eu: Gorde ezarpenak aurrehautaketa gisa

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Saved settings as preset %1.
eu: Gorde ezarpenak %1 aurrehautaketa gisa.

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
eu: Gehitu diagrama mahaigaineko trepeta gisa

[ctx: @action]
en: Get New Display Styles…
eu: Lortu azaltzeko estilo berriak...

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
eu: %1 aurrehautaketa zamatu da.

[ctx: @label:textbox]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @option:check]
en: Show Title
eu: Erakutsi titulua

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
eu: Azaltzeko estiloa

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
eu: Eguneratzeen arteko gutxieneko denbora:

en: No Limit
eu: Mugarik ez

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
eu: segundo 1

en: %1 seconds
eu: %1 segundo

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
eu: Diagramarik ez

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
eu: Zamatu aurrehautaketa

[ctx: @action:button]
en: Load
eu: Zamatu

[ctx: @title]
en: Replace Missing Sensors
eu: Ordeztu falta diren sentsoreak

[ctx: @action]
en: Move
eu: Mugitu

en: This page is missing some sensors and will not display correctly.
eu: Orri honek sentsore batzuk falta ditu eta ez da ondo azalduko.

[ctx: @action:button]
en: Fix…
eu: Konpondu…

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. The changes have been copied to %1 (Old Version).
eu: Orri honen bertsio berri bat instalatu da, baina zuk orri honi aldaketak egin zenizkion. Aldaketak %1(e)ra kopiatu dira (bertsio zaharra).

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. Would you like to keep your changes or discard your changes and use the new version of the page?
eu: Orri honen bertsio berri bat instalatu da, baina zuk orri honi aldaketak egin zenizkion. Zure aldaketak gorde nahi dituzu edo haiek baztertu eta orriaren bertsio berria erabili nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Keep Changes
eu: Mantendu aldaketak

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
eu: Baztertu aldaketak

[ctx: @action:button]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
eu: Orri Berria

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
eu: Izena ezin da hutsik egon.

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
eu: Ikonoa:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
eu: Orriaren marjinak:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
eu: Txikia

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
eu: Handia

[ctx: @label:listbox]
en: Use Actions From:
eu: Erabili hemengo ekintzak:

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
eu: Zamatu orri hau:

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
eu: Beharrezko denean

[ctx: @item:inlistbox]
en: During application startup
eu: Aplikazio abioan

en: New Title
eu: Titulu berria

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
eu: Erakutsi orria

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
eu: Ezkutatu orria

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
eu: Orria ez berrezarri

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
eu: Orria egoera lehenetsira berrezarriko da

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
eu: Berrezarri orria egoera lehenetsira

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
eu: Ez kendu orri hau

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
eu: Orria kendu egingo da

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
eu: Kendu orri hau

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
eu: Hasi honekin:

en: Last Visited Page
eu: Bisitatutako azken orria

[ctx: @action]
en: Add Column
eu: Gehitu zutabea

[ctx: @action]
en: Height
eu: Altuera

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
eu: Orekatua

[ctx: @info:tooltip]
en: Try and use the same height across different rows.
eu: Probatu eta erabili altuera bera errenkada ezberdinetan zehar.

[ctx: @action:inmenu]
en: Minimum
eu: Gutxienekoa

[ctx: @info:tooltop]
en: Use the minimum amount of height needed to display contents correctly.
eu: Erabili edukiak ondo azaltzeko altueraren gutxieneko zenbatekoa.

[ctx: @action:inmenu]
en: Maximum
eu: Gehienekoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Try to use as much height as possible.
eu: Saiatu ahalik altuera handiena erabiltzen.

[ctx: @action:inmenu]
en: Half Page Height
eu: Orri erdiko altuera

[ctx: @info:tooltip]
en: Use half the height of the page.
eu: Erabili orriaren altueraren erdia.

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
eu: Konfiguratu zutabeak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Enabled Columns
eu: Gaitutako zutabeak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled Columns
eu: Ezgaitutako zutabeak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
eu: Ezkutuan

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
eu: Testua soilik

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
eu: Lerro-diagrama

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
eu: Testua soilik (% 100era eskalatua)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
eu: Lerro-diagrama (% 100era eskalatua)

[ctx: @info]
en: No columns matched the search
eu: Ez dago bilaketarekin bat datorren zutaberik

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
eu: Ez galdetu berriz

[ctx: @title:window]
en: Set Priority
eu: Ezarri lehentasuna

[ctx: @title:group]
en: CPU Scheduler
eu: PUZ planifikatzailea

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.
eu: Eskakizun berezirik gabeko prozesuentzako denbora-partekatze planifikatzaile estandarra.

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process is mildly disfavored in scheduling decisions, for CPU-intensive non-interactive processes.
eu: Prozesua planifikazio erabakietan zertxobait kaltetzen da, PUZaren erabilera intentsiboa egiten duten prozesu ez-elkarreragileen mesedetan.

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: Round robin
eu: Round robin (txandaka)

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process will run whenever runnable, with timeslicing.
eu: Prozesua exekutatzeko prest dagoen bakoitzean, denbora-zatikatze bidez exekutatuko da.

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: FIFO
eu: FIFO (lehena sartu, lehena atera)

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process will run whenever runnable, with no timeslicing.
eu: Prozesua exekutatzeko prest dagoen bakoitzean, denbora-zatikatzerik gabe exekutatuko da.

[ctx: @title:group]
en: I/O Scheduler
eu: S/I planifikatzailea

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process' priority is based on the CPU priority.
eu: Prozesuaren lehentasuna PUZaren lehentasunean oinarritzen da.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Idle
eu: Ez aktibo

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.
eu: Prozesuak disko zurruna erabil dezake, soilik, beste prozesurik duela oso gutxi erabili ez duenean.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Best Effort
eu: Ahalegin onena

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process is given higher priority to access the hard disk than normal.
eu: Prozesuari disko zurruna atzitzeko arrunta baino lehentasun handiagoa ematen zaio.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Real Time
eu: Denbora erreala

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.
eu: Prozesuak behar duen guztietan disko zurrunerako berehalako sarbidea lortzen du, beste zer gertatzen ari den kontuan hartu gabe.

[ctx: Lower process priority]
en: Low priority
eu: Lehentasun txikia

[ctx: Higher process priority]
en: High priority
eu: Lehentasun handia

[ctx: Lower I/O priority]
en: Low priority
eu: Lehentasun txikia

[ctx: Higher I/O priority]
en: High priority
eu: Lehentasun handia

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
eu: Akabatu leiho bat...

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
eu: Abiarazi %1
