plasma-systemmonitor - en to fi translation catalogue (31 entries)

[ctx: @option:check]
en: Confirm ending processes.
fi: Vahvista prosessien lopettaminen.

[ctx: @label:listbox]
en: By default show:
fi: Näytä oletuksena:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Own Processes
fi: Omat prosessit

[ctx: @item:inlistbox]
en: User Processes
fi: Käyttäjän prosessit

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Processes
fi: Järjestelmäprosessit

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Processes
fi: Kaikki prosessit

[ctx: @action]
en: Search
fi: Etsi

[ctx: @action]
en: End Process
fi: Lopeta prosessi

[ctx: @action]
en: Display as List
fi: Näytä luettelona

[ctx: @action]
en: Display as Tree
fi: Näytä puuna

[ctx: @action %1 is view type]
en: Show: %1
fi: Näytä: %1

[ctx: @item:inmenu]
en: Own Processes
fi: Omat prosessit

[ctx: @item:inmenu]
en: User Processes
fi: Käyttäjän prosessit

[ctx: @item:inmenu]
en: System Processes
fi: Järjestelmäprosessit

[ctx: @item:inmenu]
en: All Processes
fi: Kaikki prosessit

[ctx: @action]
en: Configure columns…
fi: Sarakeasetukset…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send Signal
fi: Lähetä signaali

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Suspend (STOP)
fi: Pysäytä (STOP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Continue (CONT)
fi: Jatka (CONT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Hangup (HUP)
fi: Katkaise (HUP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Interrupt (INT)
fi: Keskeytä (INT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Terminate (TERM)
fi: Lopeta (TERM)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Kill (KILL)
fi: Tapa (KILL)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 1 (USR1)
fi: Käyttäjä 1 (USR1)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 2 (USR2)
fi: Käyttäjä 2 (USR2)

[ctx: @action:inmenu]
en: End Process | End %1 Processes
fi[0]: Lopeta prosessi
fi[1]: Lopeta %1 prosessia

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Columns…
fi: Sarakeasetukset…

[ctx: @title:window]
en: End Process | End %1 Processes
fi[0]: Lopeta prosessi
fi[1]: Lopeta %1 prosessia

[ctx: @action:button]
en: End Process | End Processes
fi[0]: Lopeta prosessi
fi[1]: Lopeta prosessit

en: Are you sure you want to end this process?
    Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?
    Any unsaved work may be lost.
fi[0]: Haluatko varmasti lopettaa tämän prosessin?
    Tallentamattomat työt menetetään.
fi[1]: Haluatko varmasti lopettaa nämä %1 prosessia?
    Tallentamattomat työt menetetään.

[ctx: @item:intable %1 is process id, %2 is user name]
en: Process ID %1, owned by %2
fi: PID %1, omistaja %2
