plasma-systemmonitor - en to fi translation catalogue (29 entries)

[ctx: @title:window]
en: Details
fi: Tiedot

[ctx: @title:group]
en: CPU
fi: Keskusyksikkö

[ctx: @title:group]
en: Memory
fi: Muisti

[ctx: @title:group]
en: Network
fi: Verkko

[ctx: @title:group]
en: Disk
fi: Levy

[ctx: @title:group]
en: Processes: %1
fi: Prosesseja: %1

[ctx: @info:placeholder]
en: Select an application to see its details
fi: Katso sovelluksen tiedot valitsemalla se

[ctx: Warning message shown on runtime error]
en: Applications view is unsupported on your system
fi: Järjestelmä ei tue sovellusnäkymää

[ctx: @option:check]
en: Show details panel
fi: Näytä tietopaneeli

[ctx: @option:check]
en: Confirm when quitting applications
fi: Pyydä vahvistus sovellusten lopettamiseen

[ctx: @action]
en: Search
fi: Etsi

[ctx: @action]
en: Quit Application
fi: Lopeta sovellus

[ctx: @action]
en: Show Details Sidebar
fi: Näytä tietosivupaneeli

[ctx: @action]
en: Configure columns…
fi: Sarakkeiden asetukset…

[ctx: @action:inmenu]
en: Set priority…
fi: Aseta etusija…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send Signal
fi: Lähetä signaali

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Suspend (STOP)
fi: Pysäytä (STOP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Continue (CONT)
fi: Jatka (CONT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Hangup (HUP)
fi: Katkaise (HUP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Interrupt (INT)
fi: Keskeytä (INT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Terminate (TERM)
fi: Lopeta (TERM)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Kill (KILL)
fi: Tapa (KILL)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 1 (USR1)
fi: Käyttäjä 1 (USR1)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 2 (USR2)
fi: Käyttäjä 2 (USR2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit Application | Quit %1 Applications
fi[0]: Lopeta sovellus
fi[1]: Lopeta %1 sovellusta

[ctx: @title:window]
en: Quit Application | Quit %1 Applications
fi[0]: Lopeta sovellus
fi[1]: Lopeta %1 sovellusta

[ctx: @action:button]
en: Quit Application | Quit Applications
fi[0]: Lopeta sovellus
fi[1]: Lopeta sovellukset

en: Are you sure you want to quit this application?
    Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to quit these %1 applications?
    Any unsaved work may be lost.
fi[0]: Haluatko varmasti lopettaa tämän sovelluksen? Tallentamattomat muutokset menetetään.
fi[1]: Haluatko varmasti lopettaa nämä %1 sovellusta? Tallentamattomat muutokset menetetään.

[ctx: @item:intable]
en: %1 Process | %1 Processes
fi[0]: 1 prosessi
fi[1]: %1 prosessia
