plasma-systemmonitor - en to gl translation catalogue (121 entries)

[ctx: @menu]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
gl: Engadir unha nova páxina…

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
gl: Importar unha páxina…

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
gl: Exportar a páxina actual…

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
gl: Obter novas páxinas…

[ctx: @menu-action]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: @menu]
en: View
gl: Vista

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
gl: Expandir a barra lateral

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
gl: Pregar a barra lateral

[ctx: @menu]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
gl: Editar ou retirar páxinas…

[ctx: @menu]
en: Help
gl: Axuda

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
gl: Informar dun fallo…

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
gl: Sobre o vixilante do sistema

en: System Monitor
gl: Vixilante do sistema

en: An application for monitoring system resources
gl: Unha aplicación para vixiar os recursos do sistema

en: © 2025 Plasma Development Team
gl: © 2025 Equipo desenvolvedor de Plasma

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Design
gl: Deseño

en: Design and Quality Assurance
gl: Deseño e control de calidade

[ctx: @action]
en: Tools
gl: Ferramentas

[ctx: @action]
en: Add New Page…
gl: Engadir unha nova páxina…

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
gl: Editar ou retirar páxinas…

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
gl: Exportar a páxina actual…

[ctx: @action]
en: Import Page…
gl: Importar unha páxina…

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
gl: Obter novas páxinas…

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
gl: Expandir a barra lateral

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
gl: Pregar a barra lateral

[ctx: @action]
en: Report Bug…
gl: Informar dun fallo…

[ctx: @action]
en: About System Monitor
gl: Sobre o vixilante do sistema

[ctx: @action]
en: About KDE
gl: Sobre KDE

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
gl: Engadir unha nova páxina

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
gl: Editar páxinas

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
gl: Exportar %1

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
gl: Páxina do vixilante do sistema (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
gl: Importar unha páxina

en: System Monitor has fallen back to software rendering because hardware acceleration is not available, and visual glitches may appear. Please check your graphics drivers.
gl: O vixilante do sistema pasou a usar debuxado lóxico porque a aceleración física non está dispoñíbel, e poderían aparecer artefactos visuais. Revise os seus controladores gráficos.

[ctx: @action]
en: Add Section
gl: Engadir unha sección

[ctx: @action]
en: Add Separator
gl: Engadir un divisor

[ctx: @action]
en: Show Background
gl: Amosar o fondo

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
gl: Retirar as marxes do fondo

[ctx: @action]
en: Edit Page
gl: Editar a páxina

[ctx: @action]
en: Save Changes
gl: Gardar os cambios

[ctx: @action]
en: Discard Changes
gl: Descartar os cambios

[ctx: @action]
en: Configure Page…
gl: Configurar a páxina…

[ctx: @action]
en: Add Row
gl: Engadir unha fila

[ctx: @action]
en: Add Title
gl: Engadir un título

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
gl: Configurar a páxina «%1»

[ctx: @action:button]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: @action]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: @action]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
gl: Configurar %1

[ctx: @action]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @action]
en: Load Preset…
gl: Cargar unha predefinición…

[ctx: @action]
en: Get New Presets…
gl: Obter novas predefinicións…

[ctx: @action]
en: Save Settings as Preset
gl: Gardar a configuración como unha predefinición

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Saved settings as preset %1.
gl: Gardar a configuración como a predefinición %1.

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
gl: Engadir o gráfico como trebello de escritorio

[ctx: @action]
en: Get New Display Styles…
gl: Obter novos estilos visuais…

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
gl: Cargouse a predefinición %1.

[ctx: @label:textbox]
en: Title
gl: Título

[ctx: @option:check]
en: Show Title
gl: Amosar o título

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
gl: Estilo visual

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
gl: Tempo mínimo entre actualizacións:

en: No Limit
gl: Sen límite

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
gl: 1 segundo

en: %1 seconds
gl: %1 segundos

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
gl: Sen gráfica

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
gl: Cargar unha predefinición

[ctx: @action:button]
en: Load
gl: Cargar

[ctx: @title]
en: Replace Missing Sensors
gl: Substituír os sensores que faltan

[ctx: @action]
en: Move
gl: Mover

en: This page is missing some sensors and will not display correctly.
gl: Á páxina fáltanlle sensores e non se amosará correctamente.

[ctx: @action:button]
en: Fix…
gl: Fixar…

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. The changes have been copied to %1 (Old Version).
gl: Instalouse unha nova versión da páxina, pero vostede fixo cambios nesta versión. Os seus cambios á versión anterior copiáronse en %1.

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. Would you like to keep your changes or discard your changes and use the new version of the page?
gl: Instalouse unha nova versión da páxina, pero vostede fixo cambios nesta versión. Quere manter os seus cambios ou descartalos e usar a nova versión da páxina?

[ctx: @action:button]
en: Keep Changes
gl: Manter os cambios

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
gl: Descartar os cambios

[ctx: @action:button]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
gl: Nova páxina

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
gl: O nome non pode estar baleiro.

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
gl: Icona:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
gl: Marxes da páxina:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
gl: Pequenos

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
gl: Grandes

[ctx: @label:listbox]
en: Use Actions From:
gl: Usar accións de:

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
gl: Cargar esta páxina:

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
gl: Cando se necesite

[ctx: @item:inlistbox]
en: During application startup
gl: Ao iniciar a aplicación

en: New Title
gl: Novo título

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
gl: Amosar a páxina.

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
gl: Agochar a páxina.

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
gl: Non restabelecer a páxina.

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
gl: Restabelecerase o estado predeterminado da páxina

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
gl: Restabelecer o estado predeterminado da páxina.

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
gl: Non retirar esta páxina.

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
gl: Retirarase a páxina

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
gl: Retirar esta páxina.

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
gl: Comezar con:

en: Last Visited Page
gl: Última páxina visitada

[ctx: @action]
en: Add Column
gl: Engadir unha columna

[ctx: @action]
en: Height
gl: Altura

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
gl: Equilibrada

[ctx: @info:tooltip]
en: Try and use the same height across different rows.
gl: Intentar usar a mesma altura en distintas filas.

[ctx: @action:inmenu]
en: Minimum
gl: Mínima

[ctx: @info:tooltop]
en: Use the minimum amount of height needed to display contents correctly.
gl: Usar a altura mínima necesaria para amosar correctamente o contido.

[ctx: @action:inmenu]
en: Maximum
gl: Máxima

[ctx: @info:tooltip]
en: Try to use as much height as possible.
gl: Usar tanta altura como sexa posíbel.

[ctx: @action:inmenu]
en: Half Page Height
gl: Metade da altura da pantalla

[ctx: @info:tooltip]
en: Use half the height of the page.
gl: Usar a metade da altura da pantalla.

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
gl: Configurar as columnas

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
gl: Agochada

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
gl: Só texto

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
gl: Gráfico de liñas

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
gl: Só texto (escalar ao 100%)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
gl: Gráfico de liñas (escalar ao 100%)

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
gl: Non preguntar máis

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
gl: Matar unha xanela…

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
gl: Iniciar %1
