plasma-systemmonitor - en to ia translation catalogue (140 entries)

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
ia: Adde nove pagina…

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
ia: Importa pagina…

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
ia: Exporta  pagina currente…

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
ia: Obtene nove paginas…

[ctx: @menu-action]
en: Quit
ia: Quita

[ctx: @menu]
en: View
ia: Vista

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
ia: Expande Barra lateral

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
ia: Plica barra lateral

[ctx: @menu]
en: Settings
ia: Preferentias

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
ia: Modifica o Remove paginas …

[ctx: @menu]
en: Help
ia: Adjuta

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
ia: Reporta Bug…

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
ia: Re Monitor de Systema

en: System Monitor
ia: Monitor de systema

en: An application for monitoring system resources
ia: Un application per supervider ressources de systema

en: © 2025 Plasma Development Team
ia: © 2025  Plasma Development Team -Equipa de disveloppamento de Plasma

en: Development
ia: Disveloppamento

en: Design
ia: Designo

en: Design and Quality Assurance
ia: Assicuration de qualitate e Designo

[ctx: @action]
en: Tools
ia: Instrumentos

[ctx: @action]
en: Add New Page…
ia: Adde nove pagina…

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
ia: Modifica o Remove paginas …

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
ia: Exporta  pagina currente…

[ctx: @action]
en: Import Page…
ia: Importa pagina…

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
ia: Obtene nove paginas…

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
ia: Expande Barra lateral

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
ia: Plica barra lateral

[ctx: @action]
en: Report Bug…
ia: Reporta Bug…

[ctx: @action]
en: About System Monitor
ia: Re Monitor de Systema

[ctx: @action]
en: About KDE
ia: A proposito de KDE

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
ia: Adde nove pagina

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
ia: Modifica paginas

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
ia: Exporta %1

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
ia: Pagina de Monitor de systema (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
ia: Importa pagina

en: System Monitor has fallen back to software rendering because hardware acceleration is not available, and visual glitches may appear. Please check your graphics drivers.
ia: System monitor ha retornate a rendition de software proque le acceleration de hardware non es disponibile, e perturbationes visual pote apparer. Pro favor tu verifica tu driver graphic.

[ctx: @action]
en: Add Section
ia: Adde Section

[ctx: @action]
en: Add Separator
ia: Adde Separator

[ctx: @action]
en: Show Background
ia: Monstra fundo

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
ia: Remove margines de fundo

[ctx: @action]
en: Edit Page
ia: Modifica pagina

[ctx: @action]
en: Save Changes
ia: Salveguarda modificationes

[ctx: @action]
en: Discard Changes
ia: Abandona modificationes

[ctx: @action]
en: Configure Page…
ia: Configura pagina…

[ctx: @action]
en: Add Row
ia: Adde linea

[ctx: @action]
en: Add Title
ia: Adde titulo

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
ia: Configura pagina "%1"

[ctx: @action:button]
en: Save
ia: Salveguarda

[ctx: @action]
en: Add
ia: Adde

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
ia: Configura %1

[ctx: @action]
en: Close
ia: Claude

[ctx: @action]
en: Load Preset…
ia: Carga preregulation…

[ctx: @action]
en: Get New Presets…
ia: Obtene nove preregulationes…

[ctx: @action]
en: Save Settings as Preset
ia: Salveguarda preferentias como preregulation

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Saved settings as preset %1.
ia: Salveguarda preferentias como preregulation %1.

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
ia: Adde Graphico (Diagramma) como Widget de Scriptorio

[ctx: @action]
en: Get New Display Styles…
ia: Obtene nove stilos de monstrator…

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
ia: Preregulation Cargate %1.

[ctx: @label:textbox]
en: Title
ia: Titulo

[ctx: @option:check]
en: Show Title
ia: Monstra titulo:

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
ia: Stilo de monstrator

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
ia: Minime tempore inter actualistiones:

en: No Limit
ia: Nulle  limite

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
ia: 1 secunda

en: %1 seconds
ia: %1 secundas

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
ia: Nulle diagramma

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
ia: Carga preregulation

[ctx: @action:button]
en: Load
ia: Carga

[ctx: @title]
en: Replace Missing Sensors
ia: Reimplacia Sensores mancante

en: This page is missing some sensors and will not display correctly.
ia: Iste pagina manca de alcun sensores e non essera monstrate correctemente.

[ctx: @action:button]
en: Fix…
ia: Corrige...

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. The changes have been copied to %1 (Old Version).
ia: Un nove version de iste pagina esseva installate, ma tu faceva modificationes a iste pagina. Le modificationes ha essite copiate a %1 (Vetere Version)

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. Would you like to keep your changes or discard your changes and use the new version of the page?
ia: Un nove version de iste pagina esseva installate, ma tu faceva modificationes a iste pagina. Tu volerea mantener tu modificationes o abandonar tu modificationes e usar lenove version de iste pagina?

[ctx: @action:button]
en: Keep Changes
ia: Mantene modificationes

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
ia: Abandona modificationes

[ctx: @action:button]
en: Add
ia: Adde

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
ia: Nove pagina

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ia: Nomine:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
ia: Nomine non pote esser vacue.

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
ia: Icone:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
ia: Margines de pagina:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
ia: Necun

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
ia: Parve

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
ia: Grande (Large)

[ctx: @label:listbox]
en: Use Actions From:
ia: Usa actiones ex:

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
ia: Carga iste pagina:

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
ia: Quando necessitate

[ctx: @item:inlistbox]
en: During application startup
ia: Durante initio de application

en: New Title
ia: Nove titulo

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
ia: Monstra Pagina

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
ia: Cela Pagina

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
ia: Non reinitialisar le pagina

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
ia: Le pagina essera reinitialisata a su stato predefinite

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
ia: Reinitialisa le pagina a su stato predefinite

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
ia: Non remover iste pagina

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
ia: Le pagina essera removite

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
ia: Remove iste pagina

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
ia: Initia con:

en: Last Visited Page
ia: Ultime pagina visitate

[ctx: @action]
en: Add Column
ia: Adde columna

[ctx: @action]
en: Height
ia: Altessa

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
ia: Balanciate

[ctx: @info:tooltip]
en: Try and use the same height across different rows.
ia: Essaya e usa le mesme altessa trans differente rangos

[ctx: @action:inmenu]
en: Minimum
ia: Minime

[ctx: @info:tooltop]
en: Use the minimum amount of height needed to display contents correctly.
ia: Usa le minime amonta de altessa necessari a monstrar contentos correctemente.

[ctx: @action:inmenu]
en: Maximum
ia: Maxime

[ctx: @info:tooltip]
en: Try to use as much height as possible.
ia: Essaya usar le plus grande altessa possibile.

[ctx: @action:inmenu]
en: Half Page Height
ia: Altessa de medie pagina

[ctx: @info:tooltip]
en: Use half the height of the page.
ia: Usa medietate del altessa del pagina.

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
ia: Configura columnas

[ctx: @item:inlistbox]
en: Enabled Columns
ia: Columnas habilitate

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled Columns
ia: Columnaa Dishabilitate

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
ia: Celate

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
ia: Solmente texto

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
ia: Diagramma a linea

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
ia: Solmente texto (scalate  100%)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
ia: Diagramma a linea (Scalate a 100%)

[ctx: @info]
en: No columns matched the search
ia: Nulle columnas correspondeva al cerca

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
ia: Non demanda de nove

[ctx: @title:window]
en: Set Priority
ia: Fixa prioritate

[ctx: @title:group]
en: CPU Scheduler
ia: Planificator (scheduler) de CPU

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.
ia: Le planificator (scheduler) de compartir de tempore (time-sharing) standard per processos sin special exigentias.

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process is mildly disfavored in scheduling decisions, for CPU-intensive non-interactive processes.
ia: Processo es levemente disfavorite in decisiones de planification (scheduling), per processos non-interactive de CPU-intensive.

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: Round robin
ia: Round Robin

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process will run whenever runnable, with timeslicing.
ia: Processo executara quantocunque executabile con timeslicing (subdivision de tempore).

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process will run whenever runnable, with no timeslicing.
ia: Processo executara quantocunque executabile con necun timeslicing (subdivision de tempore).

[ctx: @title:group]
en: I/O Scheduler
ia: Planificator (Scheduler)  de I/O

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process' priority is based on the CPU priority.
ia: Priotitate de processo es basate sur le prioritate de CPU.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Idle
ia: Inactive

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.
ia: Processo pote solmente usare de disco fixate quando necun altere processo loha usate recentemente.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Best Effort
ia: Melior Possibile

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process is given higher priority to access the hard disk than normal.
ia: Processo es date prioritate plus alte per acceder al disco fixate plus alte del normal

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Real Time
ia: Tempore Real

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.
ia: Processo obtene accesso immediate al disco fixate quandocunque necessari, sin regardo a lo que es accadente.

[ctx: Lower process priority]
en: Low priority
ia: Basse prioritate

[ctx: Higher process priority]
en: High priority
ia: Prioritate alte

[ctx: Lower I/O priority]
en: Low priority
ia: Basse prioritate

[ctx: Higher I/O priority]
en: High priority
ia: Prioritate alte

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
ia: Occide  un Fenestra…

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
ia: Lancea %1
