plasma-systemmonitor - en to ja translation catalogue (47 entries)

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
ja: バグを報告…

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
ja: システムモニタについて

en: An application for monitoring system resources
ja: システムリソース監視アプリケーション

en: Development
ja: 開発

en: Design
ja: デザイン

en: Design and Quality Assurance
ja: デザインと品質保証

[ctx: @action]
en: Tools
ja: ツール

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
ja: ページを編集または削除…

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
ja: 現在のページをエクスポート…

[ctx: @action]
en: Import Page…
ja: ページをインポート…

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
ja: 新しいページを取得…

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
ja: サイドバーを折りたたむ

[ctx: @action]
en: Report Bug…
ja: バグを報告…

[ctx: @action]
en: About System Monitor
ja: システムモニタについて

[ctx: @action]
en: Add New Page…
ja: 新しいページを追加…

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
ja: 新しいページを追加

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
ja: ページを編集

[ctx: @action]
en: Edit Page
ja: ページを編集

[ctx: @action]
en: Save Changes
ja: 変更を保存

[ctx: @action]
en: Discard Changes
ja: 変更を破棄

[ctx: @action]
en: Configure Page…
ja: ページを設定…

[ctx: @action]
en: Add Row
ja: 行を追加

[ctx: @action]
en: Add Title
ja: タイトルを追加

[ctx: @action:button]
en: Save
ja: 保存

[ctx: @action]
en: Add
ja: 追加

[ctx: @action]
en: Remove
ja: 削除

[ctx: @label:textbox]
en: Title
ja: タイトル

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
ja: 表示スタイル

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ja: キャンセル

[ctx: @action]
en: Move
ja: 移動

[ctx: @action:button]
en: Add
ja: 追加

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
ja: 新しいページ

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ja: 名前:

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
ja: アイコン:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
ja: ページの余白:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
ja: なし

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
ja: 小

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
ja: 大

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
ja: カラムの設定

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
ja: 非表示

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
ja: テキストのみ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
ja: 折れ線グラフ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
ja: テキストのみ (100%に縮尺)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
ja: 折れ線グラフ (100%に縮尺)

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
ja: 次回から確認しない

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
ja: ウィンドウを強制終了…

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
ja: %1 を起動
