plasma-systemmonitor - en to ka translation catalogue (122 entries)

[ctx: @menu]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
ka: ახალი გვერდის დამატება…

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
ka: გვერდის შემოტანა…

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
ka: მიმდინარე გვერდის შემოტანა…

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
ka: ახალი გვერდების მიღება…

[ctx: @menu-action]
en: Quit
ka: გამოსვლა

[ctx: @menu]
en: View
ka: ნახვა

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
ka: გვერდითი ზოლის გაფართოება

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
ka: გვერდითი ზოლის ჩაკეცვა

[ctx: @menu]
en: Settings
ka: &მორგება

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
ka: გვერდების ჩასწორება ან წაშლა…

[ctx: @menu]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
ka: შეცდომის ანგარიში…

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
ka: სისტემური მონიტორის შესახებ

en: System Monitor
ka: სისტემური მონიტორი

en: An application for monitoring system resources
ka: აპლიკაცია სისტემის რესურსების მონიტორინგისთვის

en: © 2025 Plasma Development Team
ka: © 2025 Plasma-ის პროგრამისტების გუნდი

en: Development
ka: შემუშავება

en: Design
ka: დიზაინი

en: Design and Quality Assurance
ka: დიზაინი და ხარისხის დამოწმება

en: David Edmundson
ka: დავიდ ედმუნდსონი

[ctx: @action]
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

[ctx: @action]
en: Add New Page…
ka: ახალი გვერდის დამატება…

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
ka: გვერდების ჩასწორება ან წაშლა…

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
ka: მიმდინარე გვერდის შემოტანა…

[ctx: @action]
en: Import Page…
ka: გვერდის შემოტანა…

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
ka: ახალი გვერდების მიღება…

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
ka: გვერდითი ზოლის გაფართოება

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
ka: გვერდითი ზოლის ჩაკეცვა

[ctx: @action]
en: Report Bug…
ka: შეცდომის ანგარიში…

[ctx: @action]
en: About System Monitor
ka: სისტემური მონიტორის შესახებ

[ctx: @action]
en: About KDE
ka: KDE-ის შესახებ

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
ka: ახალი გვერდის დამატება

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
ka: გვერდების ჩასწორება

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
ka: %1-ის გატანა

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
ka: სისტემის მონიტორის გვერდი (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
ka: გვერდის შემოტანა

en: System Monitor has fallen back to software rendering because hardware acceleration is not available, and visual glitches may appear. Please check your graphics drivers.
ka: სისტემური მონიტორი აპარატურული ამაჩქარებლის ხელმიუწვდოლობის გამო პროგრამულ რენდერერზე გადაერთო, რის გამოც გრაფიკული შეცდომებია მოსალოდნელი. გადაამოწმეთ თქვენი გრაფიკული დრაივერები.

[ctx: @action]
en: Add Section
ka: სექციის დამატება

[ctx: @action]
en: Add Separator
ka: გამყოფის დამატება

[ctx: @action]
en: Show Background
ka: ფონის ჩვენება

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
ka: ფონური საზღვრების წაშლა

[ctx: @action]
en: Edit Page
ka: გვერდის ჩასწორება

[ctx: @action]
en: Save Changes
ka: ცვლილებების შენახვა

[ctx: @action]
en: Discard Changes
ka: ცვლილებების გაუქმება

[ctx: @action]
en: Configure Page…
ka: გვერდის მორგება…

[ctx: @action]
en: Add Row
ka: მწკრივის დამატება

[ctx: @action]
en: Add Title
ka: სათაურის დამატება

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
ka: გვერდის მორგება "%1"

[ctx: @action:button]
en: Save
ka: შენახვა

[ctx: @action]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @action]
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
ka: %1-ის მორგება

[ctx: @action]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @action]
en: Load Preset…
ka: პრესეტის ჩატვირთვა…

[ctx: @action]
en: Get New Presets…
ka: ახალი პრესეტების მიღება…

[ctx: @action]
en: Save Settings as Preset
ka: მიმდინარე პარამეტრების პრესეტად შენახვა

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Saved settings as preset %1.
ka: პარამეტრები შენახულია პრესეტად: %1.

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
ka: გრაფიკის სამუშაო მაგიდის ვიჯეტად დამატება

[ctx: @action]
en: Get New Display Styles…
ka: ჩვენების ახალი სტილების მიღება…

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
ka: პრესეტი ჩაიტვირთა: %1.

[ctx: @label:textbox]
en: Title
ka: სათაური

[ctx: @option:check]
en: Show Title
ka: სათაურის ჩვენება

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
ka: ჩვენების სტილი

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
ka: მინიმალური დრო განახლებებს შორის:

en: No Limit
ka: უსაზღვრო

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
ka: 1 წამი

en: %1 seconds
ka: %1 წამი

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
ka: გრაფიკის გარეშე

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
ka: პრესეტის ჩატვირთვა

[ctx: @action:button]
en: Load
ka: ჩატვირთვა

[ctx: @title]
en: Replace Missing Sensors
ka: ნაკლული სენსორების ჩანაცვლება

[ctx: @action]
en: Move
ka: გადატანა

en: This page is missing some sensors and will not display correctly.
ka: ამ გვერდს ზოგიერთი სენსორი აკლია და სწორად ნაჩვენები არ იქნება.

[ctx: @action:button]
en: Fix…
ka: გასწორება…

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. The changes have been copied to %1 (Old Version).
ka: დაყენებულია ამ გვერდის ახალი ვერსია, მაგრამ თქვენ ეს გვერდი შეცვალეთ. ცვლილებები დაკოპირებულია %1-ში (ძველ ვერსიაში).

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. Would you like to keep your changes or discard your changes and use the new version of the page?
ka: დაყენებულია ამ გვერდის ახალი ვერსია, მაგრამ თქვენ ეს გვერდი შეცვალეთ. გნებავთ, დაიტოვოთ თქვენი ცვლილებები, თუ მოაცილოთ თქვენი ცვლილებები და გამოიყენოთ ამ გვერდის ახალი ვერსია?

[ctx: @action:button]
en: Keep Changes
ka: ცვლილებების დატოვება

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
ka: ცვლილებების გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
ka: ახალი გვერდი

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ka: სახელი:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
ka: ცარიელი სახელი არ შეიძლება იყოს.

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
ka: ხატულა:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
ka: გვერდის საზღვრები:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
ka: პატარა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
ka: დიდი

[ctx: @label:listbox]
en: Use Actions From:
ka: გამოსაყენებელი ქმედებების წყარო:

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
ka: ამ გვერდის ჩატვირთვა:

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
ka: როცა საჭიროა

[ctx: @item:inlistbox]
en: During application startup
ka: აპლიკაციის გაშვებისას

en: New Title
ka: ახალი სათაური

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
ka: გვერდის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
ka: გვერდის დამალვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
ka: გვერდი საწყის მნიშვნელობებზე არ დაბრუნდება

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
ka: გვერდი საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
ka: გვერდი საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
ka: ეს გვერდი არ წაიშლება

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
ka: ეს გვერდი წაიშლება

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
ka: ამ გვერდის წაშლა

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
ka: დაწყება:

en: Last Visited Page
ka: ბოლოს ნანახი გვერდი

[ctx: @action]
en: Add Column
ka: წვეტის დამატება

[ctx: @action]
en: Height
ka: სიმაღლე

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
ka: ბალანსირებული

[ctx: @info:tooltip]
en: Try and use the same height across different rows.
ka: სხვადასხვა მწკრივებს შორის იგივე სიმაღლის სვეტების გამოყენების ცდა.

[ctx: @action:inmenu]
en: Minimum
ka: მინიმუმი

[ctx: @info:tooltop]
en: Use the minimum amount of height needed to display contents correctly.
ka: შემცველობის სწორად გამოსატანად მინიმალური საკმარისი სიმაღლის გამოყენება.

[ctx: @action:inmenu]
en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

[ctx: @info:tooltip]
en: Try to use as much height as possible.
ka: მაქსიმალური სიმაღლის გამოყენების ცდა.

[ctx: @action:inmenu]
en: Half Page Height
ka: ნახევარი გვერდის სიმაღლე

[ctx: @info:tooltip]
en: Use half the height of the page.
ka: გვერდის ნახევარი სიმაღლის გამოყენება.

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
ka: სვეტების მორგება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
ka: დამალული

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
ka: მხოლოდ ტექსტი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
ka: ხაზოვანი გრაფიკები

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
ka: მხოლოდ ტექსტი (გადიდებული 100%-მდე)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
ka: მხოლოდ ხაზოვანი გრაფიკი (გადიდებული 100%მდე)

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
ka: აღარ მკითხო

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
ka: ფანჯრის მოკვლა…

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
ka: %1-ს გაშვება
