plasma-systemmonitor - en to pa translation catalogue (30 entries)

[ctx: @option:check]
en: Confirm ending processes.
pa: ਪਰੋਸੈਸ ਖਤਮ ਕਰਨ ਦੀ ਤਸਦੀਕ।

[ctx: @label:listbox]
en: By default show:
pa: ਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਵੇਖੋ:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Own Processes
pa: ਆਪਣੇ ਪਰੋਸੈਸ

[ctx: @item:inlistbox]
en: User Processes
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਪਰੋਸੈਸ

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Processes
pa: ਸਿਸਟਮ ਪਰੋਸੈਸ

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Processes
pa: ਸਾਰੇ ਪਰੋਸੈਸ

[ctx: @action]
en: Search
pa: ਖੋਜੋ

[ctx: @action]
en: End Process
pa: ਪਰੋਸੈਸ ਸਮਾਪਤ ਕਰੋ

[ctx: @action]
en: Display as List
pa: ਸੂਚੀ ਵਜੋਂ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @action]
en: Display as Tree
pa: ਲੜੀ ਵਜੋਂ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @action %1 is view type]
en: Show: %1
pa: ਵੇਖੋ: %1

[ctx: @item:inmenu]
en: Own Processes
pa: ਆਪਣੇ ਪਰੋਸੈਸ

[ctx: @item:inmenu]
en: User Processes
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਪਰੋਸੈਸ

[ctx: @item:inmenu]
en: System Processes
pa: ਸਿਸਟਮ ਪਰੋਸੈਸ

[ctx: @item:inmenu]
en: All Processes
pa: ਸਾਰੇ ਪਰੋਸੈਸ

[ctx: @action]
en: Configure columns…
pa: …ਕਾਲਮਾਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @action:inmenu]
en: Send Signal
pa: ਸਿਗਨਲ ਭੇਜੋ

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Suspend (STOP)
pa: ਸਸਪੈਂਡ (STOP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Continue (CONT)
pa: ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ (CONT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Hangup (HUP)
pa: ਹੈਂਗਅੱਪ (HUP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Interrupt (INT)
pa: ਰੁਕਾਵਟ (INT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Terminate (TERM)
pa: ਟਰਮੀਨੇਟ (TERM)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Kill (KILL)
pa: ਖਤਮ ਕਰੋ (KILL)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 1 (USR1)
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ 1 (USR1)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 2 (USR2)
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ 2 (USR2)

[ctx: @action:inmenu]
en: End Process | End %1 Processes
pa[0]: ਪਰੋਸੈਸ ਸਮਾਪਤ ਕਰੋ
pa[1]: %1 ਪਰੋਸੈਸ ਸਮਾਪਤ ਕਰੋ

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Columns…
pa: …ਕਾਲਮਾਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @title:window]
en: End Process | End %1 Processes
pa[0]: ਪਰੋਸੈਸ ਸਮਾਪਤ ਕਰੋ
pa[1]: %1 ਪਰੋਸੈਸ ਸਮਾਪਤ ਕਰੋ

en: Are you sure you want to end this process?
    Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?
    Any unsaved work may be lost.
pa[0]: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਹ ਪਰੋਸੈਸ ਸਮਾਪਤ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?
    ਕੋਈ ਵੀ ਨਾ-ਸੰਭਾਲਿਆ ਕੰਮ ਗੁਆਚ ਜਾਵੇਗਾ।
pa[1]: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਹ %1 ਪਰੋਸੈਸ ਸਮਾਪਤ ਕਰਨੇ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?
    ਕੋਈ ਵੀ ਨਾ ਸੰਭਾਲਿਆ ਕੰਮ ਗੁਆਚ ਜਾਵੇਗਾ।

[ctx: @item:intable %1 is process id, %2 is user name]
en: Process ID %1, owned by %2
pa: ਪਰੋਸੈਸ ID %1,  %2 ਵਲੋਂ ਚਲਾਏ
