plasma-systemmonitor - en to pa translation catalogue (100 entries)

[ctx: @menu]
en: File
pa: ਫਾਇਲ

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
pa: …ਨਵਾਂ ਸਫ਼ਾ ਜੋੜੋ

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
pa: …ਸਫ਼ਾ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
pa: …ਮੌਜੂਦਾ ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
pa: …ਨਵੇਂ ਸਫ਼ੇ ਲਵੋ

[ctx: @menu-action]
en: Quit
pa: ਬਾਹਰ

[ctx: @menu]
en: View
pa: ਵੇਖੋ

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
pa: ਬਾਹੀ ਨੂੰ ਫੈਲਾਓ

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
pa: ਬਾਹੀ ਨੂੰ ਸਮੇਟੋ

[ctx: @menu]
en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
pa: …ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਸੋਧੋ ਜਾਂ ਹਟਾਓ

[ctx: @menu]
en: Help
pa: ਮਦਦ

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
pa: …ਬੱਗ ਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਦਿਓ

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
pa: ਸਿਸਟਮ ਨਿਗਰਾਨ ਬਾਰੇ

en: System Monitor
pa: ਸਿਸਟਮ ਮਾਨੀਟਰ

en: An application for monitoring system resources
pa: ਸਿਸਟਮ ਸਰੋਤਾਂ ਦੀ ਨਿਗਰਾਨੀ ਲਈ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

en: © 2020 Plasma Development Team
pa: © 2020 ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਡਿਵੈਲਪਮੈਂਟ ਟੀਮ

en: Development
pa: ਡਿਵੈਲਪਮੈਂਟ

en: Design
pa: ਡਿਜ਼ਾਈਨ

[ctx: @action]
en: Tools
pa: ਟੂਲ

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
pa: …ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਸੋਧੋ ਜਾਂ ਹਟਾਓ

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
pa: …ਮੌਜੂਦਾ ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

[ctx: @action]
en: Import Page…
pa: …ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
pa: …ਨਵੇਂ ਸਫ਼ੇ ਲਵੋ

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
pa: ਬਾਹੀ ਨੂੰ ਫੈਲਾਓ

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
pa: ਬਾਹੀ ਨੂੰ ਸਮੇਟੋ

[ctx: @action]
en: Report Bug…
pa: …ਬੱਗ ਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਦਿਓ

[ctx: @action]
en: About System Monitor
pa: ਸਿਸਟਮ ਨਿਗਰਾਨ ਬਾਰੇ

[ctx: @action]
en: Add New Page…
pa: …ਨਵਾਂ ਸਫ਼ਾ ਜੋੜੋ

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
pa: ਨਵਾਂ ਸਫ਼ਾ ਜੋੜੋ

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
pa: ਸਫ਼ਿਆਂ ਨੂੰ ਸੋਧੋ

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
pa: %1 ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
pa: ਸਿਸਟਮ ਮਾਨੀਟਰ ਸਫ਼ਾ (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
pa: ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

[ctx: @action]
en: Add Section
pa: ਭਾਗ ਜੋੜੋ

[ctx: @action]
en: Add Separator
pa: ਵੱਖਰੇਵਾਂ ਪਾਓ

[ctx: @action]
en: Show Background
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਹਾਸ਼ੀਏ ਹਟਾਓ

[ctx: @action]
en: Edit Page
pa: ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਸੋਧੋ

[ctx: @action]
en: Save Changes
pa: ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਸੰਭਾਲੋ

[ctx: @action]
en: Discard Changes
pa: ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਅਣਡਿੱਠੀਆਂ ਕਰੋ

[ctx: @action]
en: Configure Page…
pa: …ਸਫ਼ੇ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @action]
en: Add Row
pa: ਕਤਾਰ ਜੋੜੋ

[ctx: @action]
en: Add Title
pa: ਨਾਂ ਜੋੜੋ

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
pa: "%1" ਸਫ਼ੇ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @action:button]
en: Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ

[ctx: @action]
en: Add
pa: ਜੋੜੋ

[ctx: @action]
en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
pa: %1 ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @action]
en: Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

[ctx: @action]
en: Load Preset…
pa: …ਪਹਿਲਾਂ-ਸੈ਼ਟ ਕੀਤੇ ਲੋਡ ਕਰੋ

[ctx: @action]
en: Get new presets…
pa: …ਨਵੇਂ ਪਹਿਲਾਂ-ਸੈ਼ਟ ਕੀਤੇ ਲਵੋ

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
pa: ਚਾਰਟ ਨੂੰ ਡੈਸਕਟਾਪ ਵਿਜੈੱਟ ਵਜੋਂ ਜੋੜੋ

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
pa: ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਪ੍ਰੀ-ਸੈੱਟ %1।

[ctx: @label:textbox]
en: Title
pa: ਨਾਂ

[ctx: @option:check]
en: Show Title
pa: ਨਾਂ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
pa: ਵੇਖਾਉਣ ਦੀ ਸ਼ੈਲੀ

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਵਿਚਾਲੇ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਸਮਾਂ:

en: No Limit
pa: ਕੋਈ ਹੱਦ ਨਹੀਂ

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
pa: 1 ਸਕਿੰਟ

en: %1 seconds
pa: %1 ਸਕਿੰਟ

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
pa: ਕੋਈ ਚਾਰਟ ਨਹੀਂ

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
pa: ਪ੍ਰੀ-ਸੈੱਟ ਲੋਡ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Load
pa: ਲੋਡ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

[ctx: @action]
en: Move
pa: ਭੇਜੋ

[ctx: @action:button]
en: Add
pa: ਜੋੜੋ

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
pa: ਨਵਾਂ ਸਫ਼ਾ

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
pa: ਨਾਂ:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
pa: ਨਾਂ ਖਾਲੀ ਨਹੀਂ ਹੋ ਸਕਦਾ ਹੈ।

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
pa: ਆਈਕਾਨ:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
pa: ਸਫ਼ੇ ਦੇ ਹਾਸ਼ੀਏ:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
pa: ਛੋਟਾ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
pa: ਵੱਡਾ

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
pa: ਇਹ ਸਫ਼ਾ ਲੋਡ ਕਰੋ:

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
pa: ਜਦੋਂ ਲੋੜ ਹੁੰਦੀ ਹੈ

en: New Title
pa: ਨਵਾਂ ਨਾਂ

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
pa: ਸਫ਼ਾ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
pa: ਸਫ਼ਾ ਲੁਕਾਓ

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
pa: ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਨਾ ਕਰੋ

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
pa: ਇਸ ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਨਾ ਹਟਾਓ

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
pa: ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ ਜਾਵੇਗਾ

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
pa: ਇਹ ਸਫ਼ਾ ਹਟਾਓ

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
pa: ਇਸ ਨਾਲ ਸ਼ੁਰੂ:

en: Last Visited Page
pa: ਪਿਛਲੀ ਵਾਰ ਖੋਲ੍ਹਿਆ ਸਫ਼ਾ

[ctx: @action]
en: Add Column
pa: ਕਾਲਮ ਜੋੜੋ

[ctx: @action]
en: Height
pa: ਉਚਾਈ

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
pa: ਸੰਤੁਲਿਤ

[ctx: @action:inmenu]
en: Minimum
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ

[ctx: @action:inmenu]
en: Maximum
pa: ਵੱਧ ਤੋਂ ਵੱਧ

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
pa: ਕਾਲਮਾਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
pa: ਓਹਲੇ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
pa: ਸਿਰਫ਼ ਲਿਖਤ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
pa: ਰੇਖਾ ਚਾਰਟ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
pa: ਸਿਰਫ਼ ਲਿਖਤ (100% ਸਕੇਲ ਕੀਤਾ)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
pa: ਲਾਈਨ ਚਾਰਟ (100% ਸਕੇਲ ਕੀਤਾ)

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
pa: ਮੁੜ ਨਾ ਪੁੱਛੋ

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
pa: …ਵਿੰਡੋ ਨੂੰ ਖ਼ਤਮ ਕਰੋ

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
pa: %1 ਚਲਾਓ
