plasma-systemmonitor - en to pl translation catalogue (31 entries)

[ctx: @option:check]
en: Confirm ending processes.
pl: Pytaj o potwierdzenie zakończenia procesu.

[ctx: @label:listbox]
en: By default show:
pl: Domyślnie pokazuj:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Own Processes
pl: Własne procesy

[ctx: @item:inlistbox]
en: User Processes
pl: Procesy użytkownika

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Processes
pl: Procesy systemowe

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Processes
pl: Wszystkie procesy

[ctx: @action]
en: Search
pl: Szukaj

[ctx: @action]
en: End Process
pl: Zakończ proces

[ctx: @action]
en: Display as List
pl: Wyświetl jako listę

[ctx: @action]
en: Display as Tree
pl: Wyświetl jako drzewo

[ctx: @action %1 is view type]
en: Show: %1
pl: Pokaż: %1

[ctx: @item:inmenu]
en: Own Processes
pl: Własne procesy

[ctx: @item:inmenu]
en: User Processes
pl: Procesy użytkownika

[ctx: @item:inmenu]
en: System Processes
pl: Procesy systemowe

[ctx: @item:inmenu]
en: All Processes
pl: Wszystkie procesy

[ctx: @action]
en: Configure columns…
pl: Ustawienia kolumn...

[ctx: @action:inmenu]
en: Send Signal
pl: Wyślij sygnał

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Suspend (STOP)
pl: Zatrzymaj (STOP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Continue (CONT)
pl: Wznów (CONT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Hangup (HUP)
pl: Zawieś (HUP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Interrupt (INT)
pl: Przerwij (INT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Terminate (TERM)
pl: Zakończ (TERM)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Kill (KILL)
pl: Zniszcz (KILL)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 1 (USR1)
pl: Użytkownika 1 (USR1)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 2 (USR2)
pl: Użytkownika 2 (USR2)

[ctx: @action:inmenu]
en: End Process | End %1 Processes
pl[0]: Zakończ proces
pl[1]: Zakończ %1 procesy
pl[2]: Zakończ %1 procesów

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Columns…
pl: Ustawienia kolumn...

[ctx: @title:window]
en: End Process | End %1 Processes
pl[0]: Zakończ proces
pl[1]: Zakończ %1 procesy
pl[2]: Zakończ %1 procesów

[ctx: @action:button]
en: End Process | End Processes
pl[0]: Zakończ proces
pl[1]: Zakończ procesy
pl[2]: Zakończ proces

en: Are you sure you want to end this process?
    Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?
    Any unsaved work may be lost.
pl[0]: Czy na pewno zakończyć ten proces?
    Niezapisana praca zostanie utracona.
pl[1]: Czy na pewno zakończyć te %1 procesy?
    Niezapisana praca zostanie utracona.
pl[2]: Czy na pewno zakończyć te %1 procesów?
    Niezapisana praca zostanie utracona.

[ctx: @item:intable %1 is process id, %2 is user name]
en: Process ID %1, owned by %2
pl: ID procesu %1, należy do %2
