plasma-systemmonitor - en to pl translation catalogue (145 entries)

[ctx: @menu]
en: File
pl: Plik

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
pl: Dodaj nową stronę…

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
pl: Zaimportuj stronę…

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
pl: Wyeksportuj bieżącą stronę...

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
pl: Pobierz nowe strony…

[ctx: @menu-action]
en: Quit
pl: Zakończ

[ctx: @menu]
en: View
pl: Widok

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
pl: Rozwiń pasek boczny

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
pl: Zwiń pasek boczny

[ctx: @menu]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
pl: Zmień lub usuń strony...

[ctx: @menu]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
pl: Zgłoś błąd…

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
pl: O monitorze systemu

en: System Monitor
pl: Monitor systemowy

en: An application for monitoring system resources
pl: Aplikacja do monitorowania zasobów systemu

en: © 2025 Plasma Development Team
pl: © 2025 Zespół programistów Plazmy

en: Development
pl: Rozwój

en: Design
pl: Projekt

en: Design and Quality Assurance
pl: Projekt i zapewnienie jakości

[ctx: @action]
en: Tools
pl: Narzędzia

[ctx: @action]
en: Add New Page…
pl: Dodaj nową stronę…

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
pl: Zmień lub usuń strony...

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
pl: Wyeksportuj bieżącą stronę...

[ctx: @action]
en: Import Page…
pl: Zaimportuj stronę…

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
pl: Pobierz nowe strony…

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
pl: Rozwiń pasek boczny

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
pl: Zwiń pasek boczny

[ctx: @action]
en: Report Bug…
pl: Zgłoś błąd…

[ctx: @action]
en: About System Monitor
pl: O monitorze systemu

[ctx: @action]
en: About KDE
pl: O KDE

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
pl: Dodaj nową stronę

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
pl: Dostosuj strony

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
pl: Wyeksportuj %1

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
pl: Strona monitora systemowego (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
pl: Importowanie strony

en: System Monitor has fallen back to software rendering because hardware acceleration is not available, and visual glitches may appear. Please check your graphics drivers.
pl: Monitor systemowy wycofał się do wyświetlania programowego, bo wyświetlanie przyspieszane sprzętowo jest niedostępne, co może powodować zauważalne zniekształcenia obrazu. Sprawdź sterowniki swojej karty.

[ctx: @action]
en: Add Section
pl: Dodaj dział

[ctx: @action]
en: Add Separator
pl: Dodaj oddzielacz

[ctx: @action]
en: Show Background
pl: Pokaż tło

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
pl: Usuń marginesy tła

[ctx: @action]
en: Edit Page
pl: Dostosuj stronę

[ctx: @action]
en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

[ctx: @action]
en: Discard Changes
pl: Porzuć zmiany

[ctx: @action]
en: Configure Page…
pl: Ustawienia strony…

[ctx: @action]
en: Add Row
pl: Dodaj wiersz

[ctx: @action]
en: Add Title
pl: Dodaj tytuł

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
pl: Ustawienia strony "%1"

[ctx: @action:button]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: @action]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
pl: %1 - Ustawienia

[ctx: @action]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @action]
en: Load Preset…
pl: Wczytaj nastawę…

[ctx: @action]
en: Get New Presets…
pl: Pobierz nowe nastawy...

[ctx: @action]
en: Save Settings as Preset
pl: Zapisz ustawienia jako nastawę

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Saved settings as preset %1.
pl: Zapisz ustawienia jako nastawę %1.

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
pl: Dodaj wykres jako element pulpitu

[ctx: @action]
en: Get New Display Styles…
pl: Pobierz nowe układy wyświetlania...

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
pl: Wczytano nastawę %1.

[ctx: @label:textbox]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @option:check]
en: Show Title
pl: Pokaż tytuł

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
pl: Sposób wyświetlania

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
pl: Najkrótszy czas pomiędzy uaktualnieniami:

en: No Limit
pl: Bez ograniczenia

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
pl: 1 sekunda

en: %1 seconds
pl: %1 sekund

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
pl: Bez wykresu

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
pl: Wczytaj nastawę

[ctx: @action:button]
en: Load
pl: Wczytaj

[ctx: @title]
en: Replace Missing Sensors
pl: Zastąp brakujący czujnik

[ctx: @action]
en: Move
pl: Przenieś

en: This page is missing some sensors and will not display correctly.
pl: Na tej stronie brakuje niektórych czujników, więc nie wyświetli się poprawnie.

[ctx: @action:button]
en: Fix…
pl: Napraw…

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. The changes have been copied to %1 (Old Version).
pl: Wgrano nową wersję tej strony, lecz wprowadziłeś już na niej swoje zmiany. Zmiany te zostały skopiowane do %1 (stara wersja).

en: A new version of this page was installed, but you made changes to this page. Would you like to keep your changes or discard your changes and use the new version of the page?
pl: Wgrano nową wersję tej strony, lecz wprowadziłeś już na niej swoje zmiany. Zachować, czy porzucić te zmiany i użyć nowej wersji strony?

[ctx: @action:button]
en: Keep Changes
pl: Zachowaj zmiany

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
pl: Porzuć zmiany

[ctx: @action:button]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
pl: Nowa strona

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
pl: Nazwa nie może być pusta.

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
pl: Ikona:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
pl: Marginesy strony:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
pl: Małe

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
pl: Duże

[ctx: @label:listbox]
en: Use Actions From:
pl: Użyj formularza działań:

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
pl: Wczytaj tę stronę:

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
pl: Gdy potrzeba

[ctx: @item:inlistbox]
en: During application startup
pl: Podczas uruchamiania programu

en: New Title
pl: Nowy tytuł

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
pl: Pokaż stronę

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
pl: Ukryj stronę

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
pl: Nie zeruj strony

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
pl: Strona zostanie wyzerowana do jej stanu domyślnego

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
pl: Wyzeruj stronę do jej stanu domyślnego

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
pl: Nie usuwaj tej strony

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
pl: Ta strona zostanie usunięta

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
pl: Usuń tę stronę

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
pl: Zacznij od:

en: Last Visited Page
pl: Ostatnie odwiedzana strona

[ctx: @action]
en: Add Column
pl: Dodaj kolumnę

[ctx: @action]
en: Height
pl: Wysokość

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
pl: Zrównoważony

[ctx: @info:tooltip]
en: Try and use the same height across different rows.
pl: Spróbuj użyć tej samej wysokości na wielu wierszach.

[ctx: @info:tooltop]
en: Use the minimum amount of height needed to display contents correctly.
pl: Stosuj najmniejszą wysokość potrzebną do poprawnego wyświetlania zawartości.

[ctx: @action:inmenu]
en: Maximum
pl: Maksimum

[ctx: @info:tooltip]
en: Try to use as much height as possible.
pl: Spróbuj użyć tyle wysokości ile to możliwe.

[ctx: @action:inmenu]
en: Half Page Height
pl: Wysokość na połowę strony

[ctx: @info:tooltip]
en: Use half the height of the page.
pl: Użyj wysokości na połowę strony

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
pl: Ustawienia kolumn

[ctx: @item:inlistbox]
en: Enabled Columns
pl: Włączone kolumny

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled Columns
pl: Wyłączone kolumny

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
pl: Ukryta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
pl: Tylko tekst

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
pl: Wykres liniowy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
pl: Tylko tekst (przeskalowany do 100%)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
pl: Wykres liniowy (przeskalowany do 100%)

[ctx: @info]
en: No columns matched the search
pl: W żadnej z kolumn nie znaleziono szukanego tekstu

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

[ctx: @title:window]
en: Set Priority
pl: Ustaw priorytet

[ctx: @title:group]
en: CPU Scheduler
pl: Planista CPU

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: Normal
pl: Normalny

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.
pl: Standardowy planista rozdzielający czas dla procesów bez szczególnych wymagań.

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: Batch
pl: Wsadowy

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process is mildly disfavored in scheduling decisions, for CPU-intensive non-interactive processes.
pl: Proces jest nieznacznie spychany na dalszy plan w planowaniu i nadaje się do procesów wymagających dużej pracy procesora oraz braku obsługi przez użytkownika.

[ctx: @option:radio for process scheduler mode]
en: Round robin
pl: Karuzelowo

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process will run whenever runnable, with timeslicing.
pl: Proces będzie działał z porcjowaniem czasu, zawsze wtedy gdy będzie można go uruchomić.

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process will run whenever runnable, with no timeslicing.
pl: Proces będzie działał bez porcjowaniem czasu, zawsze wtedy gdy będzie można go uruchomić.

[ctx: @title:group]
en: I/O Scheduler
pl: Planista WE/WY

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Normal
pl: Normalny

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process' priority is based on the CPU priority.
pl: Priorytet procesu będzie oparty na priorytecie CPU.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Idle
pl: Bezczynny

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.
pl: Proces będzie mógł użyć dysku twardego, gdy żaden inny proces nie używał go ostatnio.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Best Effort
pl: Jak najlepiej

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process is given higher priority to access the hard disk than normal.
pl: Procesowi daje się wyższy niż zwyczajnie priorytet dostępu do dysku.

[ctx: @option:radio for I/O scheduler mode]
en: Real Time
pl: Czasu rzeczywistego

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.
pl: Proces uzyskuje natychmiastowy dostęp do dysku twardego, gdy tego potrzebuje, niezależnie od tego co się dzieje.

[ctx: Lower process priority]
en: Low priority
pl: Niski priorytet

[ctx: Higher process priority]
en: High priority
pl: Wysoki priorytet

[ctx: Lower I/O priority]
en: Low priority
pl: Niski priorytet

[ctx: Higher I/O priority]
en: High priority
pl: Wysoki priorytet

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
pl: Zniszcz okno…

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
pl: Uruchom %1
