plasma-systemmonitor - en to ro translation catalogue (115 entries)

[ctx: @menu]
en: File
ro: Fișier

[ctx: @menu-action]
en: Add New Page…
ro: Adaugă pagină nouă…

[ctx: @menu-action]
en: Import Page…
ro: Importă pagină…

[ctx: @menu-action]
en: Export Current Page…
ro: Exportă pagina actuală…

[ctx: @menu-action]
en: Get New Pages…
ro: Obține pagini noi…

[ctx: @menu-action]
en: Quit
ro: Termină

[ctx: @menu]
en: View
ro: Vizualizare

[ctx: @menu-action]
en: Expand Sidebar
ro: Desfășoară bara laterală

[ctx: @menu-action]
en: Collapse Sidebar
ro: Strânge bara laterală

[ctx: @menu]
en: Settings
ro: Configurări

[ctx: @menu-action]
en: Edit or Remove pages…
ro: Modifică sau elimină pagini…

[ctx: @menu]
en: Help
ro: Ajutor

[ctx: @menu-action]
en: Report Bug…
ro: Raportează defect…

[ctx: @menu-action]
en: About System Monitor
ro: Despre Monitor de sistem

en: System Monitor
ro: Monitor de sistem

en: An application for monitoring system resources
ro: Aplicație pentru monitorizarea resurselor sistemului

en: © 2020 Plasma Development Team
ro: © 2020 Echipa de dezvoltatori Plasma

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Design
ro: Proiectare

en: Design and Quality Assurance
ro: Proiectare și asigurarea calității

[ctx: @action]
en: Tools
ro: Unelte

[ctx: @action]
en: Edit or Remove pages…
ro: Modifică sau elimină pagini…

[ctx: @action]
en: Export Current Page…
ro: Exportă pagina actuală…

[ctx: @action]
en: Import Page…
ro: Importă pagină…

[ctx: @action:inmenu]
en: Get New Pages…
ro: Obține pagini noi…

[ctx: @action]
en: Expand Sidebar
ro: Desfășoară bara laterală

[ctx: @action]
en: Collapse Sidebar
ro: Strânge bara laterală

[ctx: @action]
en: Report Bug…
ro: Raportează defect…

[ctx: @action]
en: About System Monitor
ro: Despre Monitor de sistem

[ctx: @action]
en: Add New Page…
ro: Adaugă pagină nouă…

[ctx: @window:title]
en: Add New Page
ro: Adaugă o pagină nouă

[ctx: @window:title]
en: Edit Pages
ro: Modifică pagini

[ctx: @title:window %1 is the name of the page that is being exported]
en: Export %1
ro: Exportă %1

[ctx: Name filter in file dialog]
en: System Monitor page (*.page)
ro: Pagină pentru Monitor de Sistem (*.page)

[ctx: @title:window]
en: Import Page
ro: Importă pagină

en: System Monitor has fallen back to software rendering because hardware acceleration is not available, and visual glitches may appear. Please check your graphics drivers.
ro: Monitorul de Sistem a trecut la randarea software deoarece accelerarea hardware nu e disponibilă și pot apărea defecte vizuale. Verificați driver-ul grafic.

[ctx: @action]
en: Add Section
ro: Adaugă secțiune

[ctx: @action]
en: Add Separator
ro: Adaugă separator

[ctx: @action]
en: Show Background
ro: Arată fundalul

[ctx: @action]
en: Remove Background Margins
ro: Elimină marginile din fundal

[ctx: @action]
en: Edit Page
ro: Modifică pagina

[ctx: @action]
en: Save Changes
ro: Salvează modificările

[ctx: @action]
en: Discard Changes
ro: Elimină modificările

[ctx: @action]
en: Configure Page…
ro: Configurează pagina…

[ctx: @action]
en: Add Row
ro: Adaugă rând

[ctx: @action]
en: Add Title
ro: Adaugă titlu

[ctx: @title:window %1 is page title]
en: Configure Page "%1"
ro: Configurează pagina „%1”

[ctx: @action:button]
en: Save
ro: Salvează

[ctx: @action]
en: Add
ro: Adaugă

[ctx: @action]
en: Remove
ro: Elimină

[ctx: @title:window %1 is face name]
en: Configure %1
ro: Configurează %1

[ctx: @action]
en: Close
ro: Închide

[ctx: @action]
en: Load Preset…
ro: Încarcă preconfigurare…

[ctx: @action]
en: Get new presets…
ro: Obține preconfigurări noi…

[ctx: @action]
en: Save Settings as Preset
ro: Salvează configurările ca preconfigurare

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Saved settings as preset %1.
ro: Salvează configurările ca preconfigurarea %1.

[ctx: @action]
en: Add Chart as Desktop Widget
ro: Adaugă graficul ca control pe birou

[ctx: @action]
en: Get new display styles…
ro: Obține stiluri de afișare noi…

[ctx: @info:status %1 is preset name]
en: Loaded preset %1.
ro: S-a încărcat preconfigurarea %1.

[ctx: @label:textbox]
en: Title
ro: Titlu

[ctx: @option:check]
en: Show Title
ro: Arată titlul

[ctx: @label:textbox]
en: Display Style
ro: Stilul afișării

[ctx: @label]
en: Minimum time between updates:
ro: Durată minimă între actualizări:

en: No Limit
ro: Fără limită

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
ro: 1 secundă

en: %1 seconds
ro: %1 secunde

[ctx: @info:placeholder]
en: No Chart
ro: Fără diagramă

[ctx: @title:window]
en: Load Preset
ro: Încarcă preconfigurare

[ctx: @action:button]
en: Load
ro: Încarcă

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ro: Renunță

[ctx: @title]
en: Replace Missing Sensors
ro: Înlocuiește senzorii lipsă

[ctx: @action]
en: Move
ro: Mută

en: This page is missing some sensors and will not display correctly.
ro: Acestei pagini îi lipsesc câțiva senzori și nu se va afișa corect.

[ctx: @action:button]
en: Fix…
ro: Repară…

[ctx: @action:button]
en: Add
ro: Adaugă

[ctx: @info:placeholder]
en: New Page
ro: Pagină nouă

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ro: Denumire:

[ctx: @info:status]
en: Name cannot be empty.
ro: Denumirea nu poate fi goală.

[ctx: @label:textbox]
en: Icon:
ro: Pictogramă:

[ctx: @label:listbox]
en: Page Margins:
ro: Margini pagină:

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
ro: Fără

[ctx: @item:inlistbox]
en: Small
ro: Mică

[ctx: @item:inlistbox]
en: Large
ro: Mare

[ctx: @label:listbox]
en: Use Actions From:
ro: Folosește acțiuni de la:

[ctx: @label:listbox]
en: Load this page:
ro: Încarcă această pagină:

[ctx: @item:inlistbox]
en: When needed
ro: Când este nevoie

[ctx: @item:inlistbox]
en: During application startup
ro: În timpul pornirii aplicației

en: New Title
ro: Titlu nou

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Page
ro: Arată pagina

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Page
ro: Ascunde pagina

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not reset the page
ro: Nu reinițializa pagina

[ctx: @item:intable]
en: The page will be reset to its default state
ro: Pagina va fi reinițializată la starea implicită

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset the page to its default state
ro: Reinițializează pagina la starea sa implicită

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not remove this page
ro: Nu elimina această pagină

[ctx: @item:intable]
en: The page will be removed
ro: Această pagină va fi eliminată

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this page
ro: Elimină această pagină

[ctx: @label:listbox]
en: Start with:
ro: Începe cu:

en: Last Visited Page
ro: Ultima pagină vizitată

[ctx: @action]
en: Add Column
ro: Adaugă coloană

[ctx: @action]
en: Height
ro: Înălțime

[ctx: @action:inmenu]
en: Balanced
ro: Echilibrat

[ctx: @info:tooltip]
en: Try and use the same height across different rows.
ro: Încearcă folosirea aceleeași înălțimi pe rânduri diferite.

[ctx: @action:inmenu]
en: Minimum
ro: Minimă

[ctx: @info:tooltop]
en: Use the minimum amount of height needed to display contents correctly.
ro: Folosește înălțimea minimă necesară pentru afișarea corectă a conținutului.

[ctx: @action:inmenu]
en: Maximum
ro: Maximă

[ctx: @info:tooltip]
en: Try to use as much height as possible.
ro: Încearcă folosirea înălțimii maxime posibile.

[ctx: @window:title]
en: Configure Columns
ro: Configurează coloane

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hidden
ro: Ascuns

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only
ro: Numai text

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart
ro: Diagramă liniară

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text Only (Scaled to 100%)
ro: Numai text (scalat la 100%)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Line Chart (Scaled to 100%)
ro: Diagramă liniară (scalat la 100%)

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
ro: Nu mai întreba

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window…
ro: Omoară o fereastră…

[ctx: @action:inmenu %1 is application name]
en: Launch %1
ro: Lansează %1
