plasma-systemmonitor - en to sv translation catalogue (28 entries)

[ctx: @title:window]
en: Details
sv: Detaljinformation

[ctx: @title:group]
en: CPU
sv: Processor

[ctx: @title:group]
en: Memory
sv: Minne

[ctx: @title:group]
en: Network
sv: Nätverk

[ctx: @title:group]
en: Processes: %1
sv: Processer: %1

[ctx: @info:placeholder]
en: Select an application to see its details
sv: Markera ett program för att se dess information

[ctx: Warning message shown on runtime error]
en: Applications view is unsupported on your system
sv: Programvisning stöds  inte på systemet

[ctx: @option:check]
en: Show details panel
sv: Visa informationspanel

[ctx: @option:check]
en: Confirm when quitting applications
sv: Bekräfta när program avslutas

[ctx: @action]
en: Search
sv: Sök

[ctx: @action]
en: Quit Application
sv: Avsluta programmet

[ctx: @action]
en: Show Details Sidebar
sv: Visa informationssidorad

[ctx: @action]
en: Configure columns…
sv: Anpassa kolumner…

[ctx: @action:inmenu]
en: Set priority…
sv: Ställ in prioritet…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send Signal
sv: Skicka signal

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Suspend (STOP)
sv: Stoppa aktivitet (STOP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Continue (CONT)
sv: Återuppta aktivitet (CONT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Hangup (HUP)
sv: Lägg på (HUP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Interrupt (INT)
sv: Avbryt aktivitet (INT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Terminate (TERM)
sv: Avsluta aktivitet (TERM)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Kill (KILL)
sv: Döda aktivitet (KILL)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 1 (USR1)
sv: Användarsignal 1 (USR1)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 2 (USR2)
sv: Användarsignal 2 (USR2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit Application | Quit %1 Applications
sv[0]: Avsluta programmet
sv[1]: Avsluta %1 program

[ctx: @title:window]
en: Quit Application | Quit %1 Applications
sv[0]: Avsluta programmet
sv[1]: Avsluta %1 program

[ctx: @action:button]
en: Quit Application | Quit Applications
sv[0]: Avsluta programmet
sv[1]: Avsluta programmen

en: Are you sure you want to quit this application?
    Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to quit these %1 applications?
    Any unsaved work may be lost.
sv[0]: Är du säker på att du vill avsluta det här programmet?
    Allt osparat arbete kan gå förlorat.
sv[1]: Är du säker på att du vill avsluta de här %1 programmen?
    Allt osparat arbete kan gå förlorat.

[ctx: @item:intable]
en: %1 Process | %1 Processes
sv[0]: Process
sv[1]: %1 processer
