plasma-systemmonitor - en to sv translation catalogue (31 entries)

[ctx: @option:check]
en: Confirm ending processes.
sv: Bekräfta avsluta processer.

[ctx: @label:listbox]
en: By default show:
sv: Visa normalt:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Own Processes
sv: Egna processer

[ctx: @item:inlistbox]
en: User Processes
sv: Användarprocesser

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Processes
sv: Systemprocesser

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Processes
sv: Alla processer

[ctx: @action]
en: Search
sv: Sök

[ctx: @action]
en: End Process
sv: Avsluta process

[ctx: @action]
en: Display as List
sv: Visa som lista

[ctx: @action]
en: Display as Tree
sv: Visa som träd

[ctx: @action %1 is view type]
en: Show: %1
sv: Visa: %1

[ctx: @item:inmenu]
en: Own Processes
sv: Egna processer

[ctx: @item:inmenu]
en: User Processes
sv: Användarprocesser

[ctx: @item:inmenu]
en: System Processes
sv: Systemprocesser

[ctx: @item:inmenu]
en: All Processes
sv: Alla processer

[ctx: @action]
en: Configure columns…
sv: Anpassa kolumner…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send Signal
sv: Skicka signal

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Suspend (STOP)
sv: Stoppa aktivitet (STOP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Continue (CONT)
sv: Återuppta aktivitet (CONT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Hangup (HUP)
sv: Lägg på (HUP)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Interrupt (INT)
sv: Avbryt aktivitet (INT)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Terminate (TERM)
sv: Avsluta aktivitet (TERM)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: Kill (KILL)
sv: Döda aktivitet (KILL)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 1 (USR1)
sv: Användarsignal 1 (USR1)

[ctx: @action:inmenu Send Signal]
en: User 2 (USR2)
sv: Användarsignal 2 (USR2)

[ctx: @action:inmenu]
en: End Process | End %1 Processes
sv[0]: Avsluta process
sv[1]: Avsluta %1 processer

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Columns…
sv: Anpassa kolumner…

[ctx: @title:window]
en: End Process | End %1 Processes
sv[0]: Avsluta process
sv[1]: Avsluta %1 processer

[ctx: @action:button]
en: End Process | End Processes
sv[0]: Avsluta process
sv[1]: Avsluta processer

en: Are you sure you want to end this process?
    Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?
    Any unsaved work may be lost.
sv[0]: Är du säker på att du vill avsluta den här processen?
    Allt osparat arbete kan gå förlorat.
sv[1]: Är du säker på att du vill avsluta de här %1 processerna?
    Allt osparat arbete kan gå förlorat.

[ctx: @item:intable %1 is process id, %2 is user name]
en: Process ID %1, owned by %2
sv: Process-id: %1, ägs av %2
