plasma-thunderbolt - en to cs translation catalogue (28 entries)

en: Thunderbolt Device Management
cs: Správa zařízení Thunderbolt

en: System Settings module for managing Thunderbolt devices.
cs: Modul Nastavení Systému pro správu zařízení Thunderbolt.

en: Enable Thunderbolt devices
cs: Povolit zařízení Thunderbolt

en: No Thunderbolt devices connected
cs: Nebyla připojena žádná zařízení Thunderbolt

en: Vendor:
cs: Dodavatel:

en: Status:
cs: Stav:

en: Connected at:
cs: Rychlost spojení:

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Trusted:
cs: Důvěryhodný:

en: Authorizing...
cs: Uděluji oprávnění...

en: Authorize
cs: Autorizace

en: Trust this Device
cs: Důvěřovat tomuto zařízení

en: Revoke Trust
cs: Odvolat důvěru

en: Error changing device trust: <b>%1</b>: %2
cs: Chyba při změně důvěry v zařízení: <b>%1</b>: %2

en: Hint: trusted device will be automatically authorized the next time it is connected to the computer.
cs: Nápověda: důvěryhodné zařízení bude automaticky povoleno při příštím připojení k počítači.

en: Hint: an untrusted device needs to be manually authorized each time it is connected to the computer.
cs: Nápověda: nedůvěryhodné zařízení musí být manuálně povoleno při každém připojení k počítači.

en: This module allows you to manage Thunderbolt devices connected to your computer.
cs: Tento modul vám umožňuje nastavit zařízení Thunderbolt připojená k vašemu počítači.

en: Thunderbolt support has been disabled in BIOS
cs: Podpora Thunderbolt byla vypnuta v BIOSu

en: Thunderbolt subsystem is not available
cs: Podsystém Thunderbolt není dostupný

en: Disconnected
cs: Odpojen

en: Connecting
cs: Navazuji spojení

en: Connected
cs: Připojen

en: Authorization Error
cs: Chyba autorizace

en: Authorizing
cs: Uděluji oprávnění

en: Reduced Functionality
cs: Snížená funkčnost

en: Connected & Authorized
cs: Připojen a oprávněn

en: Trusted
cs: Důvěryhodný
