plasma-thunderbolt - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Thunderbolt Device Management
da: Håndtering af Thunderbolt-enheder

en: System Settings module for managing Thunderbolt devices.
da: Systemindstillinger-modul til håndtering af Thunderbolt-enheder.

en: Enable Thunderbolt devices
da: Aktivér Thunderbolt-enheder

en: No Thunderbolt devices connected
da: Ingen Thunderbolt-enheder tilsluttet

en: Vendor:
da: Producent:

en: Authorized at:
da: Godkendt:

en: Connected at:
da: Tilsluttet:

en: Enrolled at:
da: Indrulleret:

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Trusted:
da: Betroet:

en: Authorizing...
da: Godkender...

en: Authorize
da: Godkend

en: Failed to enroll device <b>%1</b>: %2
da: Kunne ikke indrullere enhed <b>%1</b>: %2

en: Trust this Device
da: Betro denne enhed

en: Revoke Trust
da: Træk tillid tilbage

en: Error changing device trust: <b>%1</b>: %2
da: Fejl under ændring af tillid til enhed: <b>%1</b>: %2

en: Hint: trusted device will be automatically authorized the next time it is connected to the computer.
da: Tip: Betroede enheder vil automatisk blive godkendt næste gang den tilsluttes computeren.

en: Hint: an untrusted device needs to be manually authorized each time it is connected to the computer.
da: Tip: En ikke-betroet enhed skal manuelt godkendes hver gang den tilsluttes computeren.

en: This module allows you to manage Thunderbolt devices connected to your computer.
da: Med dette modul kan du håndtere Thunderbolt-enheder der er tilsluttet din computer.

en: Thunderbolt support has been disabled in BIOS
da: Understøttelse af Thunderbolt er blevet deaktiveret i BIOS

en: Thunderbolt subsystem is not available
da: Thunderbolt-undersystemet er ikke tilgængeligt

en: Disconnected
da: Ikke tilsluttet

en: Connecting
da: Tilslutter

en: Connected
da: Tilsluttet

en: Authorization Error
da: Fejl under godkendelse

en: Authorizing
da: Godkender

en: Reduced Functionality
da: Reduceret funktionalitet

en: Connected & Authorized
da: Tilsluttet og godkendt

en: Trusted
da: Betroet
