plasma-thunderbolt - en to fi translation catalogue (7 entries)

en: New Thunderbolt Device Detected
fi: Uusi Thunderbolt-laite havaittu

en: Unauthorized Thunderbolt device <b>%1</b> was detected. Do you want to authorize it?
fi: Havaittiin ei-hyväksytty Thunderbolt-laite <b>%1</b>. Haluatko hyväksyä sen?

en: %1 unauthorized Thunderbolt device was detected. Do you want to authorize it? | %1 unauthorized Thunderbolt devices were detected. Do you want to authorize them?
fi[0]: Havaittiin %1 ei-hyväksytty Thunderbolt-laite. Haluatko hyväksyä sen?
fi[1]: Havaittiin %1 ei-hyväksyttyä Thunderbolt-laitetta. Haluatko hyväksyä sen?

en: Authorize Now
fi: Hyväksy kerran

en: Authorize Permanently
fi: Hyväksy pysyvästi

en: Thunderbolt Device Authorization Error
fi: Thunderbolt-laitteen hyväksyntävirhe

en: Failed to authorize Thunderbolt device <b>%1</b>: %2
fi: Thunderbolt-laitteen <b>%1</b> hyväksyntä epäonnistui: %2
