plasma-thunderbolt - en to fi translation catalogue (31 entries)

en: Vendor:
fi: Valmistaja:

en: Status:
fi: Tila:

en: Authorized at:
fi: Hyväksytty:

en: Connected at:
fi: Kytketty:

en: Enrolled at:
fi: Rekisteröity:

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Trusted:
fi: Luotettu:

en: Authorizing…
fi: Hyväksytään…

en: Authorize
fi: Hyväksy

en: Failed to enroll device <b>%1</b>: %2
fi: Laitteen <b>%1</b> rekisteröinti epäonnistui: %2

en: Trust this Device
fi: Luota tähän laitteeseen

en: Revoke Trust
fi: Peru luottamus

en: Error changing device trust: <b>%1</b>: %2
fi: Virhe muutettaessa laitteen luottamusta: <b>%1</b>: %2

en: Hint: trusted device will be automatically authorized the next time it is connected to the computer.
fi: Vihje: luotettu laite hyväksytään automaattisesti seuraavan kerran tietokoneeseen kytkettäessä.

en: Hint: an untrusted device needs to be manually authorized each time it is connected to the computer.
fi: Vihje: ei-luotettu laite vaatii käyttäjän vahvistuksen joka kerran tietokoneeseen kytkettäessä.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Thunderbolt support has been disabled in BIOS
fi: Thunderbolt-tuki on poistettu käytöstä BIOSissa.

en: Follow your system manufacturer's guide to enable Thunderbolt support
fi: Noudata järjestelmän valmistajan ohjeita Thunderbolt-tuen käyttöönottamiseksi

en: No Thunderbolt devices connected
fi: Ei kytkettyjä Thunderbolt-laitteita

en: Plug in a Thunderbolt device
fi: Kytke Thunderbolt-laite

en: Thunderbolt subsystem is disabled or unavailable
fi: Thunderbolt-alijärjestelmä ei ole käytettävissä

en: If the device supports Thunderbolt, try plugging in a Thunderbolt device
fi: Jos laite tukee Thunderboltia, yritä kytkeä Thunderbolt-laite

en: Disconnected
fi: Ei kytketty

en: Connecting
fi: Kytketään

en: Connected
fi: Kytketty

en: Authorization Error
fi: Hyväksymisvirhe

en: Authorizing
fi: Hyväksytään

en: Reduced Functionality
fi: Rajoitettu toiminnallisuus

en: Connected & Authorized
fi: Kytketty ja hyväksytty

en: Trusted
fi: Luotettu
