plasma-thunderbolt - en to he translation catalogue (32 entries)

en: Vendor:
he: יצרן:

en: UID:
he: מזהה ייחודי:

en: Status:
he: מצב:

en: Authorized at:
he: אומת ב־:

en: Connected at:
he: חובר ב־:

en: Enrolled at:
he: נרשם ב־:

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Trusted:
he: מהימן:

en: Authorizing…
he: מתבצע אימות…

en: Authorize
he: אימות

en: Failed to enroll device <b>%1</b>: %2
he: רישום המכשיר <b>%1</b> נכשל: %2

en: Trust this Device
he: מתן אמון בהתקן הזה

en: Revoke Trust
he: שלילת אמון

en: Error changing device trust: <b>%1</b>: %2
he: שגיאה בשינוי מהימנות התקן: <b>%1</b>: %2

en: Hint: trusted device will be automatically authorized the next time it is connected to the computer.
he: עצה: התקן מהימן יאומת אוטומטית עם החיבור הבא למחשב.

en: Hint: an untrusted device needs to be manually authorized each time it is connected to the computer.
he: עצה: התקן מפוקפק דורש אימות ידנית עם כל חיבור למחשב.

en: Enabled
he: פעיל

en: Thunderbolt support has been disabled in BIOS
he: התמיכה ב־Thunderbolt הושבתה ב־BIOS

en: Follow your system manufacturer's guide to enable Thunderbolt support
he: נא לפנות למדריך של יצרן המערכת שלך כדי להפעיל תמיכה ב־Thunderbolt

en: No Thunderbolt devices connected
he: לא מחוברים התקני Thunderbolt

en: Plug in a Thunderbolt device
he: נא לחבר התקן Thunderbolt

en: Thunderbolt subsystem is disabled or unavailable
he: תת־מערכת Thunderbolt מושבתת או שאינה זמינה

en: If the device supports Thunderbolt, try plugging in a Thunderbolt device
he: אם המכשיר תומך ב־Thunderbolt, כדאי לנסות לחבר אותו להתקן Thunderbolt

en: Disconnected
he: מנותק

en: Connecting
he: מתחבר

en: Connected
he: מחובר

en: Authorization Error
he: שגיאת אימות

en: Authorizing
he: ממתבצע אימות

en: Reduced Functionality
he: תפקוד מצומצם

en: Connected & Authorized
he: מחובר ומאומת

en: Trusted
he: מהימן
