plasma-thunderbolt - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: New Thunderbolt Device Detected
hi: नए थंडरबोल्ट डिवाइस का पता चला

en: Unauthorized Thunderbolt device <b>%1</b> was detected. Do you want to authorize it?
hi: अनधिकृत थंडरबोल्ट डिवाइस <b>%1</b> का पता चला। क्या आप इसे अधिकृत करना चाहते हैं?

en: %1 unauthorized Thunderbolt device was detected. Do you want to authorize it? | %1 unauthorized Thunderbolt devices were detected. Do you want to authorize them?
hi[0]: %1 अनधिकृत थंडरबोल्ट डिवाइस का पता चला। क्या आप उन्हें अधिकृत करना चाहते हैं?
hi[1]: %1 अनधिकृत थंडरबोल्ट डिवाइस का पता चला। क्या आप उन्हें अधिकृत करना चाहते हैं?

en: Authorize Now
hi: अभी अधिकृत करें

en: Authorize Permanently
hi: स्थायी रूप से अधिकृत करें

en: Thunderbolt Device Authorization Error
hi: थंडरबोल्ट डिवाइस प्राधिकरण त्रुटि

en: Failed to authorize Thunderbolt device <b>%1</b>: %2
hi: थंडरबोल्ट डिवाइस <b>%1</b> को अधिकृत करने में विफल : %2
