plasma-thunderbolt - en to is translation catalogue (7 entries)

en: New Thunderbolt Device Detected
is: Nýtt Thunderbolt-tæki fannst

en: Unauthorized Thunderbolt device <b>%1</b> was detected. Do you want to authorize it?
is: Thunderbolt-tækið <b>%1</b> án heimildar fannst.  Viltu auðkenna það?

en: %1 unauthorized Thunderbolt device was detected. Do you want to authorize it? | %1 unauthorized Thunderbolt devices were detected. Do you want to authorize them?
is[0]: %1 Thunderbolt-tæki án heimildar fannst. Viltu auðkenna það?
is[1]: %1 Thunderbolt-tæki án heimildar fundust.  Viltu auðkenna þau?

en: Authorize Now
is: Auðkenna núna

en: Authorize Permanently
is: Auðkenna varanlega

en: Thunderbolt Device Authorization Error
is: Auðkenningarvilla fyrir Thunderbolt-tæki

en: Failed to authorize Thunderbolt device <b>%1</b>: %2
is: Mistókst að auðkenna Thunderbolt-tæki <b>%1</b>: %2
