plasma-thunderbolt - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: New Thunderbolt Device Detected
ja: 新しい Thunderbolt デバイスが検出されました

en: Unauthorized Thunderbolt device <b>%1</b> was detected. Do you want to authorize it?
ja: 承認されていない Thunderbolt デバイス<b>%1</b>が検出されました。承認しますか？

en: %1 unauthorized Thunderbolt device was detected. Do you want to authorize it? | %1 unauthorized Thunderbolt devices were detected. Do you want to authorize them?
ja[0]: %1 台の承認されていない Thunderbolt デバイスが検出されました。承認しますか？

en: Authorize Now
ja: 今すぐ承認

en: Authorize Permanently
ja: 永続的に承認

en: Thunderbolt Device Authorization Error
ja: Thunderbolt デバイス承認エラー

en: Failed to authorize Thunderbolt device <b>%1</b>: %2
ja: Thunderbolt デバイス<b>%1</b>の承認に失敗しました: %2
