plasma-thunderbolt - en to pa translation catalogue (24 entries)

en: Thunderbolt Device Management
pa: ਥੰਡਰਬੋਲਟ ਡਿਵਾਈਸ ਇੰਤਜ਼ਾਮ

en: System Settings module for managing Thunderbolt devices.
pa: ਥੰਡਰਬੋਲਟ ਡਿਵਾਈਸਾਂ ਦੇ ਇੰਤਜ਼ਾਮ ਵਾਸਤੇ ਸਿਸਟਮ ਸੈਟਿੰਗ ਮੋਡੀਊਲ

en: Enable Thunderbolt devices
pa: ਥੰਡਰਬੋਲਟ ਡਿਵਾਈਸ ਸਮਰੱਥ ਕਰੋ

en: No Thunderbolt devices connected
pa: ਕੋਈ ਥੰਡਰਬੋਲਟ ਡਿਵਾਈਸ ਕਨੈਕਟ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Vendor:
pa: ਵੇਂਡਰ:

en: Status:
pa: ਹਾਲਤ:

en: Authorized at:
pa: ਇਸ ਉੱਤੇ ਪ੍ਰਮਾਣਿਤ ਹੈ:

en: Connected at:
pa: ਇਸ ਤੇ ਕਨੈਕਟ ਹੈ:

en: Enrolled at:
pa: ਇਸ ਤੇ ਹਿੱਸਾ ਬਣਿਆ:

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: Trusted:
pa: ਭਰੋਸੇਯੋਗ:

en: Authorizing...
pa: ...ਪਰਮਾਣਿਤ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Authorize
pa: ਪਰਮਾਣਿਤ

en: Failed to enroll device <b>%1</b>: %2
pa: <b>%1</b> ਡਿਵਾਈਸ ਹਿੱਸਾ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ: %2

en: Trust this Device
pa: ਇਹ ਡਿਵਾਈਸ ਭਰੋਸੇਯੋਗ ਹੈ

en: Revoke Trust
pa: ਭਰੋਸਾ ਵਾਪਸ ਲਵੋ

en: Disconnected
pa: ਡਿਸ-ਕਨੈਕਟ ਹੈ

en: Connecting
pa: ਕਨੈਕਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Connected
pa: ਕਨੈਕਟ ਹੈ

en: Authorization Error
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਗਲਤੀ

en: Authorizing
pa: ਪਰਮਾਣਿਤ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Connected & Authorized
pa: ਕਨੈਕਟ ਤੇ ਪਰਮਾਣਿਤ ਹੈ

en: Trusted
pa: ਭਰੋਸੇਯੋਗ
