plasma-thunderbolt - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Vendor:
ro: Vânzător:

en: Status:
ro: Stare:

en: Authorized at:
ro: Autorizat la:

en: Connected at:
ro: Conectat la:

en: Enrolled at:
ro: Înrolat la:

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Trusted:
ro: De încredere:

en: Authorizing…
ro: Se autorizează…

en: Authorize
ro: Autorizează

en: Failed to enroll device <b>%1</b>: %2
ro: Înrolarea dispozitivului <b>%1</b> a eșuat: %2

en: Trust this Device
ro: Acordă încredere acestui dispozitiv

en: Revoke Trust
ro: Revocă încrederea

en: Error changing device trust: <b>%1</b>: %2
ro: Eroare la schimbarea încrederii în dispozitiv: <b>%1</b>: %2

en: Hint: trusted device will be automatically authorized the next time it is connected to the computer.
ro: Indiciu: dispozitivul de încredere va fi autorizat automat când e conectat iar la calculator.

en: Hint: an untrusted device needs to be manually authorized each time it is connected to the computer.
ro: Indiciu: un dispozitiv fără încredere trebuie autorizat manual de fiecare dată când e conectat la calculator.

[ctx: @option:check Enable Thunderbolt subsystem]
en: Enable
ro: Activează

[ctx: @option:check]
en: Enable Thunderbolt subsystem
ro: Activează subsistemul Thunderbolt

en: Thunderbolt support has been disabled in BIOS
ro: Suportul pentru Thunderbolt a fost dezactivat în BIOS

en: Follow your system manufacturer's guide to enable Thunderbolt support
ro: Urmați ghidul producătorului sistemului dumneavoastră pentru a activa suportul pentru Thunderbolt

en: No Thunderbolt devices connected
ro: Niciun dispozitiv Thunderbolt conectat

en: Plug in a Thunderbolt device
ro: Conectați un dispozitiv Thunderbolt

en: Thunderbolt subsystem is disabled or unavailable
ro: Subsistemul Thunderbolt e dezactivat sau nu e disponibil

en: If the device supports Thunderbolt, try plugging in a Thunderbolt device
ro: Dacă acest dispozitiv susține Thunderbolt, încercați să atașați un dispozitiv Thunderbolt

en: Disconnected
ro: Deconectat

en: Connecting
ro: Se conectează

en: Connected
ro: Conectat

en: Authorization Error
ro: Eroare de autorizare

en: Authorizing
ro: Se autorizează

en: Reduced Functionality
ro: Funcționalitate redusă

en: Connected & Authorized
ro: Conectat și autorizat

en: Trusted
ro: De încredere
