plasma-vault - en to bg translation catalogue (97 entries)

[ctx: @action Action to unmount a vault]
en: Close this Plasma Vault
bg: Затваряне на трезора

[ctx: @action Action to mount a vault]
en: Open this Plasma Vault
bg: Отваряне на трезора

en: Failed to create directories, check your permissions
bg: Неуспешно създаване на директории, проверете вашите разрешения

en: Upgrade the vault?
bg: Актуализиране на трезора?

en: This vault was created with an older version of cryfs and needs to be upgraded.
    
    Mind that this process is irreversible and the vault will no longer work with older versions of cryfs.
    
    Do you want to perform the upgrade now?
bg: Този трезор е създаден с по-стара версия на cryfs и трябва да бъде актуализиран. 
    
    Имайте предвид, че този процес е необратим и трезора вече няма да работи с по-стари версии на cryfs. 
    
    Искате ли да извършите надстройката сега?

en: The vault needs to be upgraded before it can be opened with this version of cryfs
bg: Трезорът трябва да бъде актуализиран, преди да може да бъде отворен с тази версия на cryfs

en: The mount point directory is not empty, refusing to open the vault
bg: Директорията на точката на монтиране не е празна, отказ от отваряне на трезора

en: You entered the wrong password
bg: Въведохте грешна парола

en: The installed version of cryfs is too old to open this vault.
bg: Инсталираната версия на cryfs е твърде стара, за да отвори този трезор.

en: Unable to perform the operation (error code %1).
bg: Не може да се извърши операцията (код на грешка%1).

en: The cipher directory is not empty, cannot initialise the vault.
bg: Директорията на шифъра не е празна, не може да инициализира трезора.

en: The password is empty, cannot initialise the vault.
bg: Паролата е празна, не може да инициализира трезора.

en: Cannot write gocryptfs.conf inside cipher directory, check your permissions.
bg: Не може да се записва в gocryptfs.conf в директорията на шифъра, проверете вашите разрешения.

en: Failed to execute
bg: Неуспешно изпълнение

en: Unable to detect the version
bg: Версията не може да бъде открита

en: Unable to detect the version, the version string is invalid
bg: Версията не може да бъде открита, низът на версията е невалиден

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2
bg: Инсталирана грешна версия. Необходимата версия е %1.%2

en: Correct version found
bg: Намерена е правилна версия

en: Unable to perform the operation
bg: Не може да се извърши операцията

en: This directory already contains encrypted data
bg: Тази директория вече съдържа криптирани данни

en: You need to select empty directories for the encrypted storage and for the mount point
bg: Трябва да изберете празни директории за шифрованото хранилище и за точка на монтиране

en: This directory doesn't contain encrypted data
bg: Тази директория не съдържа криптирани данни

en: You need to select an empty directory for the mount point
bg: Трябва да изберете празна директория за точката на монтиране

en: Device is already open
bg: Устройството вече е отворено

en: Device is not open
bg: Устройството не е отворено

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2.%3
bg: Инсталирана грешна версия. Необходимата версия е%1.%2.%3

en: Unknown device
bg: Неразпознато устройство

en: Configured backend does not exist: %1
bg: Конфигурираният бекенд не съществува: %1

en: Mount point is not specified
bg: Точката на монтиране не е посочена

en: Cannot create the mount point
bg: Не може да се създаде точка на монтиране

en: Configured backend cannot be instantiated: %1
bg: Конфигурираният бекенд  не може да бъде задействан: %1

en: This device is already registered. Cannot recreate it.
bg: Това устройство вече е регистрирано. Не може да се създаде отново.

en: Unknown error; unable to create the backend.
bg: Неизвестна грешка; не може да създаде бекенда.

en: This device is not initialized. Cannot import it.
bg: Това устройство не е инициализирано. Не можете да го импортирате.

en: Cannot open an unknown vault.
bg: Не може да се отвори неизвестен трезор.

en: The vault is unknown; cannot close it.
bg: Трезорът е неизвестен; не може да се затвори.

en: Unable to close the vault because an application is using it
bg: Не може да се затвори трезора, защото някое приложение го използва

en: Unable to close the vault because it is being used by %1
bg: Не може да се затвори трезора, защото се използва от %1

en: Failed to fetch the list of applications using this vault
bg: Извличането на списъка с приложения, използващи този трезор, е неуспешно

en: Cannot delete the vault; there are other vaults with overlapping paths.
bg: Не може да изтрие трезор; Има и други трезори с припокриващи се пътища.

en: The vault is unknown; cannot dismantle it.
bg: Трезорът е неизвестен; не може да се демонтира.

en: Are you sure you want to delete this vault
bg: Наистина ли искате да изтриете този трезор

en: This operation will irreversibly delete the following:
    %1
    %2
bg: Това действие необратимо ще премахне::
    %1
    %2

en: Delete operation cancelled
bg: Отменено действие за изтриване

en: Error deleting vault
bg: Грешка при изтриване на трезора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you limit this vault only to certain activities, it will be shown in the applet only when you are in those activities. Furthermore, when you switch to an activity it should not be available in, it will automatically be closed.
bg: Ако ограничите този трезор само до определени дейности, той ще бъде показан в аплет само, когато сте в тези дейности. Освен това, когато превключвате към дейност, в която не би трябвало да е наличен, трезорът автоматично ще бъде затворен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkLimitActivities)
en: Limit to the selected activities:
bg: Ограничаване до избраните дейности:

en: The specified backend is not available
bg: Посоченият бекенд не е наличен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVaultName)
en: Vaul&t name:
bg: &Име на трезор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Backend:
bg: Бекенд:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pickBackendButton)
en: Change
bg: Промяна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEncryptionSystem)
en: Choose the encryption system you want to use for this vault:
bg: Изберете системата за криптиране, която искате да използвате за този трезор:

en: Use the default cipher
bg: Използване на шифъра по подразбиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCypher)
en: Choose the used cipher:
bg: Избиране на използвания шифър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDevice)
en: Mount point:
bg: Точка на монтиране:

en: The specified path does not exist
bg: Посоченият път не съществува

en: The specified directory is not empty
bg: Посочената директория не е празна

en: The specified directory is empty
bg: Посочената директория е празна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDevice)
en: Encrypted data location
bg: Местоположение на криптирани данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMountPoint)
en: Mount point
bg: Точка на монтиране

[ctx: %1 is the name of the Plasma Vault to open]
en: Open '%1' Plasma Vault
bg: Отваряне на '%1' трезор

en: Details…
bg: Подробности…

en: Command output:
    %1
    
    Error output: %2
bg: Изход на командата: 
    %1 
    
    Извеждане на грешка: %2

en: Error details
bg: Подробности за грешка

en: Failed to open: %1
bg: Неуспешно отваряне: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please enter the password to open this vault:
bg: Моля, въведете паролата, за да отворите този трезор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pwdLabel)
en: Password:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkShouldBeHidden)
en: Do not show this notice again
bg: &Изключване на предупреждението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkShouldBeOffline)
en: Go offline while this vault is open (switch off networking and bluetooth)
bg: Излезте офлайн, докато този трезор е отворен (изключете мрежата и Bluetooth)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mind that there is no way to recover a forgotten password. If you forget the password, your data is as good as gone.
bg: Имайте предвид, че няма начин да възстановите забравена парола. Ако забравите парола, данните ви са загубени безвъзвратно.

en: General
bg: Общи

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Delete
bg: Изтриване

en: Configure
bg: Настройване

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultConfigurationDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultImportingWizard) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultCreationWizard)
en: Dialog
bg: Диалогов прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The vault configuration can only be changed while it is closed.
bg: Конфигурацията на трезора може да се променя само докато е затворен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCloseVault)
en: Close the vault
bg: Затваряне на трезора

en: <b>Security notice:</b>
                                 According to a security audit by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 the current implementation of Encfs is vulnerable or potentially vulnerable
                                 to multiple types of attacks.
                                 For example, an attacker with read/write access
                                 to encrypted data might lower the decryption complexity
                                 for subsequently encrypted data without this being noticed by a legitimate user,
                                 or might use timing analysis to deduce information.
                                 <br /><br />
                                 This means that you should not synchronize
                                 the encrypted data to a cloud storage service,
                                 or use it in other circumstances where the attacker
                                 can frequently access the encrypted data.
                                 <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> for more information.
bg: <b> Известие за сигурност: </b> 
                                Според одит на сигурността от Тейлър Хорнби (Деактивиране на сигурността), 
                                текущото изпълнение на Encfs е уязвимо или потенциално уязвимо 
                                към множество видове атаки. 
                                Например нападател с достъп за четене/запис
                                на криптираните данни може да намали сложността на дешифрирането 
                                за криптирани данни без това да бъде забелязано от легитимен потребител, 
                                или може да използва времеви анализ, за да извлече информация. 
                                <br /> <br /> 
                                Това означава, че не трябва да синхронизирате 
                                криптираните данни към услуга за съхранение в облак, 
                                или да го използвате при други обстоятелства, когато нападател 
                                може често да осъществява достъп до криптираните данни. 
                                <br /> <br /> 
                                Вижте  <a  href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a>   за повече информация.

en: <b>Security notice:</b>
                                 CryFS encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 Unlike some other file-system overlay solutions,
                                 it does not expose the directory structure,
                                 the number of files nor the file sizes
                                 through the encrypted data format.
                                 <br /><br />
                                 One important thing to note is that,
                                 while CryFS is considered safe,
                                 there is no independent security audit
                                 which confirms this.
bg: <b> Известие за сигурност: </b> 
                                CryFS шифрова вашите файлове, за да можете безопасно да ги съхранявате навсякъде. 
                                Той работи добре заедно с облачни услуги като Dropbox, iCloud, OneDrive и други. 
                                <br /> <br /> 
                                За разлика от някои други наслагвания на файлови системни решения, 
                                не излага структурата на директорията, 
                                броят на файловете, нито размерите на файловете 
                                чрез формата на криптирани данни. 
                                <br /> <br /> 
                                Важно е да се отбележи, че 
                                докато CryFS се счита за безопасна, 
                                няма независим одит за сигурност
                                което потвърждава това.

en: <b>Security notice:</b>
                                 Gocryptfs encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 A threat model for gocryptfs is provided by the author at                              <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 According to a security audit performed in 2017 by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 gocryptfs keeps file contents secret against an adversary that can read and modify the                              ciphertext.                              <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> for more information.
bg: <b> Известие за сигурност: </b> 
                                Gocryptfs шифрова вашите файлове, така че можете безопасно  да ги съхранявате навсякъде. 
                                Тя работи добре заедно с облачни услуги като Dropbox, iCloud, OneDrive и други. 
                                <br /> <br /> 
                                Модел на заплаха за gocryptfs се предоставя от автор на <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>. <br /><br /> 
                                Според одит за сигурност, извършен през 2017г от Тейлър Хорнби (Деактивиране на сигурността), 
                                gocryptfs запазва съдържанието на файла в тайна срещу нападател, който може да чете и модифицира шифротекст. <br /> <br /> 
                                Вижте <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a>за повече информация.

[ctx: @title:window]
en: Create a New Vault
bg: Създаване на нов трезор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: This action <b>cannot</b> be undone. This will permanently delete the selected vault!
bg: Това действие <b> не може </b> да бъде отменено. Това ще изтрие за постоянно избрания трезор!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConfirm)
en: Please type in the name of the vault to confirm:
bg: Моля, въведете името на трезора, за да потвърдите:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDeleteVault)
en: Delete this vault
bg: Изтриване на този трезор

en: Import
bg: Импортиране

[ctx: @title:window]
en: Import an Existing Vault
bg: Импортиране на съществуващ трезор

en: Next
bg: Следващ

en: Create
bg: Създаване

en: Previous
bg: Предишен

en: Create a New Vault…
bg: Създаване на нов трезор…

en: No Vaults have been set up
bg: Не са създадени трезори

en: Lock Vault
bg: Заключване на трезора

en: Unlock and Open
bg: Отключване и отваряне

en: Show in File Manager
bg: Показване във Файлов мениджър

en: Forcefully Lock Vault
bg: Принудително заключване на трезора

en: Unlock Vault
bg: Отключване на трезор

en: Configure Vault…
bg: Конфигуриране на трезор…
