plasma-vault - en to eu translation catalogue (97 entries)

[ctx: @action Action to unmount a vault]
en: Close this Plasma Vault
eu: Itxi Plasma kutxa-gotor hau

[ctx: @action Action to mount a vault]
en: Open this Plasma Vault
eu: Ireki kutxa-gotor hau

en: Failed to create directories, check your permissions
eu: Direktorioak sortzea huts egin du, egiaztatu zure baimenak

en: Upgrade the vault?
eu: Kutxa-gotorra bertsio-berritu?

en: This vault was created with an older version of cryfs and needs to be upgraded.
    
    Mind that this process is irreversible and the vault will no longer work with older versions of cryfs.
    
    Do you want to perform the upgrade now?
eu: Kutxa-gotor hau «cryfs» bertsio zaharrago batekin sortu zen eta bertsio-berritu beharra du.
    
    Gogoan izan prozesu hau itzulezina dela eta kutxa-gotorra ez dela aurrerantzean «cryfs» bertsio zaharragoekin ibiliko.
    
    Bertsio-berritzea orain burutu nahi duzu?

en: The vault needs to be upgraded before it can be opened with this version of cryfs
eu: Kutxa-gotorra bertsio-berritu behar da «cryfs» bertsio honekin ireki ahal izateko

en: The mount point directory is not empty, refusing to open the vault
eu: Muntatze-puntuko direktorioa ez dago hutsik, kutxa-gotorra irekitzea errefusatzen

en: You entered the wrong password
eu: Pasahitz okerra sartu duzu

en: The installed version of cryfs is too old to open this vault.
eu: Instalatuta dagoen «cryfs» bertsioa zaharregia da kutxa-gotor hau irekitzeko.

en: Unable to perform the operation (error code %1).
eu: Ezin da eragiketa gauzatu (errore kodea %1).

en: The cipher directory is not empty, cannot initialise the vault.
eu: Zifratutako direktorioa ez dago hutsik, ezin da kutxa-gotorra hasieratu.

en: The password is empty, cannot initialise the vault.
eu: Pasahitza hutsik dago, ezin da kutxa-gotorra hasieratu.

en: Cannot write gocryptfs.conf inside cipher directory, check your permissions.
eu: Ezin da zifratutako direktorio barruan gocryptfs.conf idatzi, ikuskatu zure baimenak.

en: Failed to execute
eu: Exekutatzea huts egin du

en: Unable to detect the version
eu: Ezin du bertsioa hauteman

en: Unable to detect the version, the version string is invalid
eu: Ezin du bertsioa hauteman, bertsioaren katea baliogabea da

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2
eu: Okerreko bertsioa instalatuta. Behar den bertsioa da %1.%2

en: Correct version found
eu: Bertsio zuzena aurkitua

en: Unable to perform the operation
eu: Ezin da eragiketa gauzatu

en: This directory already contains encrypted data
eu: Direktorio honek zifratutako datuak ditu dagoeneko

en: You need to select empty directories for the encrypted storage and for the mount point
eu: Direktorio hutsak hautatu behar dituzu zifratutako biltegirako eta muntatze-punturako

en: This directory doesn't contain encrypted data
eu: Direktorio honek ez du zifratutako daturik

en: You need to select an empty directory for the mount point
eu: Direktorio huts bat hautatu behar duzu muntatze-punturako

en: Device is already open
eu: Gailua dagoeneko irekita dago

en: Device is not open
eu: Gailua ez dago irekita

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2.%3
eu: Okerreko bertsioa instalatuta. Behar den bertsioa da %1.%2.%3

en: Unknown device
eu: Gailu ezezaguna

en: Configured backend does not exist: %1
eu: Konfiguratutako bizkarraldekoa ez dago: %1

en: Mount point is not specified
eu: Muntatze-puntua ez da zehaztu

en: Cannot create the mount point
eu: Ezin da sortu muntatze-puntua

en: Configured backend cannot be instantiated: %1
eu: Konfiguratutako bizkarraldekoaren instantzia ezin da sortu: %1

en: This device is already registered. Cannot recreate it.
eu: Gailu hau dagoeneko erregistratuta dago. Ezin da berriz sortu.

en: Unknown error; unable to create the backend.
eu: Errore ezezaguna; ezin da bizkarraldekoa sortu.

en: This device is not initialized. Cannot import it.
eu: Gailu hau ez dago hasieratuta. Ezin da berau inportatu.

en: Cannot open an unknown vault.
eu: Ezin da ireki kutxa-gotor ezezagun bat.

en: The vault is unknown; cannot close it.
eu: Kutxa-gotorra ezezaguna da; ezin da itxi.

en: Unable to close the vault because an application is using it
eu: Ezin da kutxa-gotorra itxi aplikazio bat hura erabiltzen ari delako

en: Unable to close the vault because it is being used by %1
eu: Ezin da kutxa-gotorra itxi %1 bera erabiltzen ari delako

en: Failed to fetch the list of applications using this vault
eu: Huts egin du kutxa-gotor hau erabiltzen duen aplikazio zerrenda lortzea

en: Cannot delete the vault; there are other vaults with overlapping paths.
eu: Ezin du kutxa-gotorra ezabatu; gainjarritako bide-izenak dituzten beste kutxa-gotor batzuk daude.

en: The vault is unknown; cannot dismantle it.
eu: kutxa-gotorra ezezaguna da; ezin da desmuntatu.

en: Are you sure you want to delete this vault
eu: Ziur zaude kutxa-gotor hori ezabatu nahi duzula?

en: This operation will irreversibly delete the following:
    %1
    %2
eu: Eragiketa honek modu itzulezinean honakoa ezabatuko du:
    %1
    %2

en: Delete operation cancelled
eu: Ezabatzeko eragiketa bertan behera utzi da

en: Error deleting vault
eu: Errorea kutxa-gotorra ezabatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you limit this vault only to certain activities, it will be shown in the applet only when you are in those activities. Furthermore, when you switch to an activity it should not be available in, it will automatically be closed.
eu: Kutxa-gotor hau jarduera jakin batzuetara mugatzen baduzu, appletean erakutsiko da soilik jarduera horietan zaudenean. Gainera, erabilgarria egon behar ez litzatekeen jarduera batera aldatzen zarenean, automatikoki itxiko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkLimitActivities)
en: Limit to the selected activities:
eu: Mugatu hautatutako jardueretara:

en: The specified backend is not available
eu: Zehaztutako bizkarraldekoa ez dago erabilgarri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVaultName)
en: Vaul&t name:
eu: Kutxa-go&tor izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Backend:
eu: Bizkarraldekoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pickBackendButton)
en: Change
eu: Aldatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEncryptionSystem)
en: Choose the encryption system you want to use for this vault:
eu: Hautatu kutxa-gotor honetan erabili nahi duzun zifratze sistema:

en: Use the default cipher
eu: Erabili zifratze lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCypher)
en: Choose the used cipher:
eu: Hautatu erabilitako zifratzea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDevice)
en: Mount point:
eu: Muntatze-puntua:

en: The specified path does not exist
eu: Zehaztutako bide-izena ez dago

en: The specified directory is not empty
eu: Zehaztutako direktorioa ez dago hutsik

en: The specified directory is empty
eu: Zehaztutako direktorioa hutsik dago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDevice)
en: Encrypted data location
eu: Zifratutako datuen kokalekua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMountPoint)
en: Mount point
eu: Muntatze-puntua

[ctx: %1 is the name of the Plasma Vault to open]
en: Open '%1' Plasma Vault
eu: Ireki '%1' kutxa-gotorra

en: Details…
eu: Xehetasunak...

en: Command output:
    %1
    
    Error output: %2
eu: Komandoaren irteerakoa:
    %1
    
    Errorearen irteerakoa: %2

en: Error details
eu: Errorearen xehetasunak

en: Failed to open: %1
eu: Irekitzea huts egin du: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please enter the password to open this vault:
eu: Sartu kutxa-gotor hau irekitzeko pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pwdLabel)
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkShouldBeHidden)
en: Do not show this notice again
eu: Ez erakutsi berriz oharpen hau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkShouldBeOffline)
en: Go offline while this vault is open (switch off networking and bluetooth)
eu: Joan lerroz kanpo kutxa-gotor hau irekita dagoen bitartean (itzali sarea eta bluetooth)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mind that there is no way to recover a forgotten password. If you forget the password, your data is as good as gone.
eu: Kontu izan ez dagoela ahaztutako pasahitz bat berreskuratzerik. Pasahitza ahaztuz gero, zure datuak galdutzat eman ditzakezu.

en: General
eu: Orokorra

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Configure
eu: Konfiguratu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultConfigurationDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultImportingWizard) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultCreationWizard)
en: Dialog
eu: Elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The vault configuration can only be changed while it is closed.
eu: Kutxa-gotorraren konfigurazioa aldatu daiteke soilik itxita dagoenean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCloseVault)
en: Close the vault
eu: Itxi kutxa-gotorra

en: <b>Security notice:</b>
                                 According to a security audit by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 the current implementation of Encfs is vulnerable or potentially vulnerable
                                 to multiple types of attacks.
                                 For example, an attacker with read/write access
                                 to encrypted data might lower the decryption complexity
                                 for subsequently encrypted data without this being noticed by a legitimate user,
                                 or might use timing analysis to deduce information.
                                 <br /><br />
                                 This means that you should not synchronize
                                 the encrypted data to a cloud storage service,
                                 or use it in other circumstances where the attacker
                                 can frequently access the encrypted data.
                                 <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> for more information.
eu: <b>Segurtasun oharra:</b>
                                 Taylor Hornby-ren segurtasun auditoria baten arabera (Defuse Security),
                                 Encfs-ren uneko inplementazioa kaltebera da edo izan daiteke eraso mota ugaritara.
                                 Esaterako, zifratutako datuetara irakurri/idazteko sarbidea duen
                                 erasotzaile batek zifragetzeko konplexutasuna gutxitu dezake
                                 aurrerantzean zifratutako datuentzako egiazko erabiltzaile batek nabaritu gabe,
                                 edo denbora analisi bat erabili dezake informazioa ondorioztatzeko.
                                 <br /><br />
                                 Honek esan nahi du zifratutako datuak ez
                                 zenituzkeela sinkronizatu behar hodeiko
                                 biltegiratze zerbitzu batekin, edo hura erabili
                                 erasotzailea zifratutako datuak maiz atzi
                                 ditzakeenean.
                                 <br /><br />
                                 Begiratu <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> informazio zabalagoa izateko.

en: <b>Security notice:</b>
                                 CryFS encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 Unlike some other file-system overlay solutions,
                                 it does not expose the directory structure,
                                 the number of files nor the file sizes
                                 through the encrypted data format.
                                 <br /><br />
                                 One important thing to note is that,
                                 while CryFS is considered safe,
                                 there is no independent security audit
                                 which confirms this.
eu: <b>Segurtasun oharra:</b>
                                 CryFS-ek zure fitxategiak zifratzen ditu, edononsegurtasunez gorde ditzazun.
                                 Ondo dabil Dropbox, iCloud, OneDrive bezalakohodeiko zerbitzuekin eta beste batzuekin.
                                 <br /><br />
                                 Beste gainjartze fitxategi-sistema batzuekin ezbezala,
                                 ez du agerian uzten direktorio egitura,
                                 fitxategi kopurua ez eta fitxategien neurria
                                 zifratutako datu formatuaren bidez.
                                 <br /><br />
                                 Garrantzitsua da jakite CryFS segurutzat
                                 jotzen den arren, ez dagoela hau berresten
                                 duen segurtasun auditoria independenterik.

en: <b>Security notice:</b>
                                 Gocryptfs encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 A threat model for gocryptfs is provided by the author at                              <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 According to a security audit performed in 2017 by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 gocryptfs keeps file contents secret against an adversary that can read and modify the                              ciphertext.                              <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> for more information.
eu: <b>Segurtasun oharra:</b>
                                 Gocryptfs-ek zure fitxategiak zifratzen ditu, edononsegurtasunez gorde ditzazun.
                                 Ondo dabil Dropbox, iCloud, OneDrive bezalako hodeiko zerbitzuekin eta beste batzuekin.
                                 <br /><br />
                                 Egileak gocryptfs-eren mehatxu-eredu bat ematen du hemen,                          <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 2017an Taylor Hornby-k (Defuse Security) burututako segurtasun  auditoria baten arabera,
                                 gocryptfs-ek fitxategien edukia sekretua mantentzen du zifratutako testua irakurri eta aldatu dezakeen aurkari baten aurrean.           <br /><br />
                                 Begiratu <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> informazio zabalagoa lortzeko.

[ctx: @title:window]
en: Create a New Vault
eu: Sortu kutxa-gotor berri bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: This action <b>cannot</b> be undone. This will permanently delete the selected vault!
eu: Ekintza hau <b>ezin</b> da desegin. Honek betiko ezabatuko du hautatutako kutxa-gotorra!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConfirm)
en: Please type in the name of the vault to confirm:
eu: Tekleatu kutxa-gotorraren izena berresteko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDeleteVault)
en: Delete this vault
eu: Ezabatu kutxa-gotor hau

en: Import
eu: Inportatu

[ctx: @title:window]
en: Import an Existing Vault
eu: Inportatu dagoen kutxa-gotor bat

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Create
eu: Sortu

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Create a New Vault…
eu: Sortu kutxa-gotor berri bat...

en: No Vaults have been set up
eu: Ez dago ezarritako kutxa-gotorrik

en: Lock Vault
eu: Giltzatu kutxa-gotorra

en: Unlock and Open
eu: Giltzatik askatu eta ireki

en: Show in File Manager
eu: Erakutsi fitxategi-kudeatzailean

en: Forcefully Lock Vault
eu: Indarrez giltzatu kutxa-gotorra

en: Unlock Vault
eu: Giltzapetik askatu kutxa-gotorra

en: Configure Vault…
eu: Konfiguratu Kutxa-gotorra...
