plasma-vault - en to hu translation catalogue (97 entries)

[ctx: @action Action to unmount a vault]
en: Close this Plasma Vault
hu: Titkos tároló bezárása

[ctx: @action Action to mount a vault]
en: Open this Plasma Vault
hu: Titkos tároló megnyitása

en: Failed to create directories, check your permissions
hu: Nem sikerült létrehozni a mappákat, ellenőrizze a jogosultságokat

en: Upgrade the vault?
hu: Frissíti a titkos tárolót?

en: This vault was created with an older version of cryfs and needs to be upgraded.
    
    Mind that this process is irreversible and the vault will no longer work with older versions of cryfs.
    
    Do you want to perform the upgrade now?
hu: Ezt a titkos tárolót a cryfs régebbi verziójával hozták létre, ezért frissíteni kell.
    
    Ez a folyamat nem visszafordítható, a titkos tároló nem fog működni a cryfs régebbi verzióival.
    
    Szeretné végrehajtani a frissítést most?

en: The vault needs to be upgraded before it can be opened with this version of cryfs
hu: A titkos tárolót frissíteni kell, mielőtt megnyitná a cryfs ezen verziójával

en: The mount point directory is not empty, refusing to open the vault
hu: A csatolási ponton lévő mappa nem üres, a titkos tároló megnyitása elutasítva

en: You entered the wrong password
hu: Rossz jelszót adott meg

en: The installed version of cryfs is too old to open this vault.
hu: A cryfs rendelkezésre álló verziója túl régi a titkos tároló megnyitásához.

en: Unable to perform the operation (error code %1).
hu: Nem lehet végrehajtani a műveletet (hibakód: %1).

en: The cipher directory is not empty, cannot initialise the vault.
hu: A titkosítási mappa nem üres, nem lehet inicializálni a tárolót.

en: The password is empty, cannot initialise the vault.
hu: A jelszó üres, nem lehet inicializálni a tárolót.

en: Cannot write gocryptfs.conf inside cipher directory, check your permissions.
hu: Nem lehet írni a gocryptfs.conf fájlt a titkosítási mappában, ellenőrizze a jogosultságait.

en: Failed to execute
hu: A végrehajtás sikertelen

en: Unable to detect the version
hu: Nem lehet felismerni a verziót

en: Unable to detect the version, the version string is invalid
hu: Nem lehet felismerni a verziót, a verziószöveg érvénytelen

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2
hu: Rossz verzió van telepítve. A szükséges verzió a(z) %1.%2

en: Correct version found
hu: A verzió megfelelő

en: Unable to perform the operation
hu: Nem lehet végrehajtani a műveletet

en: This directory already contains encrypted data
hu: A mappa már tartalmaz titkosított adatokat

en: You need to select empty directories for the encrypted storage and for the mount point
hu: Üres mappákat kell megadnia a titkosított tárolónak és csatolási pontnak

en: This directory doesn't contain encrypted data
hu: Ez a mappa nem tartalmaz titkosított adatot

en: You need to select an empty directory for the mount point
hu: Üres mappát kell megadnia csatolási pontnak

en: Device is already open
hu: Az eszköz már meg van nyitva

en: Device is not open
hu: Az eszköz nincs megnyitva

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2.%3
hu: Rossz verzió van telepítve. A szükséges verzió a(z) %1.%2.%3

en: Unknown device
hu: Ismeretlen eszköz

en: Configured backend does not exist: %1
hu: A beállított háttéralkalmazás nem létezik: %1

en: Mount point is not specified
hu: A csatolási pont nincs megadva

en: Cannot create the mount point
hu: Nem lehet létrehozni a csatolási pontot

en: Configured backend cannot be instantiated: %1
hu: A beállított háttéralkalmazást nem lehet példányosítani: %1

en: This device is already registered. Cannot recreate it.
hu: Az eszköz már regisztrálva van. Nem lehet újra létrehozni.

en: Unknown error; unable to create the backend.
hu: Ismeretlen hiba, nem lehet létrehozni a háttéralkalmazást.

en: This device is not initialized. Cannot import it.
hu: Az eszköz nincs inicializálva. Nem lehet importálni.

en: Cannot open an unknown vault.
hu: Nem lehet megnyitni ismeretlen titkos tárolót.

en: The vault is unknown; cannot close it.
hu: A titkos tároló ismeretlen, nem lehet bezárni.

en: Unable to close the vault because an application is using it
hu: Nem lehet bezárni a titkos tárolót, egy alkalmazás használja azt

en: Unable to close the vault because it is being used by %1
hu: Nem lehet bezárni a titkos tárolót, a(z) %1 használja azt

en: Failed to fetch the list of applications using this vault
hu: Nem sikerült lekérni a titkos tárolót használó alkalmazások listáját

en: Cannot delete the vault; there are other vaults with overlapping paths.
hu: Nem lehet törölni a tárolót; vannak más tárolók is átfedő elérési utakkal.

en: The vault is unknown; cannot dismantle it.
hu: A titkos tároló ismerelten, nem lehet megszüntetni.

en: Are you sure you want to delete this vault
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a tárolót

en: This operation will irreversibly delete the following:
    %1
    %2
hu: A művelet visszavonhatatlanul törli a következőket:
    %1
    %2

en: Delete operation cancelled
hu: Törlési művelet megszakítva

en: Error deleting vault
hu: Hiba a tároló törlésekor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you limit this vault only to certain activities, it will be shown in the applet only when you are in those activities. Furthermore, when you switch to an activity it should not be available in, it will automatically be closed.
hu: Ha bizonyos aktivitásokra korlátozza a titkos tárolót, az csak akkor jelenik meg a kisalkalmazásban, ha azt az aktivitást használja. Továbbá ha olyan aktivitásra vált, ahol az nem szabad, hogy elérhető legyen, a titkos tároló automatikusan bezárul.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkLimitActivities)
en: Limit to the selected activities:
hu: Korlátozás a kijelölt aktivitásokra:

en: The specified backend is not available
hu: A megadott háttéralkalmazás nem érhető el

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVaultName)
en: Vaul&t name:
hu: Ti&tkos tároló neve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Backend:
hu: Háttéralkalmazás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pickBackendButton)
en: Change
hu: Módosítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEncryptionSystem)
en: Choose the encryption system you want to use for this vault:
hu: Válassza ki a titkos tárolóhoz használni kívánt titkosítási rendszert:

en: Use the default cipher
hu: Alapértelmezett titkosítás használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCypher)
en: Choose the used cipher:
hu: Válassza ki a használandó titkosítást:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDevice)
en: Mount point:
hu: Csatolási pont:

en: The specified path does not exist
hu: A megadott útvonal nem létezik

en: The specified directory is not empty
hu: A megadott mappa nem üres

en: The specified directory is empty
hu: A megadott mappa üres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDevice)
en: Encrypted data location
hu: Titkosított adatok helye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMountPoint)
en: Mount point
hu: Csatolási pont

[ctx: %1 is the name of the Plasma Vault to open]
en: Open '%1' Plasma Vault
hu: A(z) „%1” titkos tároló megnyitása

en: Details…
hu: Részletek…

en: Command output:
    %1
    
    Error output: %2
hu: Parancskimenet:
    %1
    
    Hibakimenet: %2

en: Error details
hu: Hiba részletei

en: Failed to open: %1
hu: Nem sikerült megnyitni: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please enter the password to open this vault:
hu: Adja meg a jelszót a titkos tároló megnyitásához:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pwdLabel)
en: Password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkShouldBeHidden)
en: Do not show this notice again
hu: Ne mutassa többet ezt az értesítést

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkShouldBeOffline)
en: Go offline while this vault is open (switch off networking and bluetooth)
hu: Kapcsolat nélküli módba váltás a megnyitott titkos tároló mellett (hálózatkezelés és Bluetooth kikapcsolása)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mind that there is no way to recover a forgotten password. If you forget the password, your data is as good as gone.
hu: Tartsa szem előtt, hogy nincs mód az elfelejtett jelszó visszaállítására. Ha elfelejti a jelszót, búcsút inthet az adatainak.

en: General
hu: Általános

en: Advanced
hu: Speciális

en: Delete
hu: Törlés

en: Configure
hu: Beállítás

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultConfigurationDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultImportingWizard) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultCreationWizard)
en: Dialog
hu: Párbeszédablak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The vault configuration can only be changed while it is closed.
hu: A titkos tároló beállításai csak annak bezárása után módosíthatóak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCloseVault)
en: Close the vault
hu: Titkos tároló bezárása

en: <b>Security notice:</b>
                                 According to a security audit by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 the current implementation of Encfs is vulnerable or potentially vulnerable
                                 to multiple types of attacks.
                                 For example, an attacker with read/write access
                                 to encrypted data might lower the decryption complexity
                                 for subsequently encrypted data without this being noticed by a legitimate user,
                                 or might use timing analysis to deduce information.
                                 <br /><br />
                                 This means that you should not synchronize
                                 the encrypted data to a cloud storage service,
                                 or use it in other circumstances where the attacker
                                 can frequently access the encrypted data.
                                 <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> for more information.
hu: <b>Biztonsági figyelmeztetés:</b>
                                 A Taylor Hornby (Defuse Security) által elvégzett biztonsági auditálás
                                 szerint az Encfs jelenlegi implementációja sérülékeny, vagy potenciálisan sérülékeny
                                 többféle támadástípussal szemben.
                                 Például egy, a titkosított adatokhoz olvasási/írási jogosultságokkal rendelkező támadó
                                 csökkentheti az ezután történő titkosítások komplexitását
                                 anélkül, hogy ezt a jogos felhasználó észrevenné,
                                 vagy időanalízissel információt nyerhet ki.
                                 <br /><br />
                                 Ez azt jelenti, hogy nem szabad szinkronizálnia
                                 a titkosított adatokat felhőszolgáltatásba,
                                 vagy olyan körülmények között használnia azokat
                                 hogy a támadó rendszeresen hozzájuk férhessen.
                                 <br /><br />
                                 Lásd a <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> weboldalt további információkért.

en: <b>Security notice:</b>
                                 CryFS encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 Unlike some other file-system overlay solutions,
                                 it does not expose the directory structure,
                                 the number of files nor the file sizes
                                 through the encrypted data format.
                                 <br /><br />
                                 One important thing to note is that,
                                 while CryFS is considered safe,
                                 there is no independent security audit
                                 which confirms this.
hu: <b>Biztonsági figyelmeztetés:</b>
                                 A CryFS titkosítja a fájljait, így biztonságosan tárolhatja azokat bárhol.
                                 Kiválóan működik együtt a felhőszolgáltatásokkal, mint például Dropbox, iCloud, OneDrive vagy más.
                                 <br /><br />
                                 Más fájlrendszer-rétegekkel szemben
                                 nem teszi közzé a mappastruktúrát,
                                 a fájlok számát vagy a fájlméreteket
                                 a titkosított adatformátumban.
                                 <br /><br />
                                 További fontos tudnivaló,
                                 hogy ugyan a CryFS-t biztonságosnak tekintik,
                                 ezt a tényt egy független biztonsági
                                 audit sem erősítette meg.

en: <b>Security notice:</b>
                                 Gocryptfs encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 A threat model for gocryptfs is provided by the author at                              <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 According to a security audit performed in 2017 by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 gocryptfs keeps file contents secret against an adversary that can read and modify the                              ciphertext.                              <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> for more information.
hu: <b>Biztonsági figyelmeztetés:</b>
                                 A Gocryptfs titkosítja a fájljait, így biztonságosan tárolhatja azokat bárhol.
                                 Kiválóan működik együtt a felhőszolgáltatásokkal, mint például Dropbox, iCloud, OneDrive vagy más.
                                 <br /><br />
                                 A szerző által közzétett kockázati modell elérhető a <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a> weboldalon.
                                 <br /><br />
                                 A Taylor Hornby (Defuse Security) által 2017-ben elvégzett biztonsági audit
                                 szerint a gocryptfs titokban tartja a fájlok tartalmát egy olyan támadóval szemben, aki képes olvasni és módosítani a titkosított szöveget.                              <br /><br />
                                 Lásd a <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> weboldalt további információkért.

[ctx: @title:window]
en: Create a New Vault
hu: Új titkos tároló létrehozása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: This action <b>cannot</b> be undone. This will permanently delete the selected vault!
hu: A művelet <b>nem vonható vissza</b>. Véglegesen törli a kiválasztott titkos tárolót!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConfirm)
en: Please type in the name of the vault to confirm:
hu: Adja meg a titkos tároló nevét a megerősítéshez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDeleteVault)
en: Delete this vault
hu: Titkos tároló törlése

en: Import
hu: Importálás

[ctx: @title:window]
en: Import an Existing Vault
hu: Titkos tároló importálása

en: Next
hu: Tovább

en: Create
hu: Létrehozás

en: Previous
hu: Vissza

en: Create a New Vault…
hu: Új titkos tároló létrehozása…

en: No Vaults have been set up
hu: Nincsenek beállítva titkos tárolók

en: Lock Vault
hu: Titkos tároló zárolása

en: Unlock and Open
hu: Feloldás és megnyitás

en: Show in File Manager
hu: Megjelenítés fájlkezelőben

en: Forcefully Lock Vault
hu: Titkos tároló kényszerített zárolása

en: Unlock Vault
hu: Titkos tároló feloldása

en: Configure Vault…
hu: Titkos tároló beállításai…
