plasma-vault - en to ia translation catalogue (96 entries)

[ctx: @action Action to unmount a vault]
en: Close this Plasma Vault
ia: Claude iste Plasma Vault (Cellario de Plasma)

[ctx: @action Action to mount a vault]
en: Open this Plasma Vault
ia: Aperi iste Plasma Vault (Cellario de Plasma)

en: Failed to create directories, check your permissions
ia: Il falleva crear directorios, verifica tu permissiones

en: Upgrade the vault?
ia: Actualisa le cellario (vault)?

en: This vault was created with an older version of cryfs and needs to be upgraded.
    
    Mind that this process is irreversible and the vault will no longer work with older versions of cryfs.
    
    Do you want to perform the upgrade now?
ia: Iste cellario esseva create con un version plus vetere de cryfs e necessita de esser actualisate.
    
    Guarda que iste processo es irreversibile e le cellarionon functionara plus con vetere versiones de cryfs.
    
    Tu vole exequer le actualisation nunc?

en: The vault needs to be upgraded before it can be opened with this version of cryfs
ia: Le cellario necessita esser actualisate ante poter esser aperite con iste version de cryfs

en: The mount point directory is not empty, refusing to open the vault
ia: Le directorio del puncto de montage non es vacue, assi que il refusa aperir le cellario

en: You entered the wrong password
ia: Tu insertava le contrasigno errate

en: The installed version of cryfs is too old to open this vault.
ia: Le version installate de cryfs es troppo vetule per aperir iste cellario.

en: Unable to perform the operation (error code %1).
ia: Incapace a exequer le operation (codice de error %1).

en: The cipher directory is not empty, cannot initialise the vault.
ia: Le directorio de cifra non es vacue, assi que il refusa initialisar le cellario.

en: The password is empty, cannot initialise the vault.
ia: Le contrasigno es vacue, il non pote initialisar le cellario.

en: Cannot write gocryptfs.conf inside cipher directory, check your permissions.
ia: Il non pote scriber gocryptfs.conf intra directorio de cifra, verifica tu permissiones.

en: Failed to execute
ia: Falleva a executar

en: Unable to detect the version
ia: Incapace a relevar version

en: Unable to detect the version, the version string is invalid
ia: Incapace a relevar le version, le catena de version es invalide

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2
ia: Version errate installate. Le version requirite es %1.%2.

en: Correct version found
ia: Il trovava le version correcte

en: Unable to perform the operation
ia: Incapace a exequer le operation

en: This directory already contains encrypted data
ia: Iste directorio ja contine datos cryptate

en: You need to select empty directories for the encrypted storage and for the mount point
ia: Tu necessita selectionar directorios vacue per le immagazinage cryptate per le puncto de montage

en: This directory doesn't contain encrypted data
ia: Iste directorio non contine datos cryptate

en: You need to select an empty directory for the mount point
ia: Tu necessita seliger un directorio vacue como puncto de montage

en: Device is already open
ia: Dispositivo jam aperite

en: Device is not open
ia: Dispositivo non es aperite

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2.%3
ia: Version errate installate. Le version requirite es %1.%2.%3

en: Unknown device
ia: Dispositivo incognite

en: Configured backend does not exist: %1
ia: Le retroadministration (backend) configurate non existe: %1

en: Mount point is not specified
ia: Puncto de montage non es specificate

en: Cannot create the mount point
ia: Non pote crear le puncto de montage

en: Configured backend cannot be instantiated: %1
ia: Le retroadministration (backend) configurate non pote esser instantiate: %1

en: This device is already registered. Cannot recreate it.
ia: Iste dispositivo ja es registrate. Non pote crear illo.

en: Unknown error; unable to create the backend.
ia: Error Incognite; incapace a crear le retroadministration (backend).

en: This device is not initialized. Cannot import it.
ia: Iste dispositivo non es initialisate. Non pote importar lo.

en: Cannot open an unknown vault.
ia: Non pote aperir un cellario vacue.

en: The vault is unknown; cannot close it.
ia: Le cellario es incognite; non pote clauder lo.

en: Unable to close the vault because an application is using it
ia: Incapace a clauder le cellario proque un application es usante illo

en: Unable to close the vault because it is being used by %1
ia: Incapace a clauder le cellario proque illo es usate per %1

en: Failed to fetch the list of applications using this vault
ia: Falleva a reportar le lista de applicationes usante iste cellario

en: Cannot delete the vault; there are other vaults with overlapping paths.
ia: Non pote deler le cellario; il ha altere cellarios con percursos imbricante.

en: The vault is unknown; cannot dismantle it.
ia: Le cellario es incognite; non pote dismantellar lo.

en: Are you sure you want to delete this vault
ia: Tu es secur que tu vole deler iste cellario

en: This operation will irreversibly delete the following:
    %1
    %2
ia: Iste operation delera irreversibilemente le sequente:
    %1
    %2

en: Delete operation cancelled
ia: Operation de deler cancellate

en: Error deleting vault
ia: Error delente cellario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you limit this vault only to certain activities, it will be shown in the applet only when you are in those activities. Furthermore, when you switch to an activity it should not be available in, it will automatically be closed.
ia: Si tu limita iste cellario solmente a certe activitates, illo essera monstrate in le applet solmente quando tu es in celle activitates. In ultra, quando tu commuta a un activitate ubi illo non deberea esser disponibile, illo essera claudite automaticamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkLimitActivities)
en: Limit to the selected activities:
ia: Limita al activitates seligite:

en: The specified backend is not available
ia: Le specificate retroadministration non es disponibile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVaultName)
en: Vaul&t name:
ia: Nomine de cella&rio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Backend:
ia: Retro-Administration:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pickBackendButton)
en: Change
ia: Modifica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEncryptionSystem)
en: Choose the encryption system you want to use for this vault:
ia: Selige le systema de cryptation que tu vole usar per iste cellario:

en: Use the default cipher
ia: Usa le cifra predefinite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCypher)
en: Choose the used cipher:
ia: Selige le cifra usate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDevice)
en: Mount point:
ia: Puncto de montage:

en: The specified path does not exist
ia: Le percurso specificate non existe

en: The specified directory is not empty
ia: Le directorio specificate non es vacue

en: The specified directory is empty
ia: Le directorio specificate es vacue

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDevice)
en: Encrypted data location
ia: Location de datos cryptate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMountPoint)
en: Mount point
ia: Puncto de montage

[ctx: %1 is the name of the Plasma Vault to open]
en: Open '%1' Plasma Vault
ia: Aperi '%1' Plasma Vault (Cellario de Plasma)

en: Details…
ia: Detalios...

en: Command output:
    %1
    
    Error output: %2
ia: Exito de Commando :
    %1
    
    Exito de Error: %2

en: Error details
ia: Detalios de error

en: Failed to open: %1
ia: Falleva aperir : %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please enter the password to open this vault:
ia: Pro favor inserta le contrasigno per aperir iste cellario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pwdLabel)
en: Password:
ia: Contrasigno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkShouldBeHidden)
en: Do not show this notice again
ia: Non monstra iste nova de nove

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkShouldBeOffline)
en: Go offline while this vault is open (switch off networking and bluetooth)
ia: Vade foras de linea  durante que iste cellario es aperite (commuta a deactivar rete e bluetooth)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mind that there is no way to recover a forgotten password. If you forget the password, your data is as good as gone.
ia: Guarda que il ha nulle modo de recuperare un contrasigno oblidate. Si tu oblida le contrasigno, tu datos es de facto perdite.

en: Advanced
ia: Avantiate

en: Delete
ia: Dele

en: Configure
ia: Configura

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultConfigurationDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultImportingWizard) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultCreationWizard)
en: Dialog
ia: Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The vault configuration can only be changed while it is closed.
ia: Le configuration de cellario pote esser modificate solmente quando illo es claudite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCloseVault)
en: Close the vault
ia: Claude le cellario

en: <b>Security notice:</b>
                                 According to a security audit by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 the current implementation of Encfs is vulnerable or potentially vulnerable
                                 to multiple types of attacks.
                                 For example, an attacker with read/write access
                                 to encrypted data might lower the decryption complexity
                                 for subsequently encrypted data without this being noticed by a legitimate user,
                                 or might use timing analysis to deduce information.
                                 <br /><br />
                                 This means that you should not synchronize
                                 the encrypted data to a cloud storage service,
                                 or use it in other circumstances where the attacker
                                 can frequently access the encrypted data.
                                 <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> for more information.
ia: <b>Notification de Securitate:</b>
                                 Secundo un audit de securitate per Taylor Hornby (Dilue Securitate),
                                 le implementation currente de Encfs es vulnerabile o potentialmente vulnerabile
                                 a multiple typos de attaccos.
                                 Pro exemplo, un aggressor con accesso de leger e scriber
                                 a datos criptate poterea bassare le complexitate de decriptation
                                 per datos criptate subsequentemente sin que istos es notate per un usator legitime,
                                 o poterea usar analyse temporal per inferer information.
                                 <br /><br />
                                 Isto significa que tu non deberea synchronisar
                                 le datos criptate a un servicio de immagazinage in nube,
                                 o usa lo in altere circumstantias ubi le aggressor
                                 pote frequentemente acceder a datos criptate.
                                 <br /><br />
                                 Vide <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> per altere information.

en: <b>Security notice:</b>
                                 CryFS encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 Unlike some other file-system overlay solutions,
                                 it does not expose the directory structure,
                                 the number of files nor the file sizes
                                 through the encrypted data format.
                                 <br /><br />
                                 One important thing to note is that,
                                 while CryFS is considered safe,
                                 there is no independent security audit
                                 which confirms this.
ia: <b>Aviso de Securitate:</b>
                                 CryFS crypta tu files, assi que tu pote immagazinar los con securitate ubique.
                                 Illo functiona ben insimul con servicios cloud como Dropbox, iCloud, OneDrive e alteres.
                                 <br /><br />
                                 Differentemente de altere solutiones de copertura de systema de file,
                                 illo non expone le structura del directorio,
                                 le numero de file ni le grandor de files
                                 per le formato de datos cryptate.
                                 <br /><br />
                                 Un importante cosa de notar es que,
                                 ben que CryFS es considerate secur,
                                 il non ha alcun audit de securitate independente
                                 que confirma isto.

en: <b>Security notice:</b>
                                 Gocryptfs encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 A threat model for gocryptfs is provided by the author at                              <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 According to a security audit performed in 2017 by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 gocryptfs keeps file contents secret against an adversary that can read and modify the                              ciphertext.                              <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> for more information.
ia: <b>Aviso de Securitate:</b>
                                 Gocryptfs crypta tu files, assi que tu pote immagazinarlos con securitate ubique.
                                 Illo functiona ben insimul con altere servicios de cloud como Dropbox, iCloud, OneDrive e alteres.
                                 <br /><br />
                                 Un modello de menacia per gocryptfs es fornite per le autor a                            <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 Secundo un audit de securitate executate in 2017 per Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 gocryptfs mentene contentos de secrete contra un adversario que poterea leger e modificar le                             texto ciphrate.                              <br /><br />
                                 Vide <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> per ulterior  information.

[ctx: @title:window]
en: Create a New Vault
ia: Crea un nove cellario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: This action <b>cannot</b> be undone. This will permanently delete the selected vault!
ia: Iste action <b>non pote</b> esser annullate. Isto permanentemente delera le cellario seligite!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConfirm)
en: Please type in the name of the vault to confirm:
ia: Pro favor typa le nomine del cellario pro confirmar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDeleteVault)
en: Delete this vault
ia: Dele iste cellario

en: Import
ia: Importa

[ctx: @title:window]
en: Import an Existing Vault
ia: Importa un cellario existente

en: Next
ia: Proxime

en: Create
ia: Crea

en: Previous
ia: Precedente

en: Create a New Vault…
ia: Crea un nove cellario…

en: No Vaults have been set up
ia: Necun cellario ha essite configurate

en: Lock Vault
ia: Bloca cellario

en: Unlock and Open
ia: Disbloca e aperi

en: Show in File Manager
ia: Monstra in Gerente de File

en: Forcefully Lock Vault
ia: Fortiatemente bloca cellario (Vault)

en: Unlock Vault
ia: Disbloca cellario (Vault)

en: Configure Vault…
ia: Configura cellario…
