plasma-vault - en to ka translation catalogue (97 entries)

[ctx: @action Action to unmount a vault]
en: Close this Plasma Vault
ka: Plasma -ის ამ საცავის დახურვა

[ctx: @action Action to mount a vault]
en: Open this Plasma Vault
ka: Plasma -ის ამ საცავის გახსნა

en: Failed to create directories, check your permissions
ka: საქაღალდეების შექმნის შეცდომა. გადაამოწმეთ წვდომები

en: Upgrade the vault?
ka: განვაახლო ეს საცავი?

en: This vault was created with an older version of cryfs and needs to be upgraded.
    
    Mind that this process is irreversible and the vault will no longer work with older versions of cryfs.
    
    Do you want to perform the upgrade now?
ka: ეს საცავი cryfs-ის ძველი ვერსიითაა შექმნილი და საჭიროა მისი განახლება
    
    დაიმახსოვრეთ, რომ პროცესი შეუქცევადია და საცავი cryfs-ის ძველ ვერსიებთან ვეღარ იმუშავებს.
    
    გნებავთ განახლება ახლა განახორციელოთ?

en: The vault needs to be upgraded before it can be opened with this version of cryfs
ka: სანამ საცავი cryfs-ის ამ ვერსიით გაიხსნება, საჭიროა მისი განახლება

en: The mount point directory is not empty, refusing to open the vault
ka: მისამაგრებელი საქაღალდე ცარიელი არაა. საცავის გახსნა არ მოხდება

en: You entered the wrong password
ka: შეყვანილი პაროლი არასწორია

en: The installed version of cryfs is too old to open this vault.
ka: ამ საცავის გასახსნელად cryfs-ის თქვენი ვერსია ძალიან ძველია.

en: Unable to perform the operation (error code %1).
ka: ოპერაციის ჩატარება შეუძლებელია (შეცდომის კოდი %1).

en: The cipher directory is not empty, cannot initialise the vault.
ka: დაშიფვრის საქაღალდე ცარიელი არაა. საცავის ინიციალიზაცია შეუძლებელია.

en: The password is empty, cannot initialise the vault.
ka: პაროლი ცარიელია. საცავის ინიციალიზაცია შეუძლებელია.

en: Cannot write gocryptfs.conf inside cipher directory, check your permissions.
ka: საქაღალდეში gocryptfs.conf-ის ჩაწერის შეცდომა. წვდომები გადაამოწმეთ.

en: Failed to execute
ka: შესრულების შეცდომა

en: Unable to detect the version
ka: ვერსიის პონა შეუძლებელია

en: Unable to detect the version, the version string is invalid
ka: ვერსიის პონა შეუძლებელია. გადმოცემული სტრიქონი არასწორია

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2
ka: დაყენებული ვერსია არასწორია. საჭიროა ვერსია %1.%2

en: Correct version found
ka: ნაპოვნია სწორი ვერსია

en: Unable to perform the operation
ka: ოპერაციის ჩატარება შეუძლებელია

en: This directory already contains encrypted data
ka: მითითებული საქაღალდე დაშიფრულ მონაცემებს უკვე შეიცავს

en: You need to select empty directories for the encrypted storage and for the mount point
ka: მიმაგრების წერტილისა და დაშიფრული საცავისთვის ცარიელი საქაღალდეები უნდა აირჩიოთ

en: This directory doesn't contain encrypted data
ka: ეს საქაღალდე დაშიფრულ მონაცემებს არ შეიცავს

en: You need to select an empty directory for the mount point
ka: მიმაგრების წერტილისთვის ცარიელი საქაღალდე უნდა აირჩიოთ

en: Device is already open
ka: მოწყობილობა უკვე ღიაა

en: Device is not open
ka: მოწყობილობა ღია არაა

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2.%3
ka: დაყენებული ვერსია არასწორია. საჭიროა ვერსია %1.%2.%3

en: Unknown device
ka: უცნობი მოწყობილობა

en: Configured backend does not exist: %1
ka: მორგებული უკანაბოლო არ არსებობს: %1

en: Mount point is not specified
ka: მიმაგრების წერტილი მითითებული არაა

en: Cannot create the mount point
ka: მიმაგრების წერტილის შექმნის შეცდომა

en: Configured backend cannot be instantiated: %1
ka: მორგებული უკანაბოლოს ინიციალიზაციის შეცდომა: %1

en: This device is already registered. Cannot recreate it.
ka: მოწყობილობა უკვე რეგისტრირებულია. თავიდან შექმნის შეცდომა.

en: Unknown error; unable to create the backend.
ka: უცნობი შეცდომა. უკანაბოლოს შექმნის შეცდომა.

en: This device is not initialized. Cannot import it.
ka: მოწყობილობა ინიციალიზირებული არაა. მისი შემოტანა შეუძლებელია.

en: Cannot open an unknown vault.
ka: უცნობი საცავის გახსნა შეუძლებელია.

en: The vault is unknown; cannot close it.
ka: საცავი უცნობია. დახურვა შეუძლებელია.

en: Unable to close the vault because an application is using it
ka: საცავის დახურვა შეუძლებელია. აპლიკაცია იყენებს მას

en: Unable to close the vault because it is being used by %1
ka: საცავის დახურვა შეუძლებელია. გამოიყენება %1-ის მიერ

en: Failed to fetch the list of applications using this vault
ka: საცავის გამომყენებელი აპლიკაციების სიის მიღების შეცდომა

en: Cannot delete the vault; there are other vaults with overlapping paths.
ka: საცავის შექმნის შეცდომა: არსებობს საცავები, რომლების ბილიკებიც იკვეთება.

en: The vault is unknown; cannot dismantle it.
ka: საცავი უცნობია. მოხსნა შეუძლებელია.

en: Are you sure you want to delete this vault
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ ეს საცავი

en: This operation will irreversibly delete the following:
    %1
    %2
ka: ეს ოპერაცია შეუქცევადად წაშლის:
    %1
    %2

en: Delete operation cancelled
ka: წაშლის ოპერაცია გაუქმებულია

en: Error deleting vault
ka: საცავის წაშლის შეცდომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you limit this vault only to certain activities, it will be shown in the applet only when you are in those activities. Furthermore, when you switch to an activity it should not be available in, it will automatically be closed.
ka: თუ ამ საცავს გარკვეულ აქტივობებისთვის შეზღუდავს, ის აპლეტში მხოლოდ ქმედებების შესრულების დროს გამოჩნდება. უფრო მეტიც, თუ გადართავთ აქტივობაზე, რომელშიც ის ხელმისაწვდომი არ უნდა იყოს, ის ავტომატურად დაიხურება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkLimitActivities)
en: Limit to the selected activities:
ka: მონიშნულ ქმედებებზე შეზღუდვა:

en: The specified backend is not available
ka: მითითებული უკანაბოლო მიუწვდოელია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVaultName)
en: Vaul&t name:
ka: &საცავის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Backend:
ka: უკანბოლო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pickBackendButton)
en: Change
ka: შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEncryptionSystem)
en: Choose the encryption system you want to use for this vault:
ka: აირჩიეთ დაშიფვრის სისტემა, რომელიც გნებავთ, ამ საცავისთვის გამოიყენოთ:

en: Use the default cipher
ka: ნაგულისხმები დაშიფვრის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCypher)
en: Choose the used cipher:
ka: აირჩიეთ გამოყენებული დაშიფვრა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDevice)
en: Mount point:
ka: მიმაგრების წერტილი:

en: The specified path does not exist
ka: მითითებული ბილიკი არ არსებობს

en: The specified directory is not empty
ka: მითითებული საქაღალდე ცარიელი არაა

en: The specified directory is empty
ka: მითითებული საქაღალდე ცარიელია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDevice)
en: Encrypted data location
ka: დაშიფრული მონაცემების მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMountPoint)
en: Mount point
ka: მიმაგრების წერტილი

[ctx: %1 is the name of the Plasma Vault to open]
en: Open '%1' Plasma Vault
ka: %1 Plasma-ის საცავის გახსნა

en: Details…
ka: დეტალები…

en: Command output:
    %1
    
    Error output: %2
ka: ბრძანების გამოტანა:
    %1
    
    შეცდომის გამოტანა: %2

en: Error details
ka: შეცდომის დეტალები

en: Failed to open: %1
ka: გახსნის შეცდომა: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please enter the password to open this vault:
ka: საცავის გასახსნელად შეიყვანეთ პაროლი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pwdLabel)
en: Password:
ka: პაროლი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkShouldBeHidden)
en: Do not show this notice again
ka: ეს გაფრთხილება მეტჯერ აღარ აჩვენო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkShouldBeOffline)
en: Go offline while this vault is open (switch off networking and bluetooth)
ka: გადით ოფლაინ, როცა საცავი ღიაა (გამორთეთ ქსელი და ბლუთუზი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mind that there is no way to recover a forgotten password. If you forget the password, your data is as good as gone.
ka: დაიმახსოვრეთ, რომ დავიწყებულ პაროლს ვერ აღადგენთ. თუ პაროლი დაგავიწყდათ, თქვენს მონაცემების აღდგენის შანსი ნულია.

en: General
ka: ზოგადი

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Configure
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultConfigurationDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultImportingWizard) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VaultCreationWizard)
en: Dialog
ka: ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The vault configuration can only be changed while it is closed.
ka: საცავის კონფიგურაციის შეცვლა მხოლოდ მაშინაა შესაძლებელი, როცა ის დახურულია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCloseVault)
en: Close the vault
ka: საცავის დახურვა

en: <b>Security notice:</b>
                                 According to a security audit by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 the current implementation of Encfs is vulnerable or potentially vulnerable
                                 to multiple types of attacks.
                                 For example, an attacker with read/write access
                                 to encrypted data might lower the decryption complexity
                                 for subsequently encrypted data without this being noticed by a legitimate user,
                                 or might use timing analysis to deduce information.
                                 <br /><br />
                                 This means that you should not synchronize
                                 the encrypted data to a cloud storage service,
                                 or use it in other circumstances where the attacker
                                 can frequently access the encrypted data.
                                 <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> for more information.
ka: <b>უსაფრთხოების შენიშვნა:</b>
                                 Taylor Hornby (Defuse Security)-ის უსაფრთხოების აუდიტის ანგარიშიდან გამომდნარე,
                                 Encfs -ის მიმდინარე განხორციელება პოტენციურად მოწყვლადია
                                 ბევრი ტიპის შეტევების წინააღმდეგ.
                                 მაგალითად, წერა-კითხვის წვდომის მქონე შემტევს შეუძლია
                                 დაშიფრული მონაცემების შიფრაციის სირთულე დაწიოს,
                                 რაც ნამდვილი მომხმარებლის მიერ შეუმჩნეველი დარჩება,
                                 ან მონაცემები შეიძლება ათვლის ანალიზით დაიკარგოს.
                                 <br /><br />
                                 ეს ნიშნავს, რომ თქვენ არ უნდა დაასინქრონოთ დაშიფრული მონაცემები
                                 ღრუბლოვანი საცავის სერვისებთან,
                                 ან გამოიყენოთ ისეთ ვითარებაში, სადაც შემტევს დაშიფრულ მონაცემებზე
                                 ხშირი წვდომა გააჩნია.
                                 <br /><br />
                                 მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a>.

en: <b>Security notice:</b>
                                 CryFS encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 Unlike some other file-system overlay solutions,
                                 it does not expose the directory structure,
                                 the number of files nor the file sizes
                                 through the encrypted data format.
                                 <br /><br />
                                 One important thing to note is that,
                                 while CryFS is considered safe,
                                 there is no independent security audit
                                 which confirms this.
ka: <b>უსაფრთხოების შენიშვნა:</b>
                                 CryFS შიფრავს თქვენს ფაილებს, ამიტომ ის უსაფრთხოდ შეგიძლიათ, სადაც გნებავთ, იქ შეინახოთ.
                                 ის ძალიან კარგად მუშაობს ისეთ ღუბლოვანი საცავის მომწოდებლებთან, როგორიცაა Dropbox, iCloud, OneDrive და სხვ.
                                 <br /><br />
                                 სხვა ფაილური სისტემის აბსტრაქციის გადაწყვეტილებებისგან განხვავებით,
                                 ის საქაღალდის სტრუქტურას,
                                 ფაილების რაოდენობას და ფაილის ზომებს
                                 არ გასცემს.
                                 <br /><br />
                                 ერთი მნიშვნელობვანი რამ.
                                 იმ დროს, როცა CryFS უსაფრთხოდ ითვლება,
                                 დამოუკიდებელი აუდიტი, რომელიც ამას დაამტკიცებს,
                                 არ არსებობს.

en: <b>Security notice:</b>
                                 Gocryptfs encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 A threat model for gocryptfs is provided by the author at                              <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 According to a security audit performed in 2017 by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 gocryptfs keeps file contents secret against an adversary that can read and modify the                              ciphertext.                              <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> for more information.
ka: <b>უსაფრთხოების შენიშვნა:</b>
                                 Gocryptfs შიფრავს თქვენს ფაილებს, ასე რომ, ისინი უსაფრთხოდ შეგიძლიათ შეინახოთ, სადაც გნებავთ.
                                 ის კარგად მუშაობს ღრუბლოვანი საცავის ისეთ მომწოდებლებთან, როგორიცაა Dropbox, iCloud, OneDrive და სხვა.
                                 <br /><br />
                                 gocryptfs -ის უსაფრთხოების მოდელი შეგიძლიათ იპოვოთ აქ:<a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 2017 წელში Taylor Hornby (Defuse Security)-ის მიერ ჩატარებული აუდიტის მიხედვით,
                                 gocryptfs იცავს ფაილის უსაფრთხოებას მათგანაც კი, ვისაც ჩაწერა/წაკითხვის უფლება გაააჩნია<br /><br />
                                 მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a>.

[ctx: @title:window]
en: Create a New Vault
ka: ახალი საცავის შექმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: This action <b>cannot</b> be undone. This will permanently delete the selected vault!
ka: ეს ქმედება <b>შეუქცევადია</b>. მონიშნული საცავი სამუდამოდ წაიშლება!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConfirm)
en: Please type in the name of the vault to confirm:
ka: დასადასტურებლად შეიყვანეთ ამ საცავის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDeleteVault)
en: Delete this vault
ka: ამ საცავის წაშლა

en: Import
ka: შემოტანა

[ctx: @title:window]
en: Import an Existing Vault
ka: არსებული საცავის შემოტანა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Create
ka: შექმნა

en: Previous
ka: წინა

en: Create a New Vault…
ka: ახალი საცავის შექმნა…

en: No Vaults have been set up
ka: საცავების გარეშე

en: Lock Vault
ka: საცავის დაბლოკვა

en: Unlock and Open
ka: განბლოკვა და გახსნა

en: Show in File Manager
ka: ფაილების მმართველში ჩვენება

en: Forcefully Lock Vault
ka: საცავის ძალით დაბლოკვა

en: Unlock Vault
ka: საცავის განბლოკვა

en: Configure Vault…
ka: საცავის მორგება…
